Избор на хладилник

  • 40 392
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 382
Човече, благодаря  bouquet. В Пловдив климатът си е баш за No frost Grinning. Явно инстинктивно съм улучвала правилното решение толкова години.

# 31
  • Мнения: 17 987
A на no frost  какви са му кусурите, че аз само такива модели търся?

Не съм изчела докрай, но и аз това щях да питам  Peace
И аз като някои от вас не държа на двата компресора, кел файда, че едното ще ми  е здраво примерно, ако другото е повредено. Няма ден годината, в който някоя част да ми е празна, в този смисъл мисля, че 1 компресор- 1 беля  Laughing
Ще потърся снимка на модела, в който съм влюбена.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/660116/P11100302/Hladilnik … AFL-631-CS/SILVER

Марката е световно неизвестна за мен, на живо обаче чекмеджетата много ми харесаха как са организирани  Peace

За протокола-  сегашният ми е Уирлпул, не е но фрост, мраззя го  #2gunfire събира вода от първия си ден, какво ли не правих по въпроса, лампата му изгоря още първата седмица, ама изгоря заедно с механизма така, че не може да се смени, задържа миризма....хубава дума не мога да кажа за него, съжалявам  Sad

Последна редакция: ср, 17 апр 2013, 12:08 от raja_nikol

# 32
  • Мнения: 46 535
...
На мен май ще ми е прекалено голям-185см мисля,че ще са ни достатъчни...

По-малък е, поне като гледам размерите му по другите сайтове, тук явно са го мерили с кутията  Mr. Green

raja_nikol, кой модел е твоят?
Това, което е повредено не влиза ли в гаранцията?
Съвсем ме отчая  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 17 987
Човече, аз първо писах, после прочетох, че такъв си си харесала и ми стана кофти, но аз наистина никак не харесвам моя  Confused
Това за събирането на вода- няма начин, нещо все му се запушва на гада и не може да изтече, а всичко прибирам опаковано. Лампата- когато вратата притисне едно нещенце тя трябва да изгасне, е да ама нашата е продължила да свети, как не  се е запалил целия не знам, направо е разтопен корпуса където се поставя- не подлежи не ремонт.
За модела не помня, той е на 12 години, не е първа младост, чак сега скоро му слагаха фреон, защото забелязах, че не охлажда достатъчно, но...никак не ми е по сърце. За сравнение- на родителите ми е Беко- той се държи прекрасно, нито мирише, нито тече, че и свети  Mr. Green
Приятелката ми има пералня Уирлпул, вдигнала е ръце от нея, не могат и не могат да установят повредата, все майстори из тях.
Може да е случайно, но нищо от тази марка не ща в къщата си вече.

И съм твърдо за но фрост аз вече, имам наблюдения от такива на приятели- много по- добри са  Peace

# 34
  • Мнения: 46 535
Благодаря за разясненията  Hug
А тези повреди, щом са станали още в началото, не се ли поемаха от гаранцията? В смисъл, че ако е неотстраним дефект, както лампата и това с водата, трябва да го подменят  Tired

# 35
  • Мнения: 17 987

А тези повреди, щом са станали още в началото, не се ли поемаха от гаранцията? В смисъл, че ако е неотстраним дефект, както лампата и това с водата, трябва да го подменят  Tired


Ами а де....не са ни предложили да го подменят, то за тях всички се запушват, да сме го почиствали по- често, но някога обирам по 1 пръст вода под чекмеджетата, не преувеличавам

# 36
  • Мнения: 46 535
С такъв сервиз, язък за 6-те г. гаранция, която пише  Tired
Мерси, ще помислим...

# 37
  • Мнения: X
събира вода от първия си ден, какво ли не правих по въпроса,
Това не е сериозен аргумент!

Погледни дупката - има ли в нея някоя от тези приставки.
/ едната плътно я запушва/


На всички хладилници след дупката е маркуче, по което се отводнява!
/вероятността от запушване е еднаква с малки подробности/

# 38
  • Мнения: 17 987

Това не е сериозен аргумент!


Не искам да звуча грубо, ама нали не мислиш, че за 12 години не го знам това  Wink
Даже по съвет на "техниците" имам специално изработена за целта тел, с която да се достига по- дълбоко, някаква специална беше, забравих каква, може би за да е мека и да не пробие тръбичките.
И пак периодично се събира вода  Sad

# 39
  • Мнения: 15 379
Рая-Никол, а уредът нивелиран ли е лекинко назад?
Друг вариант за образуването на много вода, която тръбата не поема - често и дълго отваряне на хладилната част.

Друго, което явно не е при вас - образуване на филм от конденза, който запушва тръбата и трябва периодически да се почиства.

П.П. Изгарянето на ел. крушка не влиза в гаранцията. Около 1 лев е нова и се подменя за секунда буквално.

# 40
  • Мнения: X
Рая-Никол, а уредът нивелиран ли е лекинко назад?
  Peace
Пътя на водата!
Sourcherry,  "взе" ми думите!

# 41
  • Мнения: 17 987
Хм...а де , не знам как е нивелиран честно, не би ли следвало те да се бяха сетили да проверят  newsm78
Довечера ще проучим въпроса  Laughing

Крушката левче, даже по- малко, вярно, ама не знам дали прочетохте, че корпуса е изгорял и няма вече как да се сложи крушка. Просто въобще не е изгасвала като се затвори вратата, това през ум не би ми минало  Confused

Много внимание му отделихме на моя Уирлпул, повярвайте, не го заслужава  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 295
Записвам се да чета, че моят Snaige снощи се предаде окончателно след 14 години служба и 4 ремонта. За пети ремонт няма да дам пари и искам нов, защото този не мога да го гледам. Последно го ремонтирахме преди една година и тогава се заканих, че е за последен път. Оглеждам се за хладилник с горна фризерна част и по- голяма хладилна, имам отделно голям фризер и ми е достатъчен. Може и с долна фризерна част, но не повече от 2 чекмеджета. А, и да е бял, А+ и до 600 лв. засега гледам само в Интернет, сигурно утре ще обиколя големите вериги. Като марки се колебая между Електролукс, Беко, финлукс, Аристон. Предложения?

# 43
  • Мнения: 15 379
Анди, Беко мисля е добър избор.

# 44
  • Мнения: 17 987
Анди, Беко мисля е добър избор.

 Peace
Подкрепям напълно, вече писах, че на родителите ми е такъв, пу-пу, да не им го урочасам, перфектно работи вече 6-та година май.

Общи условия

Активация на акаунт