КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 2

  • 65 981
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 312
Аз сравнявам на майка ми козунака и моя,като разликата е в мазнината,масло и зехтин/е моя/ олио и масло/на майка ми/  ,ами разлика има -моят е по- мекичък и повече издържа/не изсъхва бързо/ Зехтина го ползвам и при локумки,ами стават някак други... Simple Smile

# 631
  • София
  • Мнения: 11 739
За идеята ще пробвам веднъж козунак със смес масло и олио, може пък да ми хареса!
alpha_beta, при мен не е смес. Маслото ми е 250 г на 1 кг брашно. Но, и слагам при този грамаж на маслото и мъъъъничко олио, колкото да даде малко мекота. Според мен козуначеното тесто търпи и малко повече мазнина.  То колко е олиото, ей така за разкош само и изливам мъничко на" око".
Сега направих една тортичка, блата по рецепта е с олио, но аз  мазнината я замених с разтопено масло. "Баунти торта".  Сладкиш  какъвто и да е, не признавам с друго освен с масло. Същото важи и за баницата.  Вкусове различни, маниер на работа, също.  Hug За първи път я правя, ще разбера дали съм направила грешка, ако ли пък не, драскам в бележника олиото и прибавям : работи се с масло. Peace

# 632
  • Мнения: 13 206
И аз ползвам само масло в козунака.
И без това олиото е безкрайно вредно, където може го заменям с масло.
Много хубаво ухае на масло и не ми е сух козунака.
Използвам масло и олио, с превес на маслото.
Тестата със свинска мас наистина стават по-пръхкави и издържат много дълго, но козунаците са празнични сладкиши и за тях не ми свиди маслото  Wink.
Защо да е безкрайно вредно олиото?

# 633
  • София
  • Мнения: 15 486
  Какво му е на олиото?

# 634
  • София
  • Мнения: 2 265
Ще се запиша тук при вас.
Таз  година ще ми е за сефте правенето на козунака Peace

# 635
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
  Какво му е на олиото?

Каквото му е и на маслото, и на маста и на всичката останала храна. Някои имат разни мании.
Предполагам заради рафинирането и подлагането на висока температура е в графа "супер вредни".

# 636
  • София
  • Мнения: 15 486
  Какво му е на олиото?

Каквото му е и на маслото, и на маста и на всичката останала храна. Някои имат разни мании.
Предполагам заради рафинирането и подлагането на висока температура е в графа "супер вредни".
Joy И е без холестерол... Grinning,както казват в рекламите на маргарините.Все едно има откъде да се вземе в олио холестерол.  Joy  newsm78 И аз обичам масло.

# 637
  • Мнения: 7 779
добре де ... от кое няма да се мре  newsm78  за да не го ям де  hahaha

# 638
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
добре де ... от кое няма да се мре  newsm78  за да не го ям де  hahaha

Споко, яж си всичко, и тия дето не ядат, ще умрат все пак.
Като чуя колко това е вредно или онова и се изприщвам. Всяка крайност е психическо отклонение.

Толкова със спама. Някой да е правил козунак днес?

# 639
  • София
  • Мнения: 2 521
Ето една поредица от теми в здравния
това е първата тема, в началото има интересна информация, който иска може да прочете
за вредността на олиото и не само на олиото

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.0

Извинявам се за спама, но някой попита какво му е вредното на олиото,
и аз не съм от вманиачените, просто го споменах като инфо и за собствено успокоение да си консумирам спокойно масло.

Последна редакция: сб, 20 апр 2013, 20:53 от alpha_beta

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 21 717
Аз козунак не, ама ей сега забърках тесто за кроасани, пък нали рекох тук, че ще споделя за което, та ей на, утре по някое време ще рапортувам.  Laughing

# 641
  • Мнения: 7 779
добре де ... от кое няма да се мре  newsm78  за да не го ям де  hahaha
Споко, яж си всичко, и тия дето не ядат, ще умрат все пак.
офффф ... успокоих се.  имам едни свински мезета с малко сланинка (прошарени). и ако беше казала ,че не стават бях на път да ги изхвърля  hahaha  сега ще трябва да ги ям. а наздраве и ме чакайте да се гътна .
да ми кажете с кво олио да го направя козунака  newsm78  за свинското мазно е ясно - от щастлива (до едно време) свиня е.  Joy

# 642
  • тук
  • Мнения: 510
Скрит текст:
Много смешно е станало тук  Joy
В козунака има захар / рафнирана/ и брашно бяло /рафинирано/, пък вие за олиото дебатирате  newsm78 Козунакът е храна за умиране отвсякъде, ама пък колко щастливи си умираме само

Аз козунак не, ама ей сега забърках тесто за кроасани, пък нали рекох тук, че ще споделя за което, та ей на, утре по някое време ще рапортувам.  Laughing

Нямам търпение да покажеш резултат. Как ще ги разточваш през час през нощта? Аз не се захващам, че никога нямам един цял ден у дома да ги точа и да им бая.

# 643
  • Sofia
  • Мнения: 21 717
Кари, сега го чакам да втаса и веднъж ще разточа и лягаме - и аз, и тестото. Wink Утре сутрин ще е баш разточването.

# 644
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Цитат
ама пък колко щастливи си умираме само

 Laughing А,ей тва е.

Бат,Бонго, как ще хвърляш мезето, бре. Давам адрес за едно висящо мезенце или разменям за козунак. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт