Цепенe на ъглите на устните!!!

  • 65 687
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 596
Да докладвам: от 3 дни се цапотя с мед, но не помага

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 037
вземи си комб.вит В и А и си пусни изследвания на кръвта лично аз имах липса на желязо и затова ми се цепеха устните посъветвай се с личния си лекар

# 32
Всички казват,че причината е в дефицита на Витамин В,но ето,че всичко може да идва от липсата на желязо...Благодаря ви,момичета!Най-вероятно ще се консултирам с личната ми лекарка

# 33
  • Мнения: 208
Нуждаеш се от пове4е ВОДА! Пий по 2 литра на ден и 6те види6 голяма разлика Hug

# 34
Нуждаеш се от пове4е ВОДА! Пий по 2 литра на ден и 6те види6 голяма разлика Hug

А не-проблема не идва от водата!Аз пия по 2,5-3литра вода но ден!Но като цяло спор няма,че водата е супер важна във всяко едно отношение Grinning

# 35
  • Мнения: 404
На мен ми минава от крем Здраве.

# 36
  • Мнения: 2 596
Извинявайте, че дигам темата, но исках само да кажа за тези, които все още се борят с цепене на ъглите на устните, че след 1-номесечна борба с това се преборих. Взех идеята от вас, тук някой беше споменал за мазане с Дактарин, аз имах неговия заместител Нистатин. Да, той е за гъбички, но при мен имаше поразяващ ефект. Мазах се наистина нон стоп по 24 часа с това, защото и не бях излизала много много от вкъщи и вече устните ми са далеч по-добре. Исках да ви благодаря.

# 37
  • Мнения: 7 186
Тази сутрин и аз се събудих с нацепени ъгълчета. Sad
Дали има връзка с кърменето?
И кое средство има наистина ефект, че в темата доста идеи са дали и малко ще се озоря да опитам всичко. Crazy

# 38
  • Мнения: 2 849
Липса на витамини е .И мазането с мед е много ефикасно . Peace
Дакатрина не се ли приема вътрешно  newsm78

# 39
  • Мнения: 585
Защо не си направиш пълна кръвна картина и не разбереш дали няма някаква причина.
Аз по време на бременността имах този проблем и се оказа нисък хемоглобин. Пих желязо на таблетки и чак тогава ми мина.
Никакви вазелини и тем подобни няма да помогнат ако проблема е вътрешен.

# 40
Това,че ти се цепят ъгълчетата на устните е от липса на желязо. И спанака няма да ти помогне,защото славата му одавна вече е развенчана - всъщност в спанака няма толкова много желязо имало е грешка в десетичната запетая и от там е набеден за много полезен. Трябва или да ядеш повече месо (за предпочитане черен дроб) или Малтофер или някакви такива препарати съдържащи желязо

# 41
От няколко години съм така,изчезва ,появява се..нестига че е грозно но и болезнено,правих си пълна кръвна картина,всичко беше в норма,но на долна граница,желязото също,сутрин като се намажа с дактарин до вечерта нямам ранички...а уж не е гъбичка .Мисля че е слаба имунна система.

Общи условия

Активация на акаунт