Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетно- цветна тема.

  • 47 661
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Момичета,
харесах си една аквилегия (кандилка по народному) в цветарското магазинче до нас. Много е красива и всеки ден я наобикалям да и се радвам. Мисля да я взема в понеделник, ако ме чака още. Гледали ли сте кандилка в саксия, дали ще оцелее?

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 204
На хората мушкатата  са нацъфтели защото си умориха доста зимата и си купиха нови,готови цъфнали Joy Това за мен де..а иначе на хората може и да цъфтят.Майтапа на страна ,старите ми са на пъпки още,а някой даже и пъпки нямат.
Мари,може и да е нямало защото майка ми които се показват повече ги издърпва отгоре и аз взех едно мушкато и се учудих,че няма и тя ми каза,че където в саксиите са стърчали ги е дръпнала.
Кучо,много хубави ягодки  Hug
А пък аз да се оплача,сляпото куче пак върлува в градината,изровило ми е марулките и ми е дръпнало девисила #Cussing out И днес съседката ме отчая ,че прегризвали всичко и съвсем се отчаях,да не вземе да ми отмъкне лалетата,че тогава ще побеснея #2gunfireАз си мисля,че като има мрежа под тях са защитени,обаче тя ми каза,че може да проникнат.Мрежата е ПВЦ а тя каза,че могат и метална да прегризат.С най-големите бутилки от минерална вода нямах проблем,ама дали може през тази мрежа да ги отмъкне ooooh!
Кандилка в саксия не съм гледала,обаче при един трилистник бяха попаднали семена и поникна.Той зимата беше на хладно и рано го изкарах на вън,кандилките са си там,та предполагам ако им осигуриш по студено зимуване,може и да оцелеят.

# 677
  • Мнения: 397
Никой ли не гледа розички, да ми даде съвет smile3518

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Никой ли не гледа розички, да ми даде съвет smile3518
Или изчакай да се включи някой с рози, не всички са всекидневно тук като мен, например Winkили питай в градинарската. А между другото чакам с нетърпение да видя бенджамина.

# 679
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Золка, аз имам засадена роза преди доста години. Не тръгна лесно, но поливах упорито и се хвана. Един път като тръгне, бързо расте и цъфти бързо след това.

 Преди две години купих два корена и засадих на село. Едната ми правеше номера точно като твоите рози. Пак поливките я спасиха. Понеже все в по-топло време ги засаждаме и си мисля, че искат вода, за да се хванат.

 Преди две седмици майка засади на село нови две рози. Сега ходихме на село.Едната роза е в окаяно състояние, има едно листо и почернял връх. Но аз не губя надежда. Другата и тя не е в приличен вид, но поне се вижда, че  е жива.
 
 Имай търпение, дай им време. Ако трябва, обработи лепкавите части с някакъв препарат.

 Кучо
, тваята ягодка на калинка прилича. Каква красота!  Heart Eyes Ама да не ти остане прибрано в гардероба това бодинце?!  Mr. Green

Денима, аз не смея да дръпна чорапчето. Така ще го оставя.

poepie , колко си радостна! И аз ти се радвам!  Hug Твоят жълтурко има повече цветове, но и той е такъв нежен. Много фин вид има това жълто мушкато.

 Орловият нокът на село е с толкова много пъпки, просто е отрупан. Голям кеф ще е да съм край него като цъфне. Прекрасен аромат има.

 А пък жасминът как е нацъфтял. Още като влязох в двора и усетих приятния аромат. И дребните карамфилчета ухаят, птичките пеят, невероятно спокойствие.

 
Скрит текст:
Само да беше и татко там, да ни посрещне, както правеше...

От двора:

 

   bouquet

# 680
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Да покажа и розите, които доста трудно тръгнаха. И като цъфнаха, бяха с толкова слаби стъбла, а с хубави цветове. Е, личи, че са слаби, но пък се възстановиха после.

    Heart Eyes Обичам цвета й!

 Плами, и аз съм си мислила да гледам кандилка в саксия. Много хубави има от тях. Ние имаме само в 2-3 цвята. Но  има с доста нестандартни и интересни цветове.
 Що не си вземеш? Пробвай в саксия, като не стане, не стане.  Hug Hug Hug
 Гушни Борето!  Hug Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 397
Писах и в другата тема.
Поливане  Thinking-пък мен ме е страх да не я удавя и да загние, защото както казах има и боров торф и купешка почва, пък те са рехави и не задържат вода.
Ще поливам значи-даже ей сега отивам да ги полея, барабар с петуниите, хостите и всичките зелении, дето не знам какви са Embarassed
Утре ще щракна бенджамина-има голяма разлика за отрицателно време.

# 682
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Добре е, че си писала и в другата тема. Там има една мацка - Любознателна, която има прекрасни, неземно красиви рози. Възхищавам се на градината й. То не е градина, а парк.

 И други момичета гледат рози. Ползвай съветите им. Аз ти казах само личния си опит. При мен водата помогна за да се хванат и да тръгнат да растат розите.

 Хубава вечер, момичета!

# 683
  • Мнения: 66
Много благодаря на всички   bouquet
От препоръчаното и прочетеното се насочвам към Лоницерата. Ще търся сега от къде да си купя няколко коренчетата. Гледам няколко вида са и май не всички са увивни.

# 684
  • Мнения: 1 826
И аз искам съвет за една роза,листата и отдолу жълтеят.Пресадихме я преди около 10 дни на ново място,беше преди това посадена в кофа и е на две години,пълзяща е и исках да порасне малко и тогава да я засявам на постоянното и място,но сега не ми харесва.  Confused Иначе връхчетата и са зелени и има пъпки.Eто я:


Ето малко снимки на мушкатите ми.И моите сега имат пъпки и някои плахо цъфтят. Laughing



още една цъфнала роза,има страшно много пъпки

и една декоративна ягодка,цъфти и после дава плод като горските,но не се яде. Laughing

# 685
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте Hug
Аз малко лентяйствах по съседните планети и не съм отваряла скоро темата.
Ще разгледам по назад да видя има ли снимка на жълтото мушкатце.
Днес  снимах и едни други "цветя".
Може на някой да му прозвучи глупаво, но намирам връхчетата на борчета, елички и други доста атрактивни Mr. Green














Уютна и спокойна неделя, на всички Вас!

Последна редакция: нд, 12 май 2013, 01:41 от matze

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 204
Лоницера си купих от Метро аз,към 4лв беше и доста бързо расте.Нямам още впечатления защото за първа година ще я гледам.Утре даже съм планирала да и мисля нещо за катерене.
За розите не се обаждам защото те са специалитет на свекървата,тя си ги гледа.Тия дни ги пръскахме,че доста бяха въшлясали,огледайте ги за гадини.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 789
matze наистина са много атрактивни тези "цветя" и снимките са много добри. Добре си ми дошла пред блока да наснимаш боровата горичка  Laughing
pisenxeto, Нели много красиви рози. Аз имам спомен, че розите в двора на баба ми редовно бяха въшлясали. Явно са много вкусни  Joy
denima няма ли някакви отрови за това сляпо куче? Голям тормозител на растенията е явно.

# 688
  • Мнения: 62
Нали розите са садят напролет или есен? Сега може ли? newsm78

# 689
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Мисля, че вече не, Пънки, но нека кажат и по-вещите в тази област... Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт