ОКТОМВРИЙКИ - Тема 6

  • 20 443
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 70
Добро утро,
Каквото и да изберем, нека да е най-доброто за нас и всичко да мине добре. Лоши неща се случват навсякъде, всеки прави избор наистина на база на много неща. Аз лично също бях избрала мястото и за следене и за раждане предварително и внимателно, но дали това ще е добър избор само времето ще покаже. Но наистина е въпрос и на приоритети, и на възможности все пак.
Нещата от линка на Херцогинята са уникални Simple Smile

# 706
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета.
Аз съм се насочила към Вита. Но последния път на прегледа чаках лекарката ми около 3 часа и тя не се появи. Стори ми се много некоректно имайки предвид, че показа колко може да разчиташ на нея. Може би ще се запиша при друга лекарка, ако стане така сигурно ще раждам в Майчин дом при позната акушерка на мъжа ми.
Трудно е това с избирането на екип, при положение, че ти е за първи път и нямаш никакви наблюдения. Няма по какво да се водиш освен по мнения и препоръки на други хора. Аз лично се чувствам в небрано лозе. И аз като Елица (и предполагам всички останали) не бих искала някой да ми вика или да се държи грубо с мен в този важен момент и да ме стресира допълнително и за това най-вероятно ще съм с избор на екип.

Херцогиня фон Дж-то, много готини неща си ни пратила. Искам ги всички Simple Smile

# 707
  • Мнения: 13
Аз съм много раздвоена, следя се в Надежда, но родих и 2 батковци в токуда и по всичко изглежда, че пак там ще отида да родя. Тези хора превърнаха и двете ми раждания в едни от най прекрасните моменти в живота ми, и въпреки престоя в кувиоз на дребния и притесненията, че си тръгвам без бебе не съм травмирана към този момент, то си личи де, след като толкова скоро се навих да имам и трето бебе  Hug

# 708
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета. Как върви при вас гаденето? Аз вчера излязох от болница, бях там заради многото повръщане, и днес пак ми е ужасно от сутринта. Тъпкаха ме със системи с Деган и Церукал, а при изписването ми ги предписаха за пиене. Знам, че са вредни в първия триместър и се чудя какво да правя  #Cussing out Успокоявам се с това, че вече започвам 12-та седмица и положението трябва да се пооправи. 

# 709
  • Мнения: 7 803
вместо да се подобрява положението с гаденето при мен се влошава. вчера в полунощ висях 30 мин в тоялетна с яко повръщане. имах чуството, че никога няма да спре  Confused направо не знам какво да правя. имам чуството, че като пия вода се влошава и естествено избягвам да пия. обаче така лесно мога да се обезводня. хапчетата не мога да си пия, фолиевата и устроген ли беше. кошмар. като някой инавалид съм само в леглото и на компа  Cry

# 710
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз от около 2 седмици нямам гадене. Случва се много рядко, но до повръщане не се стига. Надявам се да не се завръща повече.

# 711
  • Мнения: 17
Здравейте момичета. Аз не се включвам често, но за сметка на това ви чета редовно.
По въпроса с гаденето, досега почти съм нямала такова, много рядко ми се случваше, и то само когато съм гладна. Но тази сутрин толкова лошо ми стана, че едва успях да стигна до тоалетната. Дано не се повтаря  Praynig

# 712
  • Мнения: 7
При мен гадене така и не се появи. Като бях бременна с малката се скъсвах от повръщане до 4 месец, а сега нито веднъж Simple Smile . Доволна съм! За сметка на това пия вода като за световно, постоянно съм жадна имам чувството, че колкото и да пия не се напивам.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Добор утро,аз днес реших да се наспя,та откарах чак до сега,но ми е супер
Гледам обсъждате болниците-аз раждах в държавна болница,нормално и исках да си отида там и се държаха много добре с мен.Раждах без избор на екип и единственото,което платих е упойката-спинална.И имах големи усложнения с бебо и се наложи веднага да го сложат в кувиоз и съм доволна,че имаше толкова много доктори около мен и най-вече неонаталози-защото наистина трябваше много бърза реакция.Сега пак съм се насочила там,но предполагам,че ще бъда секцио,предвид предното ми раждане
Относно ползените неща за бебо-незаменим помощник и до днес мие един термометър,но не биберон(все пак трябва да се изварява)-за чело,мери темп за 5секунди,много полезен уред
Повечето неща от там съм ги виждала в ибей

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 13:16 от mannuella

# 714
  • Мнения: 669
Не знам само защо си мислите, че в частната болница не може да се случи нищо лошо. На всякъде стават грешки и само Господ да ни пази и да сме живи и здрави и да родим живи и здрави бебенца - и ние също. Защото гаранция - франция.
Лично мое мнение е, че в частната болница плащаш за обстановка и нищо повече. По-добро отношение - може би, но не задължително.
Разбира се всеки си преценява. Но причината, която някои изтъкват, че в държавни болници имало такива и онакива случаи, понеже в частните всичко е ОК - не разбирам.
Въпрос на късмет, лекар, екип ............... дано всички да сме доволни на финала  Praynig от избора, какъвто и да е той.

# 715
  • София
  • Мнения: 297
За болница съм решила да раждам в Надежда, живот и здраве - заради отношението на първо място, както и специалистите по рискова бременност, при един от които се следя и аз. Също така, АГ-тата са едни от най-добрите от Тина Киркова и Шейново.

Да споделя и за Шейново - първата бременност се следих при д-р Велев, зам. шефа там. Много добър специалист, но вече е доста меркантилен, чувствах се като ходеща касичка при него. В Шейново той ми направи абразиото, с избор на екип. Истината е, че се справи страхотно, не разбрах нищо и след 4 часа си бях вкъщи, анестезиолога също беше шеф и въпреки цинизма си, си свърши много добре работата. Сега обаче не бих отишла отново при него, както и парите, които ще дам за прегледи при него и престой и избор на екип в болницата, се равняват, че даже са и повече от тези за една частна клиника, пак с добри специалисти.

Може би е добре да кажа и още нещо - мнението ми за момента е ръководено най-вече ако имам сравнително нормална бременност. В случай, обаче че се появи нещо непредвиденно, преждевременно или рисково, няма да се замисля и ще отида в МД, дори без избор на екип. Просто там всеки ден са изправени пред трудни и сложни ситуации и бих им се доверила.

За гаденето - на мен нали изобщо не ми се гадеше, сега от около 1-2 седмици имам ужасен вкус в устата и ако не хапвам постоянно нещо или ако не дъвча дъвка, направо ми се гади от него Sad После ми става тежко от ядене и след  17 ч. вече е ужасно положението. Цяла вечер съм с подут корем и тежест и чак на сутринта съм добре.

Извинявам се за дългия пост, ама отдавна не се бях включвала  Hug

# 716
  • Мнения: 13
Краси, позволи да не се съглася с тяб за частните болници и не че съм раждала и пак ще раждам в такава, а просто защото и в държавните се плаща и едно раждане излиза горе долу колкото в частна такава, но се плаща под масата, на съответния лекар което за мен е крайно нелогично. Предпочитам да получа нужното внимание и отношение, но да платя легално на каса, и да имам документ срещу плащането. Отделно частните болници си пазят репутацията и не биха допуснали да се случи нещо неприятно. Това е личното ми мнение, не ангажирам никой с него, просто го споделям  Hug

# 717
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!  Hug Да се включа и аз за болниците и къде бих раждала. Първото раждане беше в частната болница тук и смея да кажа, че всеки лев си заслужаваше. И аз като други, когато съм зле и ме боли, се съсипвам и само лошо отношение ми трябва, а бях със страшни болки от хемороидите първата нощ и екипът там направи всичко възможно да облекчи състоянието ми. Пак за там се глася, пък и се наслушах на историите от държавните болници. Голям страх ме тресе така или иначе  Embarassed

# 718
  • София
  • Мнения: 8 131
Момичета, нали знаете, че по тази тема не можем да се убедим една друга.
Аз мисля като Краси, но това си е моето мнение.
За отнишението ще каза, че аз лежах в Шейново 5 дни след операция и получих страхотно отношение от всички без да плащам и лев извън грегламентираните. Т.е. не съм давала пари на ръка на никого. Платих си избор на екип и престой. Но с това едва ли ще убедя някого.
Все си мисля, че споровете по този въпрос не са градивни и никой никого няма да убеди.   Peace

# 719
  • София
  • Мнения: 297
Весе, аз се надявам, че никой не приема споделянето на мнение като спор  Hug Аз бих желала да прочета и други мнения, затова споделям и моето. Не искм да убеждавам някого в нещо, но искам да прочета повече за болници и лекари, за които нямам информация. На мен лично ми е полезно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт