1001 изисквания - име за момИче :)

  • 9 554
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 326
Белора-от бял, хубав 
Малена-от малка
Бленика-блян,бленувана
Албена-е вариант на Аблена, което е от ябълка
Селина-пише, че е пожелателно-носителят му да има много потомци.От Селимир-да насели света.Може и от съществителното село, а съвпада и с гръцкото Селена.

# 31
  • Мнения: 2 052
Цитат
А на нас ни се иска да е нещо простичко. Със съвсем ясно послание.

Вяра. Вяра и Явор.
Не знам дали е славянско, но има силно и недвусмислено значение.
Късмет и всичко най-хубаво   bouquet

# 32
  • Мнения: 11 747
Сетих се за Бяла, което много харесвам, но няма смисъл от нови предложения, името е избрано!  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 8 651
Ясна не е лошо, но не ми допада като звучене. 
Дивна и Вихра са много хубави.
 
Албена видях горе и много ми харесва.

# 34
  • Мнения: 5 347
Как не се сетих за Вяра .. Много го харесвам!  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 8 894
За мен комбинацията Явор и Вяра е кофти. От 4 букви само една различна. Mr. Green Но аз и самото име Вяра не го обичам.

# 36
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
За мен комбинацията Явор и Вяра е кофти. От 4 букви само една различна. Mr. Green Но аз и самото име Вяра не го обичам.

+1

Ясна е чудесно  Heart Eyes


А Нева?

# 37
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Ясна ми харесва много, комбинацията Явор-Ясна също. Пък и явно ви е най на сърце:)
От другите, които сте избрали харесвам много Невена, но най-вероятно ще го съкращават на Вени.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 193
Мда. Вени. И тогава името съвсем ще се изгуби, защото Невена може да е Венета, може да е Венка, Венелина, Ванеса, Ванина и т.н.

Иначе според мен галената форма на Невена си е точно Нева. Което е супер.  Wink
Благодаря ви за добронамерените и директни коментари!  Peace Май общото настроение потвърждава нашето желание все пак да е Ясна.   Nature Sun With Face

# 39
  • Мнения: 326
Аз съм чувала само Неви да се казва.Вени не.
То и на Ясна може да и се измислят.На мен например ми е неудобно изговарянето на Ясна.С не ми е била никога любима буква  Laughing

# 40
  • Мнения: 11 747
Нева ми беше фаворит преди 2-3 години. И сега го харесвам, но вече не помня как и защо се отказах от него  Thinking

Аз също се дразня и това беше повод да се откажа от няколко имена, чието лесно съкращение обезличава името. Бях харесала Емона - накрая става Ема, даже така ще се представя, повечето хора няма и да разберат за цялото име. Предвид, че Ема е доста популярно последните 5-10 години... една от всички Еми. Само дето аз се мъча да подбирам и да придавам индивидуалност... Така отиде и Елея, че ще стане Ели и до там. (Елена, Елисавета, Елка...)

# 41
  • Мнения: 8 894
Емона би могла да бъде и Мона, Мон.

# 42
  • Мнения: 11 747
Бе то може, ама дали ще бъде?!  Simple Smile  Макар, че Мон/а бих го свързала с Моника, но ме кефи Мона дори като самостоятелно име. Сега няма много Моники, преди 18- 20 години беше техния пик. Една позната девойка в гимназията бяха по 3-4 във всеки клас  Shocked  А, и Симона.

Мисълта ми е, че извън къщи и най- много роднини, които можеш да строиш в две редици, никой не те пита какво съкращение предпочиташ, а тръгва от самосебе си, на моди са през годините, като гледам...  Thinking  Щото те и Елените бяха Лени, а станаха Елита.

# 43
  • Мнения: 399
Ееех,Емона  Heart Eyes ми е в топ 3 за най-готини женски имена! До скоро не познавах нито една Емона,но от имаме нови съседи и момиченцето им се казва така - красиво и сериозно дете,като малка добра фея и името още повече ми хареса! Наричат си я Еми. Peace
На мен пък много ми харесва идеята галеното да не подсказва цялото име - така все едно човек има 2 имена. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 326
Аз от Ел-ите харесвам само Елеонора.И то заради -нора.Така бих казвала и на галено.  Никакви Елена,Елина,Елия,Елана и прочие.   
Емона не ми допада също, заради Е-то.По-добре само Мона.  Имам баба Мона и някой пра-пра-дядо Моно  Laughing  Та ми харесва като българско звучене, идея.В мозъка ми Мона българското и Мона английското са някак разделени и харесвам само българското.Като Дона.
 Аз не виждам проблем в галените.  И на Ая могат да и измислят галено име.Ако Ая въобще е име де, защото аз не го броя много за такова  Laughing   
Пък ако не могат съкратено или умалително-ще измислят прякор, по фамилия или направо с друго име.
Имам приятел Людмил, на когото му викат Боби.  Защото едно време беше по-лесно.Така си и остана.   
На един Светослав-Радо. 

Общи условия

Активация на акаунт