Пета тема на чакащите

  • 256 740
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 1 200
  • София
  • Мнения: 9 399
направо ми се къса сарцето като те чета, на колок е годинки, тя  или той, сигурноразбират всичко милото

# 1 201
  • Мнения: 1 418
Какъв е тоя особен представител? Ние имахме представител от социалните,
ама не сме давали и 1 ст.

# 1 202
  • София
  • Мнения: 595
anjelka, наистина е ужасно това, което пишеш. Стискам ви палци нещата да се задействат и скоро да сте си у дома.

Когато, живот и здраве, реша да подам документи за второ детенце, със сигурност няма да включа Стара Загора......

# 1 203
  • Мнения: 986
Явно във всеки район е различно...А иначе детенце е момиченце,след 2 седмици ще навърши 4 годинки!Разбира всичко,бърборана и чаровница!И така се надявахме рождения ден да го празнуваме в къщи!Но...най-вероятно няма да стане smile3518
Лошото е,че при единия разговор със служител,при спомеването на надеждата да празнува детето рождения си ден в къщи ,ми беше отговорено:"Е,отсега нататък всички рождени дни ще бъдете заедно,пък и следващия/догодина/ със сигурност ще бъдете заедно!" #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Филма е страшен....Надеждата обаче си остава!

Последна редакция: чт, 26 юни 2014, 11:53 от anjelka

# 1 204
  • София
  • Мнения: 9 399
ей на такива "служители" ми идва да им извия вратлетата някой път. няма такова бездушие просто #Cussing out

# 1 205
  • Мнения: 1 418
Като посещавахме нашият бебо, имаше малък проблем с ларингса и аз исках да се консултирам с педиатър. Обясних това на директорката, че чакаме, за да вземем решение, а тя знаете ли какво ми каза...Ако не го вземете вие, все някой ще го вземе  Shocked
В името на детето запазих самообладание само...

# 1 206
  • Мнения: 210
Каква е ролята на този "представител"? Извинявам се, че така питам, но за първи път чувам за такова лице.

# 1 207
  • Мнения: 986
Ами честно казано,не съм на 100% сигурна,но особения представител защитава интересите на детето на делото.
Иначе от соц.работничка от Закрила на детето в Стара Загора съм с много добри впечатления!Само за няколко часа изготви и събра всички документи,нужни за пред съда,отделно когато разбрахме,че са вдигнали таксата за особен представител,прекъсна отпуската си,за да отиде и направи допълнения в съда.Всяка седмица и тя ,и юристката на отдела звънят в съда ,за да питат докъде са стигнали нещата.Обаче...тяхната работа е дотук,за съжаление не могат да направят така,че от съда да си свършат работата по-бързо!

# 1 208
  • Мнения: 690
В някои съдилища направо се чудят как да усложнят нещата и да изядат всички букви на закона - и съществуващи и несъществуващи. Преди 6 години, когато ние осиновявахме, държавната такса беше 5 лева+2,5 такса за превода, после за преписи на решението платихме 12,50. Та общо разходите по делото ни бяха 20 лв. А юрисконсулт на ОЗД беше представителя на детето. И делото ни беше 15-20 минути.
Моя приятелка, която е съдия в СОС, миналото лято ми сподели, че август месец е била дежурен съдия и е насрочила 2 осиновителни дела, защото те били "бързо производство" един вид. Та от време на време се срещат и човеци сред тях.
И аз съм чувала за старо-загорския съд доста негативни отзиви. А да не говорим, че в момента си патя от буквоядите там по едни наследствени делби

anjelka стискам палци скоро да получите дата и бързо да мине дело и срока за обжалване.  Hug

# 1 209
  • Мнения: 986
Благодаря, * Маня *!Дано!
И тайно се надявам да не спазят едномесечния срок след делото за обжалване!

# 1 210
  • София
  • Мнения: 9 399
срока за обжалване не е ли 7 или 14 дни???
май ще трябва пак да се поразровя да чета законите, направо ме хвърлихте в размисъл Thinking

то не че сме стигнали до съда, но все пак е добре човек да има предварително някаква информация.

# 1 211
  • София
  • Мнения: 53
 anjelka, нека насрочат датата, пък срока за обжалване е точно 7 дни и нито минута повече Naughty

# 1 212
  • Мнения: 690
Срокът за обжалване е 7 дни. След изтичане на 7-мият ден, т.е. на 8-мия ден си вземате решението и детето. (В някои региони го дават детето още в деня на делото или на 7-мия ден, но за Стара Загора - не се надявай  #Cussing out . А дано пък да вземат и да ме изненадат заралии и да се раздвижат и очовечат)

# 1 213
  • София
  • Мнения: 9 399
anjelka, нека насрочат датата, пък срока за обжалване е точно 7 дни и нито минута повече Naughty

 newsm10

току що се рових срока  е толкова точно 7 календарни дни:mrgreen:

# 1 214
  • Мнения: 986
  И аз така знам,но ни беше вметнато, че се чакало месец там.Веднъж да мине делото, ще има да се надяват да чакаме цял месец! Благодаря ви, момичета за разбирането и добрите думи!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт