Защо Български Пощи продължават най-нахално да ни крадат пратките?

  • 65 464
  • 270
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
Аз лично пък от Български пощи нямам никакви оплаквания, за сметка на това съм имала забележки към куриерски фирми, слава Богу не сериозни. А с БП съм пращала и колети в чужбина и какво ли не.

И понеже по-напред стана въпрос кой какви пратки си поръчва, не мисля, че това е проблем, ако искам ще си поръчам и "хербаризирано" ако мадагаскарски лемур, щом има доставка, значи е редно да си получа стоката, ценна или безценна.

# 31
  • Мнения: 3 634
Получаваш си бележката, че имаш пратка, отиваш в пощата и служителката ти връчва ракъсан плик? И какво правиш в такъв случай, разписваш се, че си го получил ли?

Не беше съвсем празен, фактурата стоеше вътре.  doh Не се подписах и започнах да споря. Обезщетиха ме, но след много разправии и поне с няколко месеца закъснение.

# 32
  • Мнения: 629
Ооооо, сигурна съм, че не само служители на БП "пипат". Допускам, че дори на летището може положението да е по-зле. Моите негативни впечатления са от друго естество, не заради отворени пратки. Управлението им е просто уникално ужасно.

# 33
  • Мнения: 198
От моя опит с пощите съм установила, че ако не изпратя дадено писмо препоръчано има вероятност да не се получи.

+1 - при сегашната размяна на стикери не пристигнаха 2 от пратените от мен писма.
 
Аз искам да добавя, че отговора на въпроса ми за пратките беше нещо от сорта на това, че щом за без номер никой не е отговорен за тях и може и да не ги получа, да не се надявам много.  ooooh! ooooh! Tired
И аз получих същия отговор, при мен бяха изчезнали две пратки изпратени в един и същи ден и клон, едната сутринта, другата следобяд - направиха едно за мен фиктивно разследване и отговориха, че щом не е платено за проследяване на пратката не могат да кажат къде са се загубили. Пратките съдържаха бебешки дрешки подарък за детето от баба му.

# 34
  • Мнения: 4 401
Имала съм проблем с куриери две различни фирми и двете наши.С пощите никакви проблеми.Веднъж преди 4 г ме викаха в митницата да питат какво толкова пазарувам. newsm78 Въпреки че до колкото ми е известно имат право да проверяват и от EU .Тогава с мои съседки и приятелки си бяхме направили обща поръчка и се наложи да си вземем нещата с две леки коли,защото бяха много пакети.
С бг пощи от немско съм получавала доста деликатни и не  до там дребни техники всичко здраво и без забележки.Според моя опит по-скъпи  покупки винаги си имат проследяващ номер.
Специално ще   похваля пощенските служители в малките населени места !  bouquet.
След като се опознахме и по мое предложение ме известяват по телефона за пристигнали пратки вместо да идват до дома да ми носят известието.Удобно и за тях и за мен. Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 64
Ежемесечно ползвам БП понякога 2-3 пъти в месеца - получавам и изпращам, досега не съм имала никакъв проблем. За страната говоря.
Ти доказала ли си за себе си поне, че от БП крадат или ей така си ги набедила, че са те?

Последно изчезнаха 20 лв от плик с картичка и вътре парите. Майка ми ги е пратила на леля си, която живее доста далеч. И понеже ще кажете да не ги е слагала вътре, майка ми редовно праща така и на нас ,обаче с куриерска фирма и винаги си намирам парите Wink

# 36
  • софия
  • Мнения: 2 542
 Аз пък миналата година пратих 2-3 Била  стикери . Нищо фатално , че изчезнаха , но ми дадоха урок , че нищо не препоръчано няма да пусна. И от тогава важно - 1.30 препоръчано. Ще им разкатая фамилиата , ако изчезне нещо. Дори клечка за зъби.!!!!! #Cussing out

# 37
  • Мнения: 9 050
Ежемесечно ползвам БП понякога 2-3 пъти в месеца - получавам и изпращам, досега не съм имала никакъв проблем. За страната говоря.
Ти доказала ли си за себе си поне, че от БП крадат или ей така си ги набедила, че са те?

Последно изчезнаха 20 лв от плик с картичка и вътре парите. Майка ми ги е пратила на леля си, която живее доста далеч. И понеже ще кажете да не ги е слагала вътре, майка ми редовно праща така и на нас ,обаче с куриерска фирма и винаги си намирам парите Wink

Парите имат право да ви ги вземат, тъй като нямате право да ги слагате, освен ако изрично не посочите това. Друг е въпросът, че вероятно това не е заведено като конфискация и някой е пил едно за ваше здраве. Това е проблема на нарушаването на правилата - не можеш да се жалваш.


ЗАБРАНА ЗА ПОСТАВЯНЕ В ПОЩЕНСКИ ПРАТКИ НА ОПРЕДЕЛЕНИ ПРЕДМЕТИ И ВЕЩЕСТВА
(извадка от ЗПУ, чл. 90 и 91)

Забранено е поставянето във вътрешни и международни пощенски пратки на следните вещества и предмети:

7 .В пощенските пратки, с изключение на пратките с обявена стойност, не се допуска поставянето на монети, банкноти, парични знаци, чекове за пътуване, предмети, представляващи ценност за подателя, платина, злато, сребро, обработени или необработени скъпоценни камъни и други ценни предмети.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 481
Когато съфорумката отишла да си вземе препоръчания пакет, той бил разкъсан. Казали й, че не са те. Отказахме се да пускаме жалба, защото сенките струваха 4 лв. Крадлива работа...колко мои познати с поръчки от чужбина изгоряха...сутиени - от пет поръчани, пристигнаха два...другите някоя си ги е харесала. Понякога хващат крадлата, но повечето случаи остават безнаказани. Баба ми казва, че това си е от време оно...щипват, а едно време са чели и писмата.

# 39
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Педерасите от DHL губиха всяка 8-ма пратка от незастрахованите и нито една от застрахованите ...

# 40
  • Мнения: 4 401
Педерасите от DHL губиха всяка 8-ма пратка от незастрахованите и нито една от застрахованите ...
Тези същите чакам аз едни документи и ги няма и няма две седмици.Звъня да питам и ми обясняват как куриера не намерил адреса  Shocked и по тази причина да съм посетила офиса им да си взема пратката (плик с документи)  Shocked.
Е как не намерил катра нямат ли служителите?!!!Пък и по телефона им се досвидяло да се свържат  ooooh!.Аз съм в потрес от начина на работа на тази фирма.Поне не ми загубиха документите,че голямо обикаляне щеше да падне.
Другите от чиито услуги се отказах наскоро са Спиди .Подателя (посредник за пазаруване от чужбина)дал грешен адрес .Естествено отказвам да заплатя допълнителна такса за чужда грешка и искам пратката да се върне при подателя, който бях помолила да попълни коректно адреса и отново да ми прати покупките.Следват десет дни,в които никой не знае нищо за моите покупки .Десет дни по-късно след няколко не много любезни мейла си получавам нещата ОТ ДРУГО НАСЕЛЕНО МЯСТО  Shocked. Свалих 5 ПЕТ куриерски опаковки една върху друга всяка с различен адрес .Стойност 100 паунда+таксата на посредника около 20-тина лв добре че не се загубиха.
От съвсем скоро  съм клиент на Еконт  и за сега няма проблеми!Дано да не се налага да търся други.

# 41
  • Мнения: X
Когато съфорумката отишла да си вземе препоръчания пакет, той бил разкъсан. Казали й, че не са те. Отказахме се да пускаме жалба, защото сенките струваха 4 лв. Крадлива работа...колко мои познати с поръчки от чужбина изгоряха...сутиени - от пет поръчани, пристигнаха два...другите някоя си ги е харесала. Понякога хващат крадлата, но повечето случаи остават безнаказани. Баба ми казва, че това си е от време оно...щипват, а едно време са чели и писмата.

Съжалявам за твоя случай. Не знам как е било по време оно, но на мене от да кажем 200 пратки са ми изчезвали 2. И все си мисля, че беше по вина на продавача. И двата пъти доставката беше безплатна (без друга опция).

# 42
  • София
  • Мнения: 8 646
Нашата фирма бе "глобена" с килограм сребро от Еконт. Беше застраховано, но имахме страшни проблеми с клиенти в чужбина.

# 43
  • Мнения: 1 992
От хиляди години не бях ползвала услугите на БП. Февруари месец дъщеря ми пожела да напише писмо на баба си и дядо си и, тъй като наближаваше първи март, сложихме и две мартенички в плика. Писмото стана дебело, баба и дядо още го чакат.

# 44
  • Мнения: 1 692
Ежемесечно ползвам БП понякога 2-3 пъти в месеца - получавам и изпращам, досега не съм имала никакъв проблем. За страната говоря.
Ти доказала ли си за себе си поне, че от БП крадат или ей така си ги набедила, че са те?

Последно изчезнаха 20 лв от плик с картичка и вътре парите. Майка ми ги е пратила на леля си, която живее доста далеч. И понеже ще кажете да не ги е слагала вътре, майка ми редовно праща така и на нас ,обаче с куриерска фирма и винаги си намирам парите Wink

Парите имат право да ви ги вземат, тъй като нямате право да ги слагате, освен ако изрично не посочите това. Друг е въпросът, че вероятно това не е заведено като конфискация и някой е пил едно за ваше здраве. Това е проблема на нарушаването на правилата - не можеш да се жалваш.


ЗАБРАНА ЗА ПОСТАВЯНЕ В ПОЩЕНСКИ ПРАТКИ НА ОПРЕДЕЛЕНИ ПРЕДМЕТИ И ВЕЩЕСТВА
(извадка от ЗПУ, чл. 90 и 91)

Забранено е поставянето във вътрешни и международни пощенски пратки на следните вещества и предмети:

7 .В пощенските пратки, с изключение на пратките с обявена стойност, не се допуска поставянето на монети, банкноти, парични знаци, чекове за пътуване, предмети, представляващи ценност за подателя, платина, злато, сребро, обработени или необработени скъпоценни камъни и други ценни предмети.
Как така има право да й вземат парите? С какво право ще й отварят писмото без нейно присъствие?

Общи условия

Активация на акаунт