Пета тема на чакащите

  • 256 711
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 78
Bertay, пожелавам ви всичко най-хубаво!
Рени, честито и на теб!
Да са живи и здрави дечицата и много да ви радват!

# 751
  • Мнения: 78
geni_stil, а относно твоя въпрос за писмата: ние сме в регистъра от м. ноември 2013г. и сме получили само ЕДНО писмо от  регионалната дирекция за соц. подпомагане в нашия град, а сме подали в още десет, но нямаме писма от нито една друга  дирекция. Но мисля, че не е задължително да пращат, за това не се притеснявам.

# 752
  • Мнения: 357
Подробности:
Делото е минало, били са и БР..., които са поискали даже 10 лв. от мъжа ми и са му заръчали да гледаме добре децата/след делото това/.

Късмет с мъничетата! Малко ми се сви сърцето от горния текст! Все едно сте получили благословия от БР!

# 753
  • Мнения: 1 418
И нашето дело мина...имаме си син!!! В четвъртък ще си го вземем.
Ходихме да го видим, като ни видя пощуря! Имам чувството, че ни познава вече...
Между другото всички казват, че прилича на мен  Wink
Успех на всички!!! Много сте писали, не мога да ви изчета...

# 754
  • Мнения: 357
Честито Тути!

# 755
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Ние се оказахме неподготвени за взимане веднага. Но в сряда ще ги приберем. Днес е било голяма игра с татко им. Вече дори си знаят новите имена и много се забавлявали с тях. Струва ми се, че са доста мънички на ръст- 86 и 87. см, а са на 3 г и 5 месеца и нямат 11 кг. Надявам се бързо да наваксат, били страшни фурии. Стопили му лагерите за 3 часа от игри. Мъжа ми е изключително доволен ,дори и "тате" е отнесъл на изпроводяк. Иначе са много темпераментни и любознателни.

# 756
  • Мнения: 11 910
Ние се оказахме неподготвени за взимане веднага. Но в сряда ще ги приберем. Днес е било голяма игра с татко им. Вече дори си знаят новите имена и много се забавлявали с тях. Струва ми се, че са доста мънички на ръст- 86 и 87. см, а са на 3 г и 5 месеца и нямат 11 кг. Надявам се бързо да наваксат, били страшни фурии. Стопили му лагерите за 3 часа от игри. Мъжа ми е изключително доволен ,дори и "тате" е отнесъл на изпроводяк. Иначе са много темпераментни и любознателни.

Моето дете беше 10кг и 81см на 2г8мес.Доста след 3г. възраст беше 10кг, едва направи 11кг

Към днешна дата, години по-късно ми е смешно, че се притеснявах.
Единствено реалните притеснения бяха със здравето, сега вече -надявам се! и те почти изчезнаха!

# 757
  • Мнения: 210
betray - не се притеснявай, ще наваксат. Ние си го взехме на 1 година и беше няма и 6 кг при 70см височина. Утре ще прави 3 годинки и е около 95-96 см и няма и 12 кг с дрехите. И не че не яде, напротив, постоянно нещо придъвква. Иначе като го взехме - за два месеца качи почти 1,700 кг. Не знаеше да дъвче, да пие вода, беше научен да яде основно течни храни. Но пък беше изключително жилав. Всичко се наваксва - малко време трябва.
Честито на всички и дано бързо да ви последват и другите чакащи.

# 758
  • Мнения: 48
честито на всички които вече успешно са минали делото благодаря много за пожеланията ние във събота ще ходим да видим бебето да ни покажат какво яде как го къпят да знаем всичко дано скоро и аз да се похваля с успешно минало дело. Praynig Praynig Praynig при мен мойто дете го водят баща неизвестен майка неизвестна така,че едва ли да имам някакви проблеми.Дано Praynig Praynig PraynigНа останалите чакащи пожелавам бързо да се намерят с тяхните дечица аз съм много доволна от РДСП София изключителни хора!

 

# 759
  • Мнения: 1 418
Е може ли майката да бъде неизвестна? Тя със сигурност се знае, щом са ви казали произхода. Бащата може да е неизвестен, но в такъв случай произходът ще бъде неясен...
Както и да е! Важното е, че сте намерили вашето детенце!
Бъдете много щастливи!

И нашето е малко под нормата, но в къщи ще навакса. Пък и не държа на дебело дете  Simple Smile

# 760
  • Мнения: 989
Здравейте момичета какво да ви кажа няма по щастлива от мен днес видяхме детето момче на 3 месеца малко ангелче със абсолютно идеално здравословно състояние като го взе моят мъж на ръце така му се смя с глас после и на мене гледат го в дом от семеен тип вътре има само 6 бебета от български произход е детето не,че е от значение ние бяхме писали от всякакъв етнос

при мен мойто дете го водят баща неизвестен майка неизвестна така,че едва ли да имам някакви проблеми.

Как са ви казали, че детето е от български произход при положение, че родителите му са неизвестни? Имат ли право социалните да дават такава объркана информация? И ние сме без претенции относно етноса, но ми се иска да знам все пак какви са корените на детето.

И това с появата на БР на делото на Betray ме притеснява. Нали уж има тайна на осиновителите?! Аз в никакъв случай не искам БР да знаят кой е осиновил детето им.

Тути, честито и на теб, мила  Hug Много се радвам за вас!

# 761
  • Мнения: 357

И това с появата на БР на делото на Betray ме притеснява. Нали уж има тайна на осиновителите?! Аз в никакъв случай не искам БР да знаят кой е осиновил детето им.

БР задължително ги призовават на делото за осиновяване , друг е въпроса дали ще дойдат. Но трябва да са редовно призовани. За да избегнеш евентуална среща с тях , според мен е най-добре да си наемеш адвокат, който да те представлява. Поне в моя случай се оказа и по-изгодно финансово, тъй като пътуване и хотел щяха да ми излязат повече пари. Освен това ако не си юридически грамотен няма да знаеш как да оформиш документите към съда.

# 762
  • София
  • Мнения: 1 865

И това с появата на БР на делото на Betray ме притеснява. Нали уж има тайна на осиновителите?! Аз в никакъв случай не искам БР да знаят кой е осиновил детето им.

БР задължително ги призовават на делото за осиновяване , друг е въпроса дали ще дойдат. Но трябва да са редовно призовани. За да избегнеш евентуална среща с тях , според мен е най-добре да си наемеш адвокат, който да те представлява. Поне в моя случай се оказа и по-изгодно финансово, тъй като пътуване и хотел щяха да ми излязат повече пари. Освен това ако не си юридически грамотен няма да знаеш как да оформиш документите към съда.

Това не е точно така. Моето дело беше в СГС, БР не са страна по делото и не са призовавани! Интересите на детето се защитаваха от Прокурора. Проблемът в БГ е, че всеки съд си е отделна губерния и си решава каква да е процедурата нищо, че законът е един за всички  ooooh!
А що се отнася до юридическата грамотност - в нашия случай ( имам предвид кандидат-осиновителите ) единствения документ, който трябва да напишем собственоръчно е исковата молба до съда, която при малко инфо от интернет + средна интелигентност се пише за около 10 минути без чужда помощ. Освен това от РДСП също помагат, ако се налага  Simple Smile Разбира се, ако случаят е заплетен е наложително да се наеме адвокат, по това спор няма.   Hug

На всички нови Мами - късмет, здраве и много радост в къщи!    bouquet

# 763
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
На нашето дело БР са били там. Не са имали право да обжалват/което ми е странно, но са ги призовали/. Даже както ви написах след делото са искали 10 лв от мъжа ми и са му казали добре да се грижи за децата. Той им дал 20 лв. и те забутали количката за боклук нанякъде, дори не са го питали къде ще живеят децата и тн...Но си мисля, че ако са били някои агресивни БР...не е много редно да се срещат БР и осиновители. Ние наехме адвокат, защото уж делото щеше да е дълго и поне 2-3 заседания... Адвокатката е била супер - тя само с такива деа се занимава. Препоръча ни е директорката на дома. С две думи -всичко е минало екстра.

# 764
  • София
  • Мнения: 1 865
betray, много се радвам, че делото ви приключи още при първото гледане Simple Smile
Честно казано, бях доста озадачена от констатацията, че се очаква да е продължително, защото начина на вписване на моето дете в регистъра е аналогичен на вашия случай с тази разлика, че не е водено дело за отнемане на родителски права  newsm78
Доколкото бях в час по въпроса за съда беше важно, че БР са надлежно уведомени, че детето е вписано в регистъра и че не са обжалвали вписването в законовия срок. Това плюс останалите приложени документи беше достатъчно за взимане на решението.

Желая ти много щастие с двете малки съкровища!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт