плюене на кръв

  • 32 952
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! От няколко месеца усещам, че имам вкус на кръв в устата и когато изплюя наистина има кръв в слюнката. В началото това се случваше по-нарядко, но последните седмици започнах да плюя кръв почти през ден. Не е от венците, защото като си мия зъбите не плюя кръв. Сутрин не плюя кръв. Обикновено плюя кръв вечерта или съм забелязала, че когато съм някъде навън понякога имам усещането за кръв в устата, но не съм плюла да видя дали наистина има кръв от неудобство, но най-вероятно е имало. Ходих на УНГ, защото често ме боли гърлото. Лекарката каза, че е възможно да е от слаби капиляри и липса на витамини и ми предписа Рутаскорбин. Но май не беше много сигурна, че е от това. Аз го пия от една седмица, но продължавам да имам кръв. Все си мислих, че не може да е от белия дроб, защото не кашлям, нямам температура, но вече почвам да се съмнявам, че може и да е от белия дроб. Ще съм ви благодарна, ако някой е имал подобен проблем да сподели!

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458
На колко години си? Имала ли си проблем с черния дроб? Може да е и от хранопровода. Може и от бял дроб. Не е за подценяване проблема. Личният лекар да вземе присърце нещата и да посетиш пулмолог и хирург или гастроентеролог.

# 2
  • Мнения: 0
Аз  имам подобен проблем, но при мен се появява, защото работя с киселина и вдишвам изпаренията и по-късно усещам дразнене в гърлото и отделям храчки с малко кръв.

# 3
  • в джунглата
  • Мнения: 916
И аз като си мия зъбите не плюя кръв, но на моменти усещам вкус в устата и съм сигурна че идва от венците.  На определени места само да го докосна венеца и започва да кърви.

Посещавай всякакви специалисти докато не разбереш причината  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 757
От венците е.Прочети в подфорум стоматология.Има тема за кървящи венци.

# 5
  • Мнения: 1
Аз  имам подобен проблем, но при мен се появява, защото работя с киселина и вдишвам изпаренията и по-късно усещам дразнене в гърлото и отделям храчки с малко кръв.
А знаеш ли от къде точно идва тази кръв? Защото аз се чудя на какъв лекар да отида вече, не мога да обикалям всички възможни лекари.

# 6
  • Мнения: 1
На колко години си? Имала ли си проблем с черния дроб? Може да е и от хранопровода. Може и от бял дроб. Не е за подценяване проблема. Личният лекар да вземе присърце нещата и да посетиш пулмолог и хирург или гастроентеролог.
На 27 години съм, не пуша, не пия. Не знам дали имам проблем с черния дроб, никога не съм се изследвала за него, но за пръв път чувам, че може да се плюе кръв заради черния дроб. Тя личната ми лекарка е доста некадърна и си мисли че е шега работа, даже не и се иска много да ми дава направления и за това гледам да огранича възможните лекари на които да отида. На гастроентеролог съм ходила, но ми откри само гастрит и дуодонит и каза че от това не се плюе кръв. Май наистина ще отида да ми видят белия дроб, въпреки че не кашлям и не се задушавам.

# 7
  • Мнения: 1
И аз като си мия зъбите не плюя кръв, но на моменти усещам вкус в устата и съм сигурна че идва от венците.  На определени места само да го докосна венеца и започва да кърви.

Посещавай всякакви специалисти докато не разбереш причината  Peace
Ходих и на зъболекар и наистина имам малко оголване на няколко зъба, но не ми се струва, че е от венците, защото нито когато ям, нито когато пия нещо студено или топло ми тече кръв. Най-често ми се случва да имам вкус на кръв когато съм на вън или пък ми се е случвало и вечер вкъщи. Не мога да разбера какво точно предизвиква това кървене, защото то става примерно през 1-2 дни или през по-дълъг интервал и не плюя много кръв, тя е примесена със слюнката и като изплюя веднъж, втория път като изплюя след това няма кръв.

# 8
  • София
  • Мнения: 560
Не се притеснявай предварително.На дъщеря ми когато беше на 6-7 годинки й се случи подобно нещо - веднага я заведох в Пирогов / беше почивен ден разбира се/,там направиха снимка на бял дроб.Нищо й нямаше на дробчетата , пратиха ни в ИСУЛ при УНГ ,попаднахме на супер специалист /да не повярваш / и човека като я видя веднага каза слаби капиляри.Предписани някакви ампули ,за съжаление не си спомням ,че беше преди около 4 години.
Направи си за твое успокоение един рентген на бял дроб и нека да го разчете човек различен от личният ти лекар.
Успех.

# 9
  • BG
  • Мнения: 2 458
На колко години си? Имала ли си проблем с черния дроб? Може да е и от хранопровода. Може и от бял дроб. Не е за подценяване проблема. Личният лекар да вземе присърце нещата и да посетиш пулмолог и хирург или гастроентеролог.
На 27 години съм, не пуша, не пия. Не знам дали имам проблем с черния дроб, никога не съм се изследвала за него, но за пръв път чувам, че може да се плюе кръв заради черния дроб. Тя личната ми лекарка е доста некадърна и си мисли че е шега работа, даже не и се иска много да ми дава направления и за това гледам да огранича възможните лекари на които да отида. На гастроентеролог съм ходила, но ми откри само гастрит и дуодонит и каза че от това не се плюе кръв. Май наистина ще отида да ми видят белия дроб, въпреки че не кашлям и не се задушавам.

Щом си ходила на гастро, не се притеснявай за черния дроб. Почти е абсурдно млада жена на твоите години и начин на живот да го има, но само за твоя информация: при някои кофти заболявания на черния дроб се получават варици (разширени вени) на хранопровода, които се пукат и се храчи кръв, но то е доста по-драстично от това, което описваш. Просто като вариант попитах. Но посещението ти при пулмолог също е наложително. Най-вероятно ще се окажат венците и дано е така, че всички други диагнози са твърде неприятни, но все пак е добре да се изключат.

# 10
  • Мнения: 1
Не се притеснявай предварително.На дъщеря ми когато беше на 6-7 годинки й се случи подобно нещо - веднага я заведох в Пирогов / беше почивен ден разбира се/,там направиха снимка на бял дроб.Нищо й нямаше на дробчетата , пратиха ни в ИСУЛ при УНГ ,попаднахме на супер специалист /да не повярваш / и човека като я видя веднага каза слаби капиляри.Предписани някакви ампули ,за съжаление не си спомням ,че беше преди около 4 години.
Направи си за твое успокоение един рентген на бял дроб и нека да го разчете човек различен от личният ти лекар.
Успех.
То и на мен лекарката от УНГ ми каза, че може да е от слаби капиляри, но не беше много сигурна, че проблема е от това. Аз пия Рутаскорбин от две седмици, но преди 3 дни отново изплюх кръв. А ти спомняш ли си горе долу за колко време и мина на дъщеричката ти след като започна да приема тези ампули? Аз ще попитам за тези ампули в аптеката. Дори и да не е проблема от слабите капиляри предполагам, че няма да навредят. Аз и за белите дробове ще отида да ми видят, въпреки че не исках да се облъчвам с рентген, но като няма друг избор  Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 560
Ами мина й много бързо - на следващият ден й нямаше нищо.
Направи си рентген  и пиши след това.

# 12
  • Мнения: 1
Ами мина й много бързо - на следващият ден й нямаше нищо.
Направи си рентген  и пиши след това.
Благодаря ти. Да, ще трябва да отида и ще пиша после.

# 13
  • Мнения: 1
Направих си и скенер на белия дроб и манту и проблема не е от белите дробове, както си и мислих. Вече наистина не знам какво да правя, защото продължавам да плюя кръв. Освен да се надявам наистина да са слаби капиляри в гърлото не ми остава друго. На всички всевъзможни доктори ходих и хвърлих сумати пари и накрая пак не се разбра какво ми е, само с някакви догатки си останах. Докторите ни са едни специалисти, направо нямам думи, а на половината от тях ходих на частно и пак толкова ме излекуваха.

# 14
  • Мнения: 1
Моля ви ако някой има някаква идея от какво може да плюя кръв да сподели, защото ходих на гастроентеролог, стоматолог, УНГ, хематолог и пулмолог и никой конкретно не откри от къде мога да плюя кръв. Гастроентерологът ми откри гастрит и дуоденит, но каза че не може от това да плюя кръв. Стоматоложката не беше от най-добрите и не знаеше дали може да е от венците, но аз не чувствам че е от венците, защото както писах по-горе ако беше от венците щях да имам кръв когато си мия зъбите, а аз нямам и освен това когато плюя и видя кръв в слюнката, а понякога и не е примесена със слюнка а е чиста кръв и си погледна зъбите и венците нямам кръв по тях. УНГ също май не беше от най-добрите, защото не можа много да установи нищо, освен че може евентуално да са слаби капиляри и ми каза да пия Рутаскорбин 20 дни, а аз го пия вече 2 месеца и не виждам подобрение. Това което забелязвам е че понякога, когато плюя за да видя дали имам кръв, дори и да нямам вкус на кръв, първия път когато изплюя нямам кръв, втория и третия примерно имам кръв и след това пак нямам кръв в слюнката. Вече наистина не знам на какъв лекар да отида и много съм се отчаяла.

Общи условия

Активация на акаунт