ОКТОМВРИЙКИ - Тема 6

  • 20 438
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Аз да ви се оплача-звъня на моят доктор и той ми каза,че ще ми даде сестрата да ми обясни за болничните,след 5 мин зъбене тя ми обяснява,че ме нямало заведена при тях като бременна.И аз и казвам,че съм идвала на частно и днес мога да и дам направление,а тя ми вика-идете при личния ви лекар да ви даде 14дни болничен и да ви насочи къде да ходите на ЖК,защото при нас няма места-имали норма.И аз и викам,че след 2 седмици може пак да няма и тя ми вика-да.А след 2 седмици съм викната там за БХС,направо нзм какво да правя
Олееее,бясна съм.А,този доктор ми водеше 1-та ЖК и сега ми трябва и болничен и незнам какво да правя.Опитах да му се обадя 2 пъти и не ми вдига

# 61
  • София
  • Мнения: 2 430
mannuella   вземи на първо време 14 дни болничен от личният лекар,а през тези дни мисли и търси къде да се запишеш на ЖК.

# 62
  • Мнения: 70
Мануела, относно издаването на болничен - това може да направи всеки един лекар при проблем, независимо дали е частен преглед, с направление, частна клиника или болница. Издаването на болничен няма нищо общо с направление и здравна каса. Болнични се издават и на чуждестранни лица включително, независимо, че нямат необходимите осигурителни вноски за обезщетение. Незнам защо в тази страна всеки прави каквото реши....Намери си наистина друг лекар, тук има нещо много нередно в цялата ситуация. Успех ти пожелавам и бързо да си оправиш проблема.

# 63
  • Мнения: 205
Привет и от мен в този зимен ден Simple Smile
Вчера казахме на щерката, че ще става кака и тя пощуря от радост, както и очаквах... Само като ме види и започва да ми говори на корема: Бебчоооо, колко те обичам! Целува ме постоянно и вече прави грандиозни планове  Simple Smile Помолих я да не съобщава в градината, а тя каза: А може ли на госпожите и на директорката само hahaha После се съгласи това а бъде нашата тайна и сега я чакам с нетърпение, защото се съмнявам, че е замълчала. Така или иначе вече ми личи и е време да приключваме с тайните.
И на мен продължава да ми се гади, без да съм повръщала нито веднъж до сега, но подтискам с тестени изделия и аз. Зелена салата не искам и да виждам, а имам толкова марули в хладилника  Sick

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 15:15 от Adventurer

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 26
Съжалвам, че сменям темата, но идва време да започнем да тренираме - ако сме добре де.

Започнах да търся къде, но не намирам нищо вдъхващо доверие. Вие имате ли препоръчани места? Виждам, че предимно йога се практикува, но има и гимнастика. Може ли който има препоръки или впечатления да сподели какво и къде?  bouquet

# 65
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен!
Искам да ви попитам първо на фетална морфология ли трябва да отида или на биохимичен скрининг?На 20.03 бях на консултация(ехографа показа 11 седмица и 4 дена)и моят лекар каза,че сега било рано за фетална морфология(нямало смисъл),а биохимичния скрининг да си го направя до 16 седмица?Та сега съм в чуденка какво да правя newsm78.С първото ми дете ходих на 3D,но по-късно.Вече и в Пловдив се правил биохимичния скрининг,но къде?Ако някой знае и някакви ориентировъчни цени да помага.Лек ден на всички!

# 66
  • Мнения: 90
За София не мога да кажа, но на пловдивчанки препорьчвам йогата за бременни в студио "Ом" зад площад Сьединение Simple Smile Предната бременност ходих, когато си бях в БГ лятото и беше супер!
Тук в UK ходих на водна гимнастика за бременни, което е още по-голям кеф!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 8 131
Здравейте и от мен!
Искам да ви попитам първо на фетална морфология ли трябва да отида или на биохимичен скрининг?На 20.03 бях на консултация(ехографа показа 11 седмица и 4 дена)и моят лекар каза,че сега било рано за фетална морфология(нямало смисъл),а биохимичния скрининг да си го направя до 16 седмица?Та сега съм в чуденка какво да правя newsm78.С първото ми дете ходих на 3D,но по-късно.Вече и в Пловдив се правил биохимичния скрининг,но къде?Ако някой знае и някакви ориентировъчни цени да помага.Лек ден на всички!
Първо се гледа бебто на ехограф и после се дава кръв.
БХС се прави само в генетичната лаборатирия в Майчин дом. От други градове се взема кръв и се праща тук.

# 68
  • Мнения: 169

БХС се прави само в генетичната лаборатОрия в Майчин дом. От други градове се взема кръв и се праща тук.

Тук не съм съгласна  Naughty  Има и на други места, поне тук в Стара Загора има такава възможност - може да се избира дали да я изпратят в Майчин дом или да се направи тук. Като моето АГ каза, че няма притенции къде ще правя БХС, и на двете места работят с едни и същи материали (забравих точната дума).

# 69
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами не се съгласявай, щом не искаш...
Аз само казвам, че единственото оторизирано и сигурно място за това е МД. Пък вие където искате го правете.

# 70
  • Мнения: 70
Наистина има само една оторизирана генетична лаборатория в България, и тя е в Майчин дом в София. Всеки сам си преценява на какво да се довери, просто наистина прочетете за това преди да решите.

Ето тук има доста полезна информация, според мен:

http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D … 0%BE%D1%81%D0%B8/

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 17:22 от Фермина Даса

# 71
  • Мнения: 42
За София не мога да кажа, но на пловдивчанки препорьчвам йогата за бременни в студио "Ом" зад площад Сьединение Simple Smile Предната бременност ходих, когато си бях в БГ лятото и беше супер!
Тук в UK ходих на водна гимнастика за бременни, което е още по-голям кеф!!!

Grace ти в Лондон ли си и ако си къде ходи на водна гимнастика и от кога може да се ходи ?

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Здравейте и от мен!
Искам да ви попитам първо на фетална морфология ли трябва да отида или на биохимичен скрининг?На 20.03 бях на консултация(ехографа показа 11 седмица и 4 дена)и моят лекар каза,че сега било рано за фетална морфология(нямало смисъл),а биохимичния скрининг да си го направя до 16 седмица?Та сега съм в чуденка какво да правя newsm78.С първото ми дете ходих на 3D,но по-късно.Вече и в Пловдив се правил биохимичния скрининг,но къде?Ако някой знае и някакви ориентировъчни цени да помага.Лек ден на всички!

БХС ми правиха в една лаборатория срещу Държавна болница и то преди три години струваше мисля към 35лв! newsm78

# 73
  • Мнения: 169
Ами не се съгласявай, щом не искаш...
Аз само казвам, че единственото оторизирано и сигурно място за това е МД. Пък вие където искате го правете.

Ау, човек да не си каже мнението...И да, не бях съгласна, че едва ли не МД е единственото място в БГ където правят БХС  Whistling  Иначе и аз там съм избрала, просто има и други варианти  Stop

# 74
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами не се съгласявай, щом не искаш...
Аз само казвам, че единственото оторизирано и сигурно място за това е МД. Пък вие където искате го правете.

Ау, човек да не си каже мнението...И да, не бях съгласна, че едва ли не МД е единственото място в БГ където правят БХС  Whistling  Иначе и аз там съм избрала, просто има и други варианти  Stop
Не че е лошо да си изкажеш мнението, просто не е редно да даваме заблуждаваща информация. Все пак някои момичета не са запознати и черпят информация от тук.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт