Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетно- цветна тема.

  • 47 636
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 693
agnesana , това като сайт което пуснах е на същата жена за която писа t_tabakova .
Има доста информация, ако на някого му е интересно може да разгледа. Нямам много време днес, но с удоволствие бих научила и аз нови неща. На мен винаги са ми се стрували трудни за отглеждане. Тук изявих желание отново да пробвам и за сега се справям прилично. Имам и загуби. Тези по малките ги чакам да израснат малко и разделям с нож. Така са ме учили. Коренчета си имат.
t_tabakova , ти ми даваш сила.  Hug За тази жена снощи ми казаха че продава теменужки и вероятно и аз ще си взема няколко. Тук едно листенце е около 3-4 евро.
Аз имам въпрос да садя ли или да чакам да изкара и нови листенца едно листо. Мислех да го чакам , но се чудя. Все ме е страх от нагниване.
Мариетка, уникални цветенца.  Hug  Heart Eyes
Матце, снощи пак ти идвах " на гости", много ми е кеф да се разхождам из градината ти.  Heart Eyes
И не на последно място на моето дете цветето.

Тази кливия почти щях да си я купя, но обещах че паричките от рожденния ден на татито ни (дават им карта с пари за цветарския център вместо подарък) ще са за риби и не си взех.

Ако на някой му се разглеждат още снимки от там ето линка:
Лек ден, аз тръгвам по задачи.

# 46
  • Мнения: 2 826
Личи си, че тези дни е било дъждовно и не само, че сте изписали старата тема, но и нова сте подхванали. Направо ми изпълнихте душата със страхотните снимки, които сте показали.   bouquet  Heart Eyes  Hug

Някой питаше за грижите към сентполиите. За моите сентполии не полагам никакви особени грижи освен поливането в чинийката и то два пъти в седмицата и целогодишно ме радват с цветовете си. Стоят на северен и западен прозорец.

От семенцата и грудките, които насадих в сандъчетата на терасата,  доста са поникнали и чакам да видя кое и как се е хванало, че повечето ги садя за първи път. Като начало се записвам с една снимка от миналата година и се надявам и тази година да имам пълна тераса с цветя.

http://prikachi.com/images.php?images/623/6103623w.jpg

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 789
За купуване на сортови сенполии -освен на тази имам и координатите на още една жена- и двете са рускини, живеещи в БГ и предлагат сравнително различни сортове. Взимала съм и от двете, който желае давам координати на лични.
Хексилина ти изпълни деня ми с красота с този линк! то и то един ден
Скрит текст:
не спира да вали, разни бюрокращини пак ме тормозят, а детето е по-непослушно от всякога!
За листенцето- аз процедирам различно, абсолютно зависи на какъв кеф съм. По-сигурното при мен е да изкара малки листенца във водата и тогава садя, но понякога не ми се чака и при коренчета само бодвам в чашка, захлупвам и чакам. Ако пръстта е влажна не поливам при саденето, а после като е с парниче отгоре е влажно и изобщо не поливам близо месец. Отхлупвам от време на време за проветрение. Като се покажат детките махам парника- особено сега, като вече е топло. Искам да подчертая, че това е моят метод и не казвам, че е общовалиден.  Peace

# 48
  • Мнения: 1 693
t_tabakova , ако знаеш как исках да снимам и външните цветя. Имаше и лилии и т.н., но беше ужасен студ и не исках да държа Вики навън. Не е спрял да й тече носът вече повече от седмица. Тези са само отвътре и то съм избирала местата.
За  сенполии знам че няма точно правило за засаждане. Аз дори ако счупя листо го пъхам дирекно при някое друго цвете и ако има късмет оцелява. Ще чакам още , няма да садя.

# 49
  • Мнения: 15
Здравейте нека и аз да се запиша в новата тема не пиша често но ви следя   bouquet

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Стига съм ви философствала днес, показвам малко пъстролистни сенполии и изчезвам!
Цък на снимката за по-голяма
Това е с толкова накъдрени по края листа, че беличкото направо не им се вижда


А тези детки тук са толкова нагъсто и много, че не виждам как ще ги отделя.


А тази ми e любимка

# 51
  • DE
  • Мнения: 971
Izma, цветето от втората снимка е "Антуриум".
Това което си показала на снимките не е здравец, а мушкато Mr. Green

Хриси, какви риби бе...оставяй ги тез мъже- купи си цвеке.
Преди няколко дни пратих Матцев за почва за цветя и ми донесъл един сак от евтината за 1€.
Другата била скъпа-разбирай 1,50€.
Ама наринал сумати пари за една въдица, не че няма, ама била не знам ква си blahblah

# 52
  • София
  • Мнения: 22 998
Детелината ми към днешна дата:

Скрит текст:

# 53
  • Мнения: 146
Аз да благодаря за новата тема...  Hug

Радвайте ме с вашите цветя, момичета! Peace

При мен вчера валя сняг. Sad

Имам онушкани минзухари и кокичета тук таме, но са толкова неугледни от студа, че не са за показване.

Само ми е да налитам в цветарските магазини и купувам цъфнали цветя.

# 54
  • Мнения: 1 693
Матце, за детето са рибите.  Laughing Затова се примирих. Аквариума в нас беше с три сома, една неонка и една плата. Трябваше малко да го разкрасим да не храня само тях. А, имаме и едно 2 месечно бебе в буркан.  ooooh! 
А за пръста вземах скоро големи пакети по 40 килограма че беше 50 процента намалена. Най-евтината е ужасна.  Sick
 t_tabakova , много са хубави.
tatianka и при нас е така. Каквото  е цъфнало е вътре. Навън е ужасно. Все едно някой ги е спрял по някакъв начин и не искат да мърдат.
Нелииииииииииии, да не би да си повика слънцето при теб. Днес е ужасно студено отново.

# 55
  • Мнения: 945
Izma, цветето от втората снимка е "Антуриум".
Това което си показала на снимките не е здравец, а мушкато Mr. Green

Мерси Hug
А относно здравеца или мушкатото - аз съм объркана newsm78 На етикета пишеше гераниум, проверих, че това е здравец. Мъжът ми вика - купила си мушкато Grinning - Не е мушкато и развявам етикета Laughing Какво е последно и аз не знам Crazy

# 56
  • Мнения: 1 693
Izma ;
Gerania-  мушкато.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 945
тук защо пише друго newsm78

Виж за мушкатото какво е дадено.

# 58
  • Мнения: 6 955
Може да са объркали етикетите... И аз знам,че гераниум е здравец. А твоите снимки,като ги видях,помислих ,че си се объркала и вместо здравеца ни показваш мушкато.  Wink

# 59
  • Мнения: 945
Няма как да са объркали етикетите - бяха стотици цветя и на всичките пишеше гераниум.

Общи условия

Активация на акаунт