Перилни препарати и омекотители (прахове, таблети, гелове, капсули) - 12

  • 79 582
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 33
Извинявайте,мога ли да попитам кое ОМО обсъждате,че трябва да си купувам прах и се чудя какъв,а вие с това ОМО направооо...Преди това бях на Диксан не съм много доволна.Предпочитам по-големи опаковки за една година ако може да ми стига Laughing

# 76
  • Русе
  • Мнения: 7 088


Е, за година няма да ти стигне, защото е 2 кг, но аз през ноември си купих 2х2 кг и имам за още 3-4 пранета, като се има предвид, че задължително 1-2 перални с бяло пране пускам седмично.

# 77
  • Мнения: 5 209
Здравейте!Поръчах си прах от Германия,от един познат,който пътува,донесе ми този http://www.zijemelevne.cz/drogerie/praci-prostredky/ariel-actili … bile-pradlo-8-kg/ Надписите са само на немски,каза,че е за цветни дрехи,но се чудя дали не е за бяло?Има картинки за с бели,светли и цветни дрехи какъв е грамажа.
Това, което си показала, е Ариел за бели дрехи - 8 кг за 100 пранета. Зелената кутия е за бяло. Рисунката с разделените по цвят дрехи е с цел да подскаже, че е добре дрехите се делят преди пране, а не да се перат заедно, защото белите, ако се перат с цветни, може да излязат не толкова бели, колкото си ги сложила. Това го има на всички етикети на Ариел.



Гледам, че на четвърта страница сте обсъждали изтичането на омекотител предварително и задържането на вода в отделението за омекотител. Моята стара пералня беше Канди, вече е повече от 15-годишна. При нея освен че прахът за пране оставаше на бучка в отделението и не се отмиваше правилно, редовно ми се случваше като затворя чекмеджето да чуя как омекотителя най-нахално се оттича още преди дори да съм включила машината. Laughing Освен това и дрехите излизаха по-мокри понеже центрофугира на 450 оборота. Сега с Уърпула нямам проблеми от това естество.
Обяснявам си оттичането на омекотителя по два начина - или формата на това отделение е тъпо проектирана (както беше с моето Канди), или наливате омекотител и добавки над означеното с max ниво. В отделението за омекотител има сифонче и когато се надвиши определено ниво, течността тръгва да преминава през сифончето към другата страна на тръбичката.
С Кандито и на мен редовно ми се случваше след прането отделението за омекотител да е пълно с вода, но без следи от омекотител. Така и не можах да си обясня как, по дяволите, хем омекотителя се излива по-рано, хем пък после отдлелението има вода, която не може да премине. Сега с Уърпула ми се случва, ако ползвам по-гъст омекотител и тръбичката се запуши.

# 78
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз бях с Канди до преди година някъде, но пък не съм имала проблеми от това естество. Вярно някой път е оставало бучка прах, но много много рядко. Но пък на майка ми се запушва каналчето на омекотителя и ако не се изчисти така се пълни с вода. Със сегашната пералня за щастие нямам такива проблеми.

# 79
  • Мнения: 2 364
Гес,благодаря ти,и аз предположих,че е за бяло ,щом е в зелена кутия...и още забелязах,че освен на немски има надписи и на холандси и френски...P&G производител...как е като качество?А ако пера светли дрехи,не само бели,ще има ли проблем,защото това са адски много пранета...

# 80
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хм,днес цял ден се опитвам да разбера причината за задържането на водата в отделението на омекотител и стигнах до следния извод;получава се при мен когато включвам програма за допълнително изплакване.
Преди малко пуснах отново такава като вчера/прах одеала на 30гр. /и отново стана същото.Тази сутрин пък метнах дрехи за цветно с програма на 40гр. нищо подобно не стана  newsm78

При мен няма изтичане на омекотителя,добавям в нормални количества.Чистя чекмеджето винаги след като мине цикъла с прането.
Сега ще опитам и с бялото и да видим окончателно ли ще се затвърди теорията ми  Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 33


Е, за година няма да ти стигне, защото е 2 кг, но аз през ноември си купих 2х2 кг и имам за още 3-4 пранета, като се има предвид, че задължително 1-2 перални с бяло пране пускам седмично.
Много благодаря,но в кои вериги се продава,че не съм го срещала newsm78

# 82
  • Русе
  • Мнения: 7 088
Тази седмица в Кауфланд 2 кг. е на цена 4,99 лв., та за това го "нищим" толкова  Laughing

# 83
  • Мнения: 33
Тази седмица в Кауфланд 2 кг. е на цена 4,99 лв., та за това го "нищим" толкова  Laughing
Сууупер,ще отида да проверя тази работа,ама той без пари направо,а колко е по принцип?

# 84
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Тази седмица в Кауфланд 2 кг. е на цена 4,99 лв., та за това го "нищим" толкова  Laughing
Сууупер,ще отида да проверя тази работа,ама той без пари направо,а колко е по принцип?

Аз го взех за 8-9лв

За миризмата измрънках, защото от писаниците в темата останах с впечатление, че всички умират за тази миризма и взех, че се притесних, че аз не съм У ред. Вече ще спя спокойно, не съм сама  Crazy Че пере - пере. Аз тази разфасовка ще има да си я мъча 1 година сигурно, както бяло има от дъжд на вятър за цяла пералня.

За омекотителя - винаги, откакто имаме тази пералня, след изпирането има вода в отделението. Аз си мислех, че е нормално. Иначе при първото пълнене омекотителят заминава от там, но поне, докато наливам, не бяга.

# 85
  • Мнения: 2 216
Миризмата на Омо е неприятна, но за сметка на това доооста силна. ooooh!
 Дано с омекотител се поправят нещата

# 86
  • София
  • Мнения: 3 328
Най-вероятно това, което си писала, Гес - превишаване на max-а в отделението за омекотителя, е причината за предварителното му оттичане - случва се, като сложа и дезинфектант, и омекотител, общо да преминат допустимото според означението количество. Ще се постарая да го избягвам, за в бъдеще.

Относно миризмата на ОМО - на мен също не ми е особено приятна, но открих, че става по-приглушена и почти поносима, когато сложа омекотител Ленор Златна орхидея. А имам доста светли и бели дрехи, спално бельо - пак бяло, и наистина белите дрехи светват, когато ги изпера с ОМО.

# 87
  • Мнения: 46 599
Миризмата на Омото се изпари след сушилнята. А така се надявах поне с него да миришат на нещо.

# 88
  • Мнения: 102
Относно остатъчната вода в отделението за омекотител - и в моята ваничка остава по малко вода след приключване на програмата, но никога не съм се замисляла, че може да е проблем...
Та поразрових малко нета и разни инструкции за употреба на перални и не открих кой знае колко, но в общи линии това е информацията:
- малкото останала вода не е проблем, добре е да се изсипе или попие с нещо
- ако след приключване на програмата отделението е пълно с вода и/или омекотител тръбичките или сифончето, през които става отвеждането на съдържимото на ваничката към барабана, може да са запушени и трябва да се почистят.
Тя пералнята си налива вода при последното плакнене в отделението за омекотител независимо дали има омекотител или не и съответно съдържанието заминава към барабана, а след като приключи наливането на вода, останалото в чекмеджето се самоизточва през въпросните сифони - може би е нещо на принципа на скачените съдове - знам ли?
- относно взимането на омекотителя при стартиране на програмата - поствам цитат от един форум:
Цитат
По всяка вероятност разпределянето на водата става с лостова система над кутията за прах и след остаряване на пластмасата или набиране на котлен камък, лостчето не успява да стане в положение на дадената клетка.
Това което може да направи всеки : Свали горния капак и почисти хубаво кутията за прах отвън и отвътре. Виж и пружинката която тегли лоста дали е здрава и закачена. Там където лагерува лостчето и клапите намажи с краве масло или мас. Където опира в програматора също се маже.
Ако не е от това дири майстор.
Друг начин за разпределяне на водата над отделните ванички бил с моторче със зъбни колела и когато зъбчетата на колелата се износят (или се поразместят или презацепят...) пак се появява този проблем.
В друг форум пък пишеше, че причината може да е проблем с програматора.
Дано съм била полезна.

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 12:15 от Nutella

# 89
  • София
  • Мнения: 1 330
Миризмата на Омо е неприятна, но за сметка на това доооста силна. ooooh!
 

+1
 Пак зациклихме на трибуквения, а никаква реакция от Дедо   newsm78 

Общи условия

Активация на акаунт