Клуб на храбрата шивачка - тема 13

  • 80 146
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Аз се амибицирах да усвоя методиката за конструиране на Г.Злачевска, тъй като имам някои нестандартности по фигурата  Embarassed и дрехите, ушити по  готовите кройки  в повечето случаи не ми стоят добре и трябва да ги оправям. Трябва да призная, че се борих цяла седмица с проклетата методика, но се заинатих успях да и хвана цаката Grinning Има си някои особености, най вече свързани с вземането на мерки с един странен уред  Mr. Green от 2 линийки, направих го и него, ама ей озорих се. Като се усвои обаче, не е толкова пипкаво, само така изглежда. Но  всичките усилия си струваха на 100%  Ако някой се интересува, ще му метна книжките на лични, на руски са, предупреждавам. Дрехите, направени по тази методика стоят като изляти, както е приказката Simple Smile без абсолютно никакви дефекти, точно по мярка са и не се налагат никакви корекции. Направих си основните кройки на жилава амбалажна хартия и сега мога да ги моделирам както си искам, трудното мина  Simple Smile вече уших един панталон.

# 691
  • Мнения: 422
За панталон и пола чертая всеки път, че ми е по лесно и за индивидуални мерки си заслужава труда.
Аз се борих с конструиране на панталон по Мюлер и син от руски, но както казва Unknown_lady , заслужава си. Въпреки, е аз си имам доказано с години конструиране на мъжки и дамски панталон от една моя учителка и е с много малко изменение от тази на Мюлер. Мен точно този уред ме спря да пробвам методиката на Г.Злачевска, но то време за всичко няма.
Борих се и с конструиране на компа, но едно си знае баба и така най-лесно става, с линийка и сапунче в ръка - техника не ти трябват и консумативи пестиш.
Сещам се за една моя колежка в университета, която прави дипломна работа, като сравняваше няколко методики, беше разгледала даже китайската. Колко чертане прави и анализи.

# 692
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Unknown_lady, може ли да ми я метнеш тази методика, моля?

# 693
  • Мнения: 1
каква хубава тема

# 694
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Unknown_lady, може ли да ми я метнеш тази методика, моля?
Изпрати ми мейл на лични за да ти изпратя книжките.

# 695
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Заинтригувахте ме с тези методики. Нещо все не мога да синамеря готов панталон уж несъм много нестандартна, а и на Алекс ми се иска да шия че готовите все не и стоят добре (размер за 4 годишна с дължина като за 7), но нещо все не се оправям с готовите кройки Embarassed Много ли е сложно?

# 696
  • Мнения: 422
http://www.liveinternet.ru/community/1628961/post108560473/
Заповядайте,  от тук може да се свали конструирането на  Мюлер и син, но е на руски, но с малко повече желание и упоритост стават нещата. Успех! На Злачевска има линк на 1 страница.
Конструиране за деца  е малко по-различно от за големи, но практиката показва, че спазвайки принципа за конструиране  за големи с индивидуални мерки се получават добри резултати. Това важи само за поясните изделия.
Ако не ме лъже паметта, точно в този учебник има раздел за кроене на дрехи за деца, но съм я разучавала преди доста време, който си я дръпне и я разгледа да каже. Аз засега спрях  да уча повече в тази насока.
Някой са доволни и от Лин Жак. Може да се свали от тук.
http://www.booksgid.com/entertainment_hobby/23809-tekhnika-kroja … kov-modelejj.html

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 21:11 от lst

# 697
  • Мнения: 555
Момичета къде в София мога да намеря платове с морски мотиви и райета като тези например http://www.ikea.bg//Files/Products/83176/500_500_2012_8_1_14_43_15.jpg
По-изчистени бяло и синьо бяло и червено например. Също разни с котвички, корабчета и такива  newsm78 Много ми е спешно. Ако някой е виждал конкретно в някой магазин може ли да ми пише Praynig

# 698
  • София
  • Мнения: 1 655
Момичета къде в София мога да намеря платове с морски мотиви и райета като тези например http://www.ikea.bg//Files/Products/83176/500_500_2012_8_1_14_43_15.jpg
По-изчистени бяло и синьо бяло и червено например. Също разни с котвички, корабчета и такива  newsm78 Много ми е спешно. Ако някой е виждал конкретно в някой магазин може ли да ми пише Praynig

На ул. Йоан Екзарх откъм страната на Синагогата малко преди Женския пазар има магазин
за платове за тапицерия и завеси. Там има плътни памучни платове по около 16 лв. метъра,
видях много приятен светлосин с морски мотиви - котва, рул и подобни.

# 699
# 700
  • Мнения: 0
Момичета много красиви неща сте направили,    bouquet Heart Eyes  bouquet

Преди 17-18 години си бях купила учебниците за конструиране по които учеха в техникумите, кройките които си правех бяха точни.  Wink Отдавна не съм ги ползвала, но това с методиката на  Г.Злачевска много ме заинтригува,   Rolling Eyes Shocked  Unknown_lady изпратих ти имейл на лични  Mr. Green

# 701
  • Мнения: 555
На ул. Йоан Екзарх откъм страната на Синагогата малко преди Женския пазар има магазин
за платове за тапицерия и завеси. Там има плътни памучни платове по около 16 лв. метъра,
видях много приятен светлосин с морски мотиви - котва, рул и подобни.
Благодаря. Ще го проверим  bouquet

# 702
  • София
  • Мнения: 1 942
Carmela Biscuit, Екзархът при синагогата е Йосиф Peace, Йоан е в Лозенец, зад хотел Хемус Mr. Green

# 703
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Изпратих 2-те книжки на всички, които ми пратиха мейл. Има и още една, но надвишава лимита от 25МБ и не може да се прикачи. Ако някой знае как мога да я изпратя и нея, нека да ми пише.
Методиката изглежда сложна, но всъщност не е чак толкова, има си някои тънкости, но като се разбере не е толкова трудно. Крайният резултат е впечатляващ обаче.

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 01:32 от Unknown_lady

# 704
  • Canada
  • Мнения: 3 358
unknown_lady, lst, благодарности за книжките и линковете. Аз се  сетих, че имам някъде по хардовете някаква методика на английски. Ако искате тия дни ще я потърся. Лейди, защо не пробваш да го качиш в dox.bg ?

Общи условия

Активация на акаунт