Тоскана, Италия

  • 123 590
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 055
Ще видя дали въобще ще стигнем и до Сиена, имам желание за наистина провинциална почивка без тълпи и навалица...

Сиена не я пропускайте, прекрасна е. Иначе на мен много повече ми хареса природата на юг от Сиена, от колкото на север, не съм сигурна как точно се казва района. От мястото за настаняване в Сиена ни дадоха карта с пътя, по който да минем на юг и беше направо приказка. Ох, налегнаха ме спомени, беше приказно направо.

# 721
  • София
  • Мнения: 259
Добре, ще наместим и Сиена в някой от дните Simple Smile Но за района по-надолу ще трябва да дойдем друг път май, че много натоварено ще стане.

Може ли някой да ми обясни, какви са тези неща, които трябва да принтирам, пратиха ми ги като инфо от един хотел във връзка с паркирането във Волтера: YOU ARE ADVISED TO PRINT THE PASS ANNEX
EXPOSE THIS APPARATUS AND THE CAR DASHBOARD (PASS LUGGAGE)?

# 722
  • София
  • Мнения: 3 771
Може ли някой да ми обясни, какви са тези неща, които трябва да принтирам, пратиха ми ги като инфо от един хотел във връзка с паркирането във Волтера: YOU ARE ADVISED TO PRINT THE PASS ANNEX
EXPOSE THIS APPARATUS AND THE CAR DASHBOARD (PASS LUGGAGE)?

По всяка вероятност ще ти изпратят пропуск, който трябва да поставиш на таблото. По този начин ще влезеш до хотела да си свалите багажа...

# 723
  • Мнения: 1 400
Здравейте! Купили сме билети за Пиза в средата на септември. Ще бъдем в Италия една седмица. Засега в плановете ни са Флоренция, Сан Джимиляно и Сиена, областта Кианти. Не ми се иска да препускаме, а да усетим атмосферата (а и ще бъдем с малко дете), затова не са и твърде амбициозни. Но все пак ми се иска да не пропуснем нещо интересно наоколо. Още не съм изчела всичко назад, но интересно ми стана за района на юг от Сиена. Също, много любопитни са ми Баните на Сатурния, струва ли си да се отиде там? Мислим първите 4 дена да си вземем кола под наем и да отсядаме в малки селца (кои бихте ми препоръчали), а последните 3 дни да оставим за Флоренция.

# 724
  • София
  • Мнения: 259
По всяка вероятност ще ти изпратят пропуск, който трябва да поставиш на таблото. По този начин ще влезеш до хотела да си свалите багажа...

Благодаря Блед, имаш право, в booking прикачените файлове в съобщенията не се виждат , сега си погледнах директно мейла и там има два файла

# 725
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте! Купили сме билети за Пиза в средата на септември. Ще бъдем в Италия една седмица. Засега в плановете ни са Флоренция, Сан Джимиляно и Сиена, областта Кианти. Не ми се иска да препускаме, а да усетим атмосферата (а и ще бъдем с малко дете), затова не са и твърде амбициозни. Но все пак ми се иска да не пропуснем нещо интересно наоколо. Още не съм изчела всичко назад, но интересно ми стана за района на юг от Сиена. Също, много любопитни са ми Баните на Сатурния, струва ли си да се отиде там? Мислим първите 4 дена да си вземем кола под наем и да отсядаме в малки селца (кои бихте ми препоръчали), а последните 3 дни да оставим за Флоренция.

Прекрасна идея, осъществима...
Колкото до Baths of Saturnia, малко се отдалечавате от целите. Като трябва да отбележа, че много харесвам района на север.
Изворите за които съм писала вече са естествена рекичка с топла вода. За предпочитане е времето да не е топло, защото идва в повече. Като често има струпване на доста хора. Препоръчвам оставане в района поне 1-2 нощувки, а не отиване само заради топване. Примерно в Terme di Saturnia Spa

Не е задължително да нощувате в селца и градове. По-добрият вариант е извън населени места. Показват се често такива. Най-вече по този маршрут
Където и да изберете няма да сбъркате.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте!Обожавам да чета пътеписите и да гледам снимките от Тоскана.Досега посещениео все ни се разминава .Вчера разглеждам всички предложени места за настяняване до 16 страниа, но всияки бяха доста скъпи(около 100-150 евро на вечер).Купих билети до Пиза.Имаме 4 нощувки(знам, че са малко, но по-добре малко отколкото без).Първата вечер ще спим в Пиза, другите две мисля в областа Чианти(предпочитам вила, нещо романтично) и за 3-та нощувка се чудя къде да е , за да не се отдалечаваме много от Пиза, тъй като ще леин наобратно от там.Ще помоля за малко помощ за организаране на маршрута и препоръка за нощувките.Идеята ми е не да обикалям забележителности, а да се разхождаме, да си погаля сетивата със зелената шир, лозята, вината...гледките.
Имаме годишнина и ще съм на принципа колкото толкова.
Също , ако може да ми препоръчте рент-а кар от Пиза?Както и проблем ли е ако платя с моята кредита карта , но шофира съпругът ми?В смисъл доплаща ли се такса допълнително?
Всички насоки ще ми са от полза.Благодаря предварително!

# 727
  • София
  • Мнения: 3 771
jivota e hubav

Колкото дни, толкова.
Предлагам ти този МАРШРУТ
Разгледай го подробно с зум. Той не включва основни пътища, което е важно да го спазваш.
Нощувките могат да бъдат след Пиза, втората около Волтера или Сан Джиминяно, трета около Кианти и последна в района San Miniato близо до Пиза.
Казвам около, защото желанието ти е да не нощувате в селищата, което подкрепям изцяло.
Ако нещо не е ясно ще го разясним.
Няма проблем относно Рент а кар платен от теб.
Възможностите са много, трябва да видиш кое ще ти е изгодно. Сравни цените ТУК

# 728
  • София
  • Мнения: 1 951
Също , ако може да ми препоръчте рент-а кар от Пиза?Както и проблем ли е ако платя с моята кредита карта , но шофира съпругът ми?В смисъл доплаща ли се такса допълнително?
Всички насоки ще ми са от полза.Благодаря предварително!
За рент-а-кар от летището в Пиза ние взехме от Долар. Цената беше изгодна с пълно покритие, платено предварително. Долар нямаха гише в центъра за коли под наем, а бяха при Трифти мисля. Ние предварително го букнахме. Рент-а-кар центърът е малко отдалечен от летището - на около 500м и има шатъл до там.

# 729
  • Мнения: 4 055
Много от рент  а кар компанииъе изискват кредитна карта на името на шофьора, за това четете добре условията им.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 951
При повечето рент-а-кар компании, ако кредитната карта не е на името на шофьора се доплаща за втори шофьор.

# 731
  • София
  • Мнения: 3 771
Много от рент  а кар компанииъе изискват кредитна карта на името на шофьора, за това четете добре условията им.

Да, условията се различават дори на една и съща компания в различни региони на света.
Примерно в Калифорния нямахме такса втори шофьор, а в Невада имаше такава такса 10 $. В  Ню Йорк беше само 3 $ и т.н. Това беше с Budget. При тях не може да платиш с карта на друг, само титуляра. И при повечето големи компании е така. При разни местни е възможно...
Нямаше такава такса при Avis за съпрузи. Hertz и Alamo имат. Ако обаче сте член на клубовете, като например Hertz  Club, няма такава такса.
Dollar и Thrifty са под шапката на Hertz, но условията са други. Dollar не са ни взимали такава такса, може и някъде да има.
Други имат различни условия за членове на семейството или живеещи на един и същ адрес.
Ние плащаме тази такса, ако друг ще кара колата. Защото при МПС ще възникне проблем със застраховките и т.н.

Последна редакция: нд, 07 авг 2016, 18:42 от Bled

# 732
  • Варна
  • Мнения: 96
Момичета, много Благодаря!Страхотни сте!Bled, маршрута много ми хареса, точно както си го представях.Съпругът ми ще има задачата за точното му изпълнение!Заемам се с търсене на нощувките.За рент-а кара съветите ми бяха много полезни.Ако някой е нощувал в тези територии може да ми даде жокер Wink

# 733
  • Мнения: 738
Привет, ние запазихме круиза от Геноа, но мислим да тръгнем поне 5 дни по-рано. Идеята за маршрута ми е:
1 нощ. в района на Блед, 1 около Венеция, 2 - във Флоренция, като 1 ден за Флоренция, и 1 - за Сиена и Сан Джеминяно, и 1 нощ. в Геноа, като на път за там отделим поне половин ден за Чинкуе Тере.
Моля ви за съвет дали е ОК и естествено, ако имате препоръки ще съм много благодарна !

# 734
  • София
  • Мнения: 3 771
Момичета, много Благодаря!Страхотни сте!Bled, маршрута много ми хареса, точно както си го представях.Съпругът ми ще има задачата за точното му изпълнение!Заемам се с търсене на нощувките.За рент-а кара съветите ми бяха много полезни.Ако някой е нощувал в тези територии може да ми даде жокер Wink

Пускам ти хотели в района по наши маршрути от лично наблюдение...

КАРТА

На картата са имената на хотелите и къде се намират...Копираш и пускаш в мрежата да се покаже сайта на хотела.

Привет, ние запазихме круиза от Геноа, но мислим да тръгнем поне 5 дни по-рано. Идеята за маршрута ми е:
1 нощ. в района на Блед, 1 около Венеция, 2 - във Флоренция, като 1 ден за Флоренция, и 1 - за Сиена и Сан Джеминяно, и 1 нощ. в Геноа, като на път за там отделим поне половин ден за Чинкуе Тере.
Моля ви за съвет дали е ОК и естествено, ако имате препоръки ще съм много благодарна !

Според мен е доста натоварено, този половин ден за Чинкуе Тере къде по-напред.
Другите също ги мисли. Нали знаеш от много глава боли и препускаш без да видиш много.
Ако искате просто да минавате, добре.

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 00:15 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт