Истанбул - 19

  • 32 756
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 137
beljata , и аз си мисля за по-сигурно да го подновим, но ако го пуснем утре не знам дали ще излезе до 18.04, newsm78 а не ми се дават пари за експерсна поръчка. Много набързо стана всичко, не беше планирано пътуването /не че се оплаквам  Grinning/.

Пускайте за нов. Максимум за две седмици е готов.

със сигурност за 10-14 дни е готов с нормална поръчка

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 221
dobrudjanka, мисля, че няма да има проблем с оставащия месец до пътуването. Не помня за колко време направихме паспортите преди две години, но мисля, че беше осезаемо по-малко от месец. И това може да се пита при поръчката му. Сега няма наплив, ще са бързи. А и стария остава като резервен вариант. Питай, все пак, дали може да излезе с него, ако нещо се забави новия.

hubavoto_f-4e, би било чудесно. Наистина досега винаги са ни настанявали (първото ни пътуване беше със Сейф турс, останалите - ясно с кого), но предвид месеца и фестивала, всичко е възможно... каквото - такова.

Твърдо парковете са първи (поне Емиргян и Гюлхане). Мъж ми роди блестящата идея след Емиргян да отидем в Сапфир, където ние да си зяпаме, докато другарчетата ни са горе... (идеята ми харесва, само дето той не е наясно, че аз трудно ще остана долу hahaha). Минава ми през ума да ги пратя на тур по Босфора, което пък за нас да е време за малко обиколка в улиците с гащите и пердетата Joy. Естествено, сигурно ще искат да видят Св. София, Синята джамия, Долма бахче... ще ги редя, някак. Щото трябва да има и Истиклял, най-после качване на кула Галата, и още нещо ново за нас (освен Емиргян), което още не съм решила кое да е, ама май ще има време само за Кадъкьой и бика с прилежащото шляене в азиатската част.

# 32
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Благодаря за отговорите момичета,   bouquet щом ще е готов за по-малко от месец по-добре да изкараме нов.


beljata, да вземем да съберем вашите приятели с нашите и да ги пращаме на обиколка по забележителностите, а ние да си спретнем програма - паркове и Азия.  Joy
Вие билети там на място ли ще купувате или онлайн предварително? Не ми се иска да си губим там времето по опашки и обмислям какво да правим.  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 1 179
И до нашето пътуване - 01.08 има доста време, но да ви следя.. Много е интересно..  bouquet

# 34
  • Мнения: 2
Шебек , прекрасно оформление на новата ни темичка.Благодаря..  bouquet  bouquet и за солидната информация за Емирган. Е, сега вече на 100% съм в еуфорично пролетно настроение и Истанбулска муза.  Heart Eyes Heart Eyes

Момичета, към края на месеца или началото на април да се видим отново.Какво ще кажете?
След чая в Ориента, да се поразходим и по Морската градина...ако знаете какво чудо на природата изтървахте ....запука един дъжд, след броени минути се показа и дъгата в цялата й прелест Crazy

# 35
  • Мнения: 2
Цитат
dobrudjanka
 Вие билети там на място ли ще купувате или онлайн предварително? Не ми се иска да си губим там времето по опашки и обмислям какво да правим.  newsm78
За какви билети имаш предвид, мила?
 

# 36
  • София
  • Мнения: 13 237
Добруджанке, когато пътувахме на 18-20 август м.г., паспортите ни бяха валидни до 20 септември. Попитахме Караджъ - нямаше проблем. Пътувахме си със старите паспорти, а 1 месец по-късно ги върнахме в полицията. Не си давай напразно парите и без това в най-скоро време ще са без пари.

Ф-4е, когато бяхме с Караджъ ни настаниха в 15 часа.  Wink  С Бутик беше веднага след безплатната им панорамна обиколка. Само с Ели Рос имаше свободни стаи.

Шебек, благодаря за темата!   bouquet

# 37
  • Добруджа
  • Мнения: 216
За какви билети имаш предвид, мила?
 

За забележителностите. Ако се купуват там ще се чака много.  newsm78


Добруджанке, когато пътувахме на 18-20 август м.г., паспортите ни бяха валидни до 20 септември. Попитахме Караджъ - нямаше проблем. Пътувахме си със старите паспорти, а 1 месец по-късно ги върнахме в полицията. Не си давай напразно парите и без това в най-скоро време ще са без пари.




И неговия изтича точно месец след пътуването, но се притеснявам да не ни оставят на границата. А защо ще са без пари?

# 38
  • Мнения: 636
Добруджанке, когато пътувахме на 18-20 август м.г., паспортите ни бяха валидни до 20 септември. Попитахме Караджъ - нямаше проблем. Пътувахме си със старите паспорти, а 1 месец по-късно ги върнахме в полицията. Не си давай напразно парите и без това в най-скоро време ще са без пари.

Ф-4е, когато бяхме с Караджъ ни настаниха в 15 часа.  Wink  С Бутик беше веднага след безплатната им панорамна обиколка. Само с Ели Рос имаше свободни стаи.

Шебек, благодаря за темата!   bouquet


Защо ще са без пари паспортите - изпуснала съм. newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 13 237
Върховния съд отсъди преди 10 дни, че таксите, които се събират за лични карти, паспорти и книжки са незаконни. Имат 2 седмици да обжалват. По принцип не може да искат пари за нещо, което е задължително като личната карта. При паспортите е малко по-различно, защото са по желание, но и те са в купа.  Wink  Най-добре попитай във фирмата, но съм сигурна, че няма проблем да е със стария.

# 40
  • Мнения: 468
Попаднах на този линк. Мисля че е полезен.  Simple Smile Не го видях на първа страничка, но може да съм пропуснала.

http://www.istanbultrails.com/wp-content/uploads/2009/08/metro-t … -map-istanbul.jpg

Избрах хотел Галата. Като пристигнем на автогарата хващам метрото от спирка Otogar до Aksaray или шатълите на Метро пак до там. После се прехвърляме и пъътуваме пак с метро от спирка Yusufpasa до Karakoy. След което пеша до кула Галата. Правилно ли е така? И най-вече от Karakoy до кулата далече ли е пеша. На картата ми изглежда близо.  Simple Smile

Миналото ни пътуване беше на 30 март-1 април. Лалетата цъфтяха, но не спря да вали и не можахме да им се насладим. Не можахме да се разходим и край морето. Затова сега избирам лятото и планувам само обиколки на открито.  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 42
Шебече благодаря за темата  bouquet, както винаги прекрасна, а Емигрян е прекрасен още се чудя дали да го включа в програмата, въпреки че няма да има лалета. Аз съм сигурна че за 18.04 ще има цъфнали лалета, така че ще можете да им се порадвате, нали трябва да сме оптимисти Laughing
Hubavoto f-4e ние миналата година бяхме с Караджъ, но се настанихме към 18 часа, с багажа нямахме проблеми спокойно  си обикаляйте Simple Smile.
На мен на Пиер Лоти ми хареса много, приятно място за отдих след дълго обикаляне, цените според мен бяха като на другите места, не са прекалено завишени. И на мъжът ми явно му е харесало защото това е мястото което иска да повторим този път Grinning.
За паспорта няма да имате проблем на границата, агенциите се презастраховат допълнително, затова искат по 6 месеца валидност, а ако станат безплатни още по добре Simple Smile.Сииссс ако може и на мен да пратиш програмата за Париж, че умуваме дали да ходим някъде пролетта.

# 42
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 474
 HugФлеймче,да душе както се разбрахме,ей тоя дъжд как ме намокри тогава,но сега
с вас на прагулке. Mr. GreenНали имах заказано тогазе ,че не тегелирахме Морската дружно.

Добре,вчера е валял сняг в Истанбул,другата неделя пак застудяване,чи как галиба ще цъфнат и ще
вържат лаленцата незнам Mr. Green Wink,ама ако във Флоря са почнали,то до Емиргян е далекоо,там
по-късно да вземат да цъфтят,амчи как, Joy Mr. Green хората зарад тях отиват,те ранен растеж,туй
 да не ви е акселерация бе ей,тулипчета,сопрете се бе! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Вчера на тръгване от Добрич момчето отНишикли ми каза че правят трансфер до Еминюню
и ако има желаещи до Таксим. До Аксарай също.Билетите и от Добрич,и от Тервел,и от Силистра
все 60 лева. #2gunfire #2gunfireПерона на Отогар им е 159 номер.Таман говорихме и пристигна автобуса,ами ок ми се видя,нов,чист.
За Метро какво да кажа- сервират си чай,сок,кола кафе,вода,кексчета,но чакалнята им не е това,
което очаквах,за тоалетната да не говорим.. ShockedНа връщане автобуса беше по-удобен от първия,макар и по-стар.

За настаняването- с Ели-Рос-при пристигане.
със Сейф- сами си се настанихме рано,иначе групата след обектите.
със КараджъСофия-при пристигане но пак самосиндикално,черпихме ги чай и бира момчетата.
със КараджъВарна-при пристигане-мин.година в Чеврето.

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 16:39 от redemi

# 43
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 587
Андж, нагласувах те - успех  Hug

Ексайтед, добре завърнала се!  Hug Прочетох малко впечатления, чакам още  Grinning

За настаняването - нас първия път ни настаниха в 4 следобед, само 3 "отбора" не бяхме настанени. Багажа седеше в стаята, нямаше проблеми. Аз имах програма и за моментално настаняване и за следобедно. Втория път ни настаниха веднага  Peace

Миленита, тази карта я има в първия пост с допълнени новооткрити метро линии, удължени трасета и прочие.
За пътя до хотела е така - само че, от Юсуфпаша хващате трамвай. Той е релсов и за това го водя към метрото, ама си е трамвай. Каракьой е първата спирка след моста Галата, трамвая спира на всички, докато в автобуса трябва да натиснеш бутона, иначе може и да не спре. О спирката е наистина много близко - максимум 10 минути е.

lovelymam , парка е хубав когато ги няма лалетата. Не оставят градините без цветя. На мен ми е в програмата, а ще ходим лятото.

Благодаря на всички за милите думи, за мен беше удоволствие да подготвя статията за парка.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 447
... Избрах хотел Галата. Като пристигнем на автогарата хващам метрото от спирка Otogar до Aksaray или шатълите на Метро пак до там. После се прехвърляме и пъътуваме пак с метро от спирка Yusufpasa до Karakoy. След което пеша до кула Галата. Правилно ли е така? И най-вече от Karakoy до кулата далече ли е пеша. На картата ми изглежда близо.  Simple Smile ...

От Аксарай ще хванете трамвая за Кабаташ, не е метро! и ще слезете на Каракьой. От там до кулата Галата не е далече, но е по едни тесни и стръмни улички, дано да не сте с много багаж Simple Smile
От автогарата до Каракьой има и директен автобус № 91О (О е буква). Друг вариант е с шатъл на Метро до Таксим и после пеша по Истиклял или с ретро трамвая  Peace

Малко съм дублирала Шебек   bouquet  Благодаря за новата тема, чудесна е!

Общи условия

Активация на акаунт