Красотата на земята сме събрали във цветята! Пролетно- цветна тема.

  • 47 652
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 204
А пък аз да се оплача,сляпото куче пак върлува в градината...
Здравейте, намесвам се с това, което зная и вече имам собствен опит. Сляпото куче не обича миризмата на Ходжовото лале(знам за този сорт с оранжеви цветове-от бабините дворове). Имах няколко луковички, те се размножиха и всяка година ги разделям и слагам между лалетата и зюмбюлите. Не знам защо моите не искат да цъфнат, но ми е достатъчно това, че опазват другите луковици... Дори като пожълтеят само режа листата, а луковичките оставям в земята(за аромат)
Аз знам и за момина сълза и имаме цяла полянка от нея.Там наистина не рови.Чувала съм и за рицин и съм насяла семена,но няма как да пръсна растения които го гонят по целия двор.
Снощи разглеждах машинки ,има на батерии и соларни.Соларната я дават за 750кв и цената е около 50лв.Ако знам ,че ще свърши работа като квадратура ме устройва.

# 706
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Денима, направо ти съчувствам.

 Виж тук http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=248.0

 Може би си разгледала вече. Но онзи ден на село сложихме до картофите от това приспособление с пластмасовите бутилки. Някакъв човек е препоръчал на брат ми и е изрязал бутилки от бира по показания начин.

 А една колежка ползваше преди две години в техния двор като металното приспособление и много го хвалеше. Дори мъжът й отнякъде намери  и за един колега. Твърдяха, че откакто го ползват, нямат сляпо куче в градините си.

 Борбата е безмилостно жестока, знам.  Mr. Green

 А е и толкова грозно това животинче. брррр /не е приятна снимката. /

Скрит текст:

# 707
  • DE
  • Мнения: 971
Местенце за кафенце и разни други халосии



Матцев ми направи от стари водни улуци цветарник...у нас нищо не се хвърля. За всяко нещо има предназначение Mr. Green

Не садиха ли из градините "Рицинус" против къртици и подобни newsm78
На зълвата градината беше за една нощ опустошена. Дори от трева нямаше и помен.

# 708
  • Мнения: 62
Аз знам, че даже лалета отглеждат в съндъчета, заради тва приятелче сляпото куче. LaughingКакто казаха за извънземното: Толкова грозно, че само майка му си го харесва. Laughing Аз обичам животните, де, на мене ми е сладко. Grinning

# 709
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Хайде, взех кандилката  Laughing Ето я и нея:


Даже успя да я навали дъжда + малко градушка Mr. Green
И още малко от мен:
Скрит текст:





# 710
  • DE
  • Мнения: 971
Аз не знаех на кое му викате "кандилка" и си траех докато я покажеш Mr. Green
Тюх значи с тез имена hahaha
Месечинке, прекрасна е!

Пънки, абе и аз обичам животни, ама туй много грозно и гадно бе ooooh!

И котки обичам, ама на съседите котката ми рови из цветята и ползва градината ми за тоалетна.
Направо я мразя #2gunfire

# 711
  • Мнения: 62
И аз взех 1 стара ръчна количка, да я реновирам малко като пейките на Матцето, ама да видим кво ше напрая...Прибрах в папките кандилката и онова червеничкото като мухоморка от Месечинката. Пишете имената на цветята  Naughty , плийс!

# 712
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Кое е това червеното като мухоморка? На последната снимка в дясно ли? Ако е то - това е вербена/върбинка.

matze, да си призная като погледнах снимките първото, което видях беше Елза и .... забравих какво друго трябваше да гледам - прииска ми се да се пльокна там до нея  Heart Eyes

# 713
  • Мнения: 1 826
Месечинка виторога Много красиви цветя!
Ето и то мен  няколко вида,шарената е на село при мама,,надявам се догодина да си открадна едно коренче,или поне от семе да си засея.




Скрит текст:

# 714
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Ау, в градина какви красиви и зелени стават, моята беше в такава малка саксия, че започнала да жълтее горката. Метнах я в една голяма, да имитира двор, дано се подлъже Joy

# 715
  • Мнения: 62
Върбинка ли? Супер!  Grinning Тенкс, ку4о!  bouquet Ние имаме в двора диворастяща върбинка, значи, при това мноу. Още не е цъфнала, само е раззеленена, но я помня от миналото лято. Само дето е по дребничка и розова, ще я покажа като цъфне. Аз и виках сапунче, но сега ще зная, че е върбинка и ще ме пази от върколаци. Party

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 204
Нели ,мерси,не го бях чела това,но съм чувала за бутилките.Трябва да намерим трайно решение,не искам да го убивам макар да е за убиване.А и няма как някой да стои и да го дебне.Онзи ден мъжа ми го набара и тръгна да го удря с мотиката,но не успя, а пък аз му се развиках да не го убива.Много е гадно да гледаш нещо от семенце цяла зима и накрая някой да ти го отмъкне ooooh!
Като идиот с часове съм пробивала големи бутилки от минерална вода за да си насадя луковиците.
matze,чудничко е при теб и много ми харесва как от нищо правите нещо   smile3501
Месечинка,много ти е хубава кандилката,честито.Аз мъчих едни семена на разсад и нищо не стана,после нахвърлях и в градината и май пак нищо не е поникнало.А иначе от тази най-простичката имам и тя се самозасява,но само един цвят е а искам още.
pisenxeto,твоите и те са много хубави.

Зад лампата се вижда моята,в горния ляв ъгъл,бледо розова е,само такава имам.Ако се сетя тия дни ще снимам от близо.На преден план топ карамфила,започна да цъфти.

# 717
  • DE
  • Мнения: 971
Ех, много ги обичам тез кандилки. При мен само едни стари бабешки сини се разтилат и преразсаждат сами Mr. Green

При мен в градината е в повечето случаи от рода на "направи си сам"
Масата пейките и шезлонга от дървени палети.
Павильона и той беше на трески и приготвен за изгаряне. Моя го е сглобявал летвичка по летвичка.
Имам и друга част на градината, но която не е за показване-абсолютен биотоп. Флора и фауна на саморазвитие и райско кътче за тъмно-русата като и омръзне да се излежава hahaha

Хекси, аз съм в слънчавата част, при нас е топло и цял ден беше за джапанки smile3534

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Ауу,че красиво е при Месечинка и Маце!
Аз имам въпрос пак за фуксии- трябва ли да се вързват или подпират като понатежат, или са здрави и няма риск да се счупят?

# 719
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Ауу,че красиво е при Месечинка и Маце!
Аз имам въпрос пак за фуксии- трябва ли да се вързват или подпират като понатежат, или са здрави и няма риск да се счупят?

 Аз никога не съм виждала счупени. И пред блока засадих, на баирче са, и те си стоят изправени.

 Много е красиво при вас, Маце и Плами!  Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт