Плацентата... къде остава?

  • 5 142
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 410
Понеже не можах да я "родя" гадната плацента, толкова проблеми ми създаде, че не бих искала да я виждам, да не говориме да си я взема.

За яденето: това е най-ужасното нещо, което съм чела напоследък.

# 46
  • Мнения: 5 877
Не ми беше до нея, не бях сигурна дали детето ми е оживяло (бях яко упоена и от "нормалното раждане", и от последвалото секцио по спешност). Изобщо не помня кога са я вадили, смесваха ми се супергадно двете упойки.
Иначе преди раждането четох, че някои хора си я засаждат под младо дръвче в двора - по символични причини, както ние "хвърляме пъпа".

# 47
  • Мнения: 1 114
На мен пьк друго ми е чудно.На кого е плацентата на майката или на бебето?
Joy Joy newsm81

# 48
  • Мнения: 888
Аз също не съм си вземала плацентата, даже не я видях!Но знам, че имаше по новините една майка в България, която родила второ детенце, за да могат да използват клетки от плацентата за да лекуват първото и дете, което беше с някакво заболяване...но не помня подрабности...нито за болеста...Но остана ж съзнанието ми че е много полезна...и е хубаво да се съхрани...Жалко че спомените ми са толкова бегли newsm78 

# 49
  • Мнения: 888
като бях 3-ти месец една моя позната англи4анка ме попита какво мисля да правя с плацентата. на опуления ми поглед тя отвърна, 4е в Англия има хора, които си я хапват Sick. видях си я и ми стана още по-гадно като се сетих за думите и....
А Това наистина звучи отвратително #2gunfire

# 50
  • Мнения: 445
Дори и не видях как изглежда. Нямах сили и желание!

# 51
  • Мнения: 934
Мойта обстойно си я разгледах не е прятна гледка вярвайте ми. ПО не ч ме хванах за пушенето /да не биете сега/ попитах какво ще го правят това нещо и ми казаха че ще изгорят заеднос с другиет органични отпадаци. На вид как да ви кажа не беше малка, приличахе ми малко на дроб като пихтия /субстанция/ ама не беше такова на внашен вид

# 52
  • Мнения: 639

някои я заривали и отгоре засаждали дърво...

и какво, златни ябълки ли ражда дървото?  Peace
Случвало ми се е веднъж - хората си бяха донесли една голяма метална кофа от чипс (разбира се измита), взеха си в нея плацентата и обясниха, че се засаждала под плодно дърво- така посредством клоните и корените на дървото детето щяло да има връзка с великите космични сили newsm78 #Crazy..
Иначе в БГ се изгаря. Преди години събирахме стерилна пъпна връв за клиниката по изгаряния в Пирогов, обясниха ни че се ползва при лечението на тежките  изгаряния, по специално амниона с който е покрита, после неизвестно (поне на мен) защо спряха.

# 53
  • Мнения: 577
аз пък видях как изглежда,но не съм знаела че мога да си я взема иначе бих Grinning Grinning

# 54
  • Мнения: 3 423
аз пък видях как изглежда,но не съм знаела че мога да си я взема иначе бих Grinning Grinning

Ами това е работата на медицинските лица - да те попитат каква искаш да е съдбата на плацентата. Ама, като чета, май някои от медицинските лица не ги вълнува съдбата на пациента, та какво остава за други съдби да мислят.

# 55
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Видях я при първото раждане и определено не я пожелах. При второто не успях да я видя а пък не се сетих на момента да си я поискам. Иначе бих я съхранила заради стволовите клетки. Макар че доколкото знам изсушена не върши работа а пък замръзена надали ще мога да я съхраня.

# 56
  • Мнения: 1 031
Въобще не съм я видяла, а и честно казано нямах никакво желание. Колкото до яденето Sick а не беше ли пъпната връв тази, която може да се използва за лекуване на болести Thinking

# 57
  • Мнения: 3 663
преди раждането изобщо не знаех, че могат да се извличат стволови клетки  Embarassed
можеше и да поискам да го направят.. знам ли...
иначе ми я показаха, нищо особено според мен

# 58
  • Мнения: 1 735
аз пък видях как изглежда,но не съм знаела че мога да си я взема иначе бих Grinning Grinning
Аз също! Бих засадила и дърво,по познатия начин.Родово дърво.

Общи условия

Активация на акаунт