Тоскана, Италия

  • 123 680
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 078
ние мислим да ползваме като комбинация тези две андроидски приложение - https://play.google.com/store/apps/details?id=it.firenzeparcheggi.android - за паркингите и като предупреждение за ZTL зона - https://play.google.com/store/apps/details?id=it.firenzeparcheggi.android

# 706
  • София
  • Мнения: 259
antea мерси, ще погледна програмата на Bliss. През кой брокер резервирахте колата, аз гледах Голдкар, бяха ги споменавали тук по-назад, дава ми за 4 дни около 200 евро пълна цена, без да взимат депозит. Това онлайн. Как би било направо на място не знам...

Bled  Simple Smile не,не сме говорили преди. Наистина съвсем близо сте били, много добре изглежда. Не знам само дали да не търся къща по в посока Кианти за обиколки.
Може би 1 нощувка Пиза, 1 Сан Джимиано и 3 нощувки някъде из Кианти из района на пътя СР222?

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 3 647
 pepetia,бъдете внимателни с Голдкар.Юни месец бяхме в Италия и бях букнала кола през тях.Платих онлайн с кредитна карта.Кацаме и хоп -изненада-не ни приема картата-била дебитна.Хем картата е на италианска банка.Полудях-в 10вечерта с дете на летището.В интерес на истината момичето беше много любезно и звъня и на мениджър,но нищо не успя да направи.Програмата им е малко странна-позволява да се вкарат първите 6 цифри на картата и ако я разпознае като кредитна тогава може да се продължи нататък.Не ми стана ясно как онлайн я разпозна ,а на гишето не.Същия проблем се появи при приятели на голямата щерка,но те имаха и карта на друга банка.Имах вариант да платя с моя карта,но това значеше още пари за допълнителен шофьор.
Това тото не ми се играе повече,сега букнах през Маджоре.
Голдкар блокират 50 евро за бензина-поне така казаха приятелите на щерката.

# 708
  • София
  • Мнения: 259
renydent благодаря, погледнах ги сега Маджоре, ок са като цени, само не ми става ясно коя застраховка да избера като буквам, за да не ми искат депозит? Може би пълната SKO + STP PACKAGE?
Иначе доколкото виждам и те блокират за бензин, виж тук:
http://doc.e-maggiore.net/tariffario_auto_web_gb.pdf

Cautionary deposit (minimum rental amount)
•    For rentals not paid in advance and without insurance cover:
estimated rental amount + fuel + accessories + 800 euros
•    rentals not paid in advance and with insurance cover:
estimated rental amount + fuel + accessories
•    Rentals paid in advance and without insurance cover:
fuel + accessories + 800 euros
•    Rentals paid in advance and with insurance cover:
fuel + accessories

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 3 647
ПРез юни взехме от тях директно на гише колата.Да точно с тази застраховка плюс още една която е за стъкла и струваше около 1,85 евро на ден.Сумата ,която блокираха беше 500 евро,но в нея влизаше колата и застраховката.Колата беше клас Д,но не помня точно колко стуруваше.Ако държиш ще се разровя в старите мейли.Мисля че беше някъде около 400 евро,но пиша по спомени.Така че реално са блокирали сто евро отгоре.Проблеми с връщането нямахме никакви-стана за 5 мин.Връща се на Авис поне в Болоня така беше.Авис са купили Бъджет и от миналата година и Маджоре.Парите си ги изтеглиха,след като върнахме колата.
Сега букнах кола С,със пълната застраховка,а тази за стъкла смятам да я платя на място,защото не я виждам онлайн.

# 710
  • Мнения: 4 077
До колкото знам абсолютно всички компании, или поне 99%, изискват кредитна карта за да се вземе кола под наем. Така че проблема не е бил в Gold car. Иначе аз съм взимала само веднъж и беше с Gold car, но следващия път като ми се наложи ще търся просто най-ниската цена и задължително с пълна застраховка за да не ми блокират пари.
Относно цените на Goldcar- цените на гише са или същите като в сайта им или леко завишени. Поне при нас така беше.

# 711
  • Мнения: X
Нейната е кредитна всъщност. Просто системата на Голдкар не я разпознава като такава. Не е първия случай.

Ренидент, а я кажи цифрите и името на картата релефни ли са? Защото съм чувала, че ако не са релефни също има проблеми в Италия.

Дори и с пълна застраховка повечето компании блокират определена от тях сума. Разбира се има и малко, които не блокират, но са изключение.

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 3 647
 ioana_g,картата ми е КРЕДИТНА.На уникредит е с релефни номера е.Започва с 404256.Картата на приятелите на дъщеря ми също беше на Уникредит,Прие на РББ..И Авис и Маджоре ми казаха на гише че може дебитна-не знам обаче дали реално е възможно,аз имах кредитна.
На всичките ми въпроси как съм резервирала колата онлайн ,момичето вдигаше рамене.Защото колата е резервирана със същата карта .Как системата им един път я разпознава като дебитна,а друг път като кредитна?За мен това е несериозно.Звъняхме до Бг картов център-момичето подтвърди пред служителката че картата е кредитна,но реално програмата не я пуска да продължи.

# 713
  • Мнения: 4 077
ioana_g,картата ми е КРЕДИТНА.На уникредит е с релефни номера е.Започва с 404256.Картата на приятелите на дъщеря ми също беше на Уникредит,Прие на РББ..И Авис и Маджоре ми казаха на гише че може дебитна-не знам обаче дали реално е възможно,аз имах кредитна.
На всичките ми въпроси как съм резервирала колата онлайн ,момичето вдигаше рамене.Защото колата е резервирана със същата карта .Как системата им един път я разпознава като дебитна,а друг път като кредитна?За мен това е несериозно.Звъняхме до Бг картов център-момичето подтвърди пред служителката че картата е кредитна,но реално програмата не я пуска да продължи.
Ясно, разбрах, супер неприятна ситуация. Може да им пуснете оплакване, да вземат мерки за в бъдеще.

# 714
  • София
  • Мнения: 259
Така, да докладвам докъде го докарах с плана.

Една нощувка в Пиза, тук: https://www.booking.com/hotel/it/helvetia-pisa-tower.bg.html?aid … 0d78f56df1;dcid=5

След което взимаме кола под наем и плана е една нощувка тук в Сан Джиминяно:
https://www.booking.com/hotel/it/le-romite.bg.html?aid=382975;la … 0d78f56df1;dcid=5

Обаче сега почвам да се чудя дали тази нощувка да не е във Волтера? И на следващият ден да минем към Сан Джиминяно? Какво мислите, кое градче си заслужава повече за нощувка?

После поемаме към: https://www.booking.com/hotel/it/villa-casalecchi.bg.html?aid=38 … dcid=5#map_closed откъдето два-три дни лежерно ще обикаляме из Кианти.



# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 3 647
pepetia,не знам каква стая сте букнали ,просто виждам ,че някои са с обща баня.Казвам го,ако не си обърнала внимание, и  е проблем за вас.
Колкото до колата,аз винаги я наемам след полета ,но ние сме и с дете на 8.

# 716
  • София
  • Мнения: 259
renydent букнала съм всичко със собствена баня, тази в Пиза беше една идея по-скъпа, надявам се и такава стая да получа, че иначе и на мен не ми е комфортно.
Колата няма смисъл да я плащаме от първият ден, при положение че ще спим в Пиза така или иначе. Ние ще сме само двамата, детето остава в БГ този път, малко да си обърнем внимание. Simple Smile

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 3 647
Направо ти завиждам.При нас няма шанс да сме без малкото куфарче.На бабите не им се занимава.

# 718
  • София
  • Мнения: 3 774
------------
Обаче сега почвам да се чудя дали тази нощувка да не е във Волтера? И на следващият ден да минем към Сан Джиминяно? Какво мислите, кое градче си заслужава повече за нощувка?
----------------

Аз мисля, че плана е чудесен сега...
И отново попадаш в хотели до които сме нощували, очаквам всеки момент да резервираш и наш хотел.
Това означава, че мислим еднакво, което говори само по себе си.
Пак ще ти дам пример в Пиза, наш и вашия  ТУК
Другите е горе долу същото...

Относно нощувката, къде ?
Ние също сме нощували в Сан Джиминяно, също и в околностите...
И знаеш ли защо ? Защото искахме да сме там, когато другите ги няма. Прекрасно е да се разхождаш вечер и сутрин рано и градът да е чист от туристи.
Волтера също, една идея по-малко посещаван и нощувките там са още по-спокойни, дори скучни.

Но по принцип предпочитаме на лозето, на поляната, в зеленото, това е Тоскана...







Желая ти страхотни моменти !!!

# 719
  • София
  • Мнения: 259
Направо ти завиждам.При нас няма шанс да сме без малкото куфарче.На бабите не им се занимава.
Спокойно, ей го къде е, след 5-6 години вече ще искат децата с приятели да си прекарват времето, та ще дойде и нашето време за романтични екскурзии без деца  Laughing

Bled, ходим ви по петите май Simple Smile
Тоскана и аз точно така си я представям, затова и не се бутаме по големите градове, даже това че Волтера е по-слабо посещаван още повече ме привлича... не знам ще го помисля още малко за нощувката.
Ще видя дали въобще ще стигнем и до Сиена, имам желание за наистина провинциална почивка без тълпи и навалица...

В тази връзка, ако някой знае някакви конкретни хубави места за хапване и разходка из селцата на Кианти, моля да сподели

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 08:57 от pepetia

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт