Тоскана, Италия

  • 123 544
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 415
Здравейте, момичета. Нова съм тук и имам няколко въпроса. Знам, че темата е Тоскана, но не открих друга в която да попитам. Искам да организирам самостоятелна екскурзия като началната ни точка е Болоня. Мисля да взема самолетни билети до Болоня, да се настаним там и да обиколим - Флоренция, Пиза, Чинкуе Тере, Венеция, Верона и т.н. Според вас как е по-добре - да се нощува в един град и да се обикаля, или по 1 или 2 нощувки в другите градове? Връщането е пак от Болоня. Кой превоз според вас е по-удачен - кола под наем, или влак и автобус? Имам още хиляди въпроси, но спирам. Лека вечер.

# 736
  • Мнения: 1 400
Bled, благодаря за съветите. Вече почти сме готови с плановете, то и време не остана (летим след 5 дни). Резервирали сме 1 нощувка в национален парк близо до Пиза (ще разгледаме и Лука), 3 близо до Сан Джимиляно (планирали сме обиколка на Кианти и Сиена) и 3 във Флоренция. Само за колата под наем още се чудим - хем да е от читава компания, хем да не е твърде скъпа. Досега сме вземали само в Испания и цените бяха доста по-ниски (излезе ни 170 евро за седмица с всички застраховки). И се чудим какво интересно можем да разгледаме докато пътуваме от Пиза до Сан Джимиляно.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, момичета. Нова съм тук и имам няколко въпроса. Знам, че темата е Тоскана, но не открих друга в която да попитам. Искам да организирам самостоятелна екскурзия като началната ни точка е Болоня. Мисля да взема самолетни билети до Болоня, да се настаним там и да обиколим - Флоренция, Пиза, Чинкуе Тере, Венеция, Верона и т.н. Според вас как е по-добре - да се нощува в един град и да се обикаля, или по 1 или 2 нощувки в другите градове? Връщането е пак от Болоня. Кой превоз според вас е по-удачен - кола под наем, или влак и автобус? Имам още хиляди въпроси, но спирам. Лека вечер.

dafinov list

В никакъв случай при тези желания и посоки не е удачно да оставате на едно място. Ще има много загубено време и излишен път във връщане.
Най-добрият вариант е кола под наем при възможност. Или поне частично, а дългите маршрути с влак.
Не знам колко са ви дните, но програмата е доста амбициозна и изморителна ако са малко.
Аз бих оставила Венеция и Верона за друго пътуване, още повече с евтините полети до първото. Освен ако не разполагате с много време и просто обикаляте.
Имате и вариант с начална точка Пиза...

Bled, благодаря за съветите. Вече почти сме готови с плановете, то и време не остана (летим след 5 дни). Резервирали сме 1 нощувка в национален парк близо до Пиза (ще разгледаме и Лука), 3 близо до Сан Джимиляно (планирали сме обиколка на Кианти и Сиена) и 3 във Флоренция. Само за колата под наем още се чудим - хем да е от читава компания, хем да не е твърде скъпа. Досега сме вземали само в Испания и цените бяха доста по-ниски (излезе ни 170 евро за седмица с всички застраховки). И се чудим какво интересно можем да разгледаме докато пътуваме от Пиза до Сан Джимиляно.

Радвам се, че наближава и желая прекрасно пътуване.
По последното изречение мога много да кажа, но трябва време.
Аз бих минала по този  МАРШРУТ

Накратко, магистралите в тези райони не са за препоръчване.
Тръгвайки към Calci може да разгледате два хубави музея/маркирани са/. Там наблизо е и крепостта Verruca, но има и пеша до нея.
Връщайки се на пътя, по точно в Uliveto Terme може да си направите почивка на минерална вода в парка Terme Di Uliveto.
Продължавате към  Lajatico като може да видите мястото където всяка година се прави Театъра на мълчанието с участието на Андреа Бочели. Това е уникално събитие, ако трябва ще пиша по-подробно.
Следва разбира се Volterra заслужаваща посещението си.
И пристигате в Сан Джиминяно, като не сте си увеличили много пътя, но ще ви трябва повече време. Само за минаване не е много добре.
Разбира се има и още, но се въздържам, колкото и добре да познавам района. Време, време и пак време...

Последна редакция: нд, 11 сеп 2016, 00:12 от Bled

# 738
  • Мнения: 2 415
Bled, благодаря bouquet! Мислим да обиколим за около седмица. Притеснено ми е, не сме пътували досега така. Коя авиокомпания лети до Пиза?

# 739
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Bled, благодаря bouquet! Мислим да обиколим за около седмица. Притеснено ми е, не сме пътували досега така. Коя авиокомпания лети до Пиза?

Райънеър
https://www.ryanair.com/bg/en/cheap-flights?from=SOF

# 740
  • Мнения: 2 415
Радика, благодаря bouquet

# 741
  • София
  • Мнения: 482
Здравейте,
Предстои ни съвсем скоро пътуване до Пиза, което бих искала да планирам възможно най-добре. Изчетох почти цялата тема, насладих се на разкази и снимки, но имам нужда от съвети. Ще съм благодарна ако ми помогнете с евентуален маршрут, обекти за посещение, така че да не пропуснем най-важното и същевременно да усетим атмосферата на Тоскана. С пристигането ще вземем коли под наем и ще нощуваме близо до Лука. Това място ще ни е отправна точка всеки ден в продължение на 5 дни /на петия ден тръгваме за Пиза обратно/.  Планирали сме да видим Флоренция, но предвид това че сме с малки деца в групата, се опасявам дали ще успеем в един ден да отидем и до Сан Джиминяно и Сиена и да се върнем за нощувка. Моля за мнения кои места да включим, може и морето да видим, Чинкуе Тере, за кои забележителности е добре да резервираме билети предварително...изобщо всичко, което може да ми е полезно. Simple Smile bouquet Simple Smile

# 742
  • Мнения: 737
За пътуващите с кола да препоръчам това място за преспиване. Ползвахме го на връщане от Геноа, на 1ч след Любляна, точно преди границата с Хърватска.
http://www.booking.com/hotel/si/gostilna-pension-les.en-gb.html? … total;ucfs=1&

# 743
  • Мнения: 2 078
Планирали сме да видим Флоренция, но предвид това че сме с малки деца в групата, се опасявам дали ще успеем в един ден да отидем и до Сан Джиминяно и Сиена и да се върнем за нощувка. Моля за мнения кои места да включим, може и морето да видим, Чинкуе Тере, за кои забележителности е добре да резервираме билети предварително...изобщо всичко, което може да ми е полезно. Simple Smile bouquet Simple Smile

колко са малки децата, могат ли да опъват крачка по цял ден? Сан Джиминяно и Сиена технически е възможно в един ден, доколкото не са далеч един от друг, друг е въпросът дали е смислено просто да влезете в историческия център и след малко да излезете

във всяко едно от основните места в Тоскана сме прекарали по един пълен ден, без да посетим нито една забележителност целево, с малки изключения - качване в кулата в Сиена (отнема 1/2 час), и около час прекарване в Музея на мъченията в Сан Джиминяно - имам предвид, че толкова време стига само за безгрижна разходка из улиците + обяд/сладолед някъде, без отбиване и престой в галерии и дворци, има и техническо време просто да стигнеш до центъра от паркинга, където си оставил колата и после обратно до нея - това не бива да се подценява, а в един ден две такива паркирания ще ви глътнат пак около час

за Чинкуе тере по-малко от пълен ден също няма смисъл, защото само до Ла Специя са към 70 км с кола, най-близкият паркинг под гарата е вечно препълнен, после има често опашки за билети за влака, а поне три от селцата си заслужават по час-два престой

Лука ще можете да разглеждате вечер, ако ходите да вечеряте там, и там си има доста ходене, не е от малките съвсем компактни центрове

при такова кратко пътуване и при толкова избор на хубави места, аз вече лично (за следващо пътуване) определено бих пропуснала самата Пиза - страшни тълпи, нон-стоп някой се опитва да ти бръкне в окото със селфи-стик, хиляди хора неистово опитват едновременно да си направят прословутата снимка с кулата и се бутат, в близост опънати едни сергии като на битак.... малко профанизирана история ми се стори

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Здравейте, момичета. Нова съм тук и имам няколко въпроса. Знам, че темата е Тоскана, но не открих друга в която да попитам. Искам да организирам самостоятелна екскурзия като началната ни точка е Болоня. Мисля да взема самолетни билети до Болоня, да се настаним там и да обиколим - Флоренция, Пиза, Чинкуе Тере, Венеция, Верона и т.н. Според вас как е по-добре - да се нощува в един град и да се обикаля, или по 1 или 2 нощувки в другите градове? Връщането е пак от Болоня. Кой превоз според вас е по-удачен - кола под наем, или влак и автобус? Имам още хиляди въпроси, но спирам. Лека вечер.
Една седмица е абсурд-нищо няма да видите според мен.Ако идеята е само да отиде за по час два в някой град ,без да влизате никъде-ок,но иначе е абсурдно.Тази година два пъти ходя до Италия-точно поради тази причина-разделих Тоскана и Емилия Романя.
Снощи се върнахме от там.Първата нощ преспахме тук
https://www.booking.com/hotel/it/pisa-tower.en-gb.html?aid=39763 … 1d0b00b95af9bd742
Много добра локация и е на границата със ЗТЛ зоната.
Пиза разгледахме вечерта и на другия ден до обяд.Тръгнахме за Лука/нашето разочарование/.Аз винаги тръгвам добре подготвена с информация ,но явно това не е нашият град.Вечерта пристигнахме във Флоренция и отседнахме до края тук
https://www.airbnb.com/rooms/8593241?sug=50
Беше просто невероятно.Собственика на къщата е много отзивчив.Всичко в нея е изработено от семейството му.Разказа ни даже ,че преди12 години те са правили и реставрирали  вратите на Санта Мария дел Фиоре.
Планът беше 2 дни за Флоренция,понеже аз и голямата дъщеря сме били там,но въпреки това дните станаха три.Да споделя ,че музея на Галилей много ни хареса.
Един ден бях отделила за Прато и Пистоя.Прато не е впечатляващ,но ни хареса.За сметка на това Пистоя ни очарова.Видяхме и зоологическата градина.
Един ден бяхме в Сиена и Сан Джиминяно-не правете тази грешка-не стига.Теоретично стига да отидеш до там,да разгледаш,да хапнеш но не и да влезеш бавно и спокойно да разгледаш ,както аз обичам .И двете градчета са впечатляващи.Мисля че определено ще повторя с повече време.Разстоянието до Флоренция е час.Успяхме да отделим и половин ден за Кианти-невероятно китни селца и гледки.
Благодаря на Блед за идеята за маршрут в Кианти.
За Флоренция бях купила Флоренция кард,но за голямата дъщеря ни посъветваха да не взимаме и бяха прави.Тя е на 25 и ползва почти навсякъде 50% намаление,така че за нея платихме около 50 евро,а картата е 72.Малката влиза безплатно.
Колата наехме пак от Маджоре-цената беше най-приемлива в сравнение с другите сигурни компании.Изключвам Голд кар,тях дори и не ги погледнах след нервите в Болоня.
Антеа,тълпи от туристи вярно че има в Пиза,ама то навсякъде е така,но ние като бяхме една сергия нямаше там,нито пък следи от сергии.Сергии имаше по скоро към центъра ,но не и в района на кулата.Може пък някакъв пазар да е имало.Ние такъв хванахме в Прато-ама наистина битак насред центъра,но после като се връщахме вече го нямаше и почистваха.

# 745
  • София
  • Мнения: 482
Планирали сме да видим Флоренция, но предвид това че сме с малки деца в групата, се опасявам дали ще успеем в един ден да отидем и до Сан Джиминяно и Сиена и да се върнем за нощувка. Моля за мнения кои места да включим, може и морето да видим, Чинкуе Тере, за кои забележителности е добре да резервираме билети предварително...изобщо всичко, което може да ми е полезно. Simple Smile bouquet Simple Smile

колко са малки децата, могат ли да опъват крачка по цял ден? ...
при такова кратко пътуване и при толкова избор на хубави места, аз вече лично (за следващо пътуване) определено бих пропуснала самата Пиза - страшни тълпи, нон-стоп някой се опитва да ти бръкне в окото със селфи-стик, хиляди хора неистово опитват едновременно да си направят прословутата снимка с кулата и се бутат, в близост опънати едни сергии като на битак.... малко профанизирана история ми се стори
Антеа, Пиза сигурно ще оставим за последния ден и то в случай че не ходим в някой от другите дни към морето. Децата...хм, колкото издържат, толкова. Simple Smile Ще спираме и посядваме за хапване и сладоледи. Аз затова питам върху какво да се съсредоточим, вместо да препускаме и накрая да не сме видяли нищо. Мерси за мнението!  bouquet

# 746

Общи условия

Активация на акаунт