сборна група - Егати работата!

  • 4 038
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Ох, всичко ни е объркано. Синът ми сега е приет за втора яслена група в едно софийско ОДЗ. И не може да тръгне от сега. Специално от септември трябвало. А аз до тогава ще си стоя с вързани ръце.

В София е така от край време. Само през септември се тръгва на ясла/градина.

# 16
  • София
  • Мнения: 673
Моята я приеха март месец (вярно, за първа група детска градина), но тръгна един месец по-късно заради варицела. И кварталната ясла също приема на текущи и децата тръгват веднага.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Моята я приеха март месец (вярно, за първа група детска градина), но тръгна един месец по-късно заради варицела. И кварталната ясла също приема на текущи и децата тръгват веднага.

Ако е чиста ясла, явно може.
В ОДЗ и ЦДГ не съм чувала за целогодишен прием.

# 18
  • София
  • Мнения: 673
Детето ми е прието в ЦДГ на текущо класиране и тръгна веднага. Не съм само аз. Поне в нашия квартал е така. То и в системата след като ни записаха излезна, че посещава. Дума не са ми казали, че трябва да е от септември.

# 19
  • Мнения: 5 513
Нашата градина няма да работи през целия август а на мен дори ми е трудно да намеря градина която да работи за да го прехвърля.Ходи на сборни групи там нямама проблем когато са в нашата градина.Но когато трябва да търся градина в която да го местя ми е трудно.

# 20
  • София
  • Мнения: 673
нашата градина също няма да работи август месец, през юни и юли ще бъдат сборна група. На таблото имаше съобщение, че на крайнонуждаещи се родители ще бъде предоставен списък с градини, които ще приемат съответното дете за един месец.

# 21
  • Мнения: 15 379
Детето ми е прието в ЦДГ на текущо класиране и тръгна веднага. Не съм само аз. Поне в нашия квартал е така. То и в системата след като ни записаха излезна, че посещава. Дума не са ми казали, че трябва да е от септември.

В цяла София е така за ясли и градини. Ако се освободи място или се "спусне" от директора такова през годината, детето което е класирано може да започне да посещава веднага.

# 22
  • Мнения: 720
Добре че ги има все пак сборните групи , моята винаги си е ходила по сборните групи през лятото , дори в яслата когато бяхме (освен когато някой от нас не е в отпуска...) А сега като тръгне на училище - наесен сме 1 клас - през лятото е ваканция , и това е - няма училище лете .. както и през зимната ваканция , и през пролетната... Аз не мога да взема толкова отпуски през годината  Rolling Eyes А как да оставя дете в първи клас самичко вкъщи  goodandevil Отсега започвам да премислям разни вариянти , и те все са свързани с повече парички  Money  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Не само, че е опасно да се оставя само, по закон няма право да го оставяш само. 

# 24
  • Мнения: 860
Аз затова не работя 7-ма година- или работното ми време е до 18-19 и няма физическа възможност да прибирам детето от градина навреме или се разболява 2 пъти месечно и ми казват, че им трябва работещ, а не стоящ в болнични... От есента е в първи клас, занималнята работи до 17 часа... Явно пак няма да тръгна на работа, няма кой да го прибира толкова рано- нямаме баби, таткото работи до 19ч, много често остава и до по-късно. При нас "да тръгне на градина, че да почна работа" не сработи. Иначе и аз съм го пращала в сборни групи- е, поне в нашата градина беше малко разграден двор. Сега ни предложиха който иска от родителите на деца в 4 група- юни и юли да посещава сборни групи, август градината е затворена, а от септември вече официално са приключили. Има деца от випуска на моето, които и през август ще посещават сборна група в дежурна градина.

# 25
  • Мнения: 720
Не само, че е опасно да се оставя само, по закон няма право да го оставяш само.  
Да , знам .. но дори и да можеше по закон , аз пак нямаше да я ставя сама  Rolling Eyes просто съм от стрхливите майки , все си представям лоши сценарии ... и не смея да й разчитам , дете е и не се знае какво ще й скимне  Rolling Eyes
Отсега със свито сърце си мисля за момента в който ще дойде ред след няколко годинки да я пускам вече да играе с приятелки сама да излиза навън и  af косата ми настръхва , ще се изпопритесня ... ужасна съм страхливка  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 281
Не само, че е опасно да се оставя само, по закон няма право да го оставяш само.  
Абе по закон може да е така, но да кажат как да го спазваме?
Да взема да напусна работа, че да не оставям детето само ли? След 2г. и аз има да се чудя като стигнем 1-ви клас какво да прави детето лятото, И да има закон, няма как да го гледаме цяло лято.
То не че сега като затворят градината за месец, месец и половина, е много по-розово положението, но тогава поне ще сме по-големи.
Аз все се чудя, как така не се намериха пари за още 1 госпожа да назначат в градината, че да могат останалите да се въртят и да си ползват отпуската нормално през годината, а не кампанийно, щото нямало друг начин. Реално, всички 8 госпожи при нас (4групи по 2 госпожи), имат по месец и нещо отпуска, ето ти цяла година. Ако имаха и 9-та госпожа, точно щяха да уплътнят графика. Ако нямат 9-та госпожа, защо направо не им премахнат отпуските, поради липса на средства за тяхното осъществяване, а всичкото е за сметка на родителите?

П.П. Сега съжалявам защо не записах детето на частна градина навремето. Вярно, парите са повече, но поне го няма този проблем с отпуските, сборните групи и затворените градини лятото. Вече не искам да се местим, защото си има приятели и не искам да деля детето от тях.

# 27
  • Мнения: 11 797
Стигнах до извода, че ако трябва стриктно да се придържам към закона - тоест да представя 2 трудови договора, което на практика няма как да стане, докато и второто ми дете не тръгне на градина, мога да започна работа след около 4-5 години....Или греша, честно незнам? Нали, за да вземат децата на целодневна предучилищна, също трябват двама работещи родители (тъй като пак няма достатъчно места), освен това и първолаците задължително се вземат от родителите след училище, нали? ....Ако е така, трябва да чакам малкия да стане 2-и клас! Прекрасно, дотогава ще си харчим с кеф 70-те лева детски и ще си лежим!
За какъв закон говориш? Има ли такъв закон, показаха ли ти го? Защо и ти се държиш неадекватно, както директорката на детската градина. Защо не поиска на момента да ти го представи този закон и щеше да видиш как ще смени "песента". Аз на твое място, до сега, да я бях отсвирила с жалби до всички възможни институции.

# 28
  • Мнения: 5 513
Аз работя откакто дето е станало на 6 месеца.От 6- 12 месеца баща му го гледа.От 1 годишен е на ясла.Сега е на градина.Водя го в 7,00 прибирам го в 18,00.Посещава всички сборни групи и градини.Обожава си градината.Харесва да е с батковците и каките.Може би защото не знае че има друг валиант.За навънка съм започнала да го оставям сам от 2,6 годишен.Първо на село и за малко като се криех зад оградата.И така постепенно.Сега го оставям и в града.Живеем в кооперация.И ми е лесно да викна от двора или терасата/първи етаж/.Играе с по големи деца.По малки няма.Определено не им се дава а те се научиха даго пазят в игрите си.Дори ме питат дали могат да го вземат с тях до близкия магазин.Ако трябва да стоя с него нон стоп и да го гледам то трябва да ядем сухо и да ходим неизпрани и неизгладени.Той сега от 18,00 до 21,00 е на вън.Ако аз трябва да готвя пера и гладя след това и да спя и да стана в 5,45 за да се приготвям за работа няма да изкарам дълго /пробвах/.Това е моя вариант и е правилния за мен.Ако има закон ще го мисля.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
Аз работя откакто дето е станало на 6 месеца.От 6- 12 месеца баща му го гледа.От 1 годишен е на ясла.Сега е на градина.Водя го в 7,00 прибирам го в 18,00.Посещава всички сборни групи и градини.Обожава си градината.Харесва да е с батковците и каките.Може би защото не знае че има друг валиант.За навънка съм започнала да го оставям сам от 2,6 годишен.Първо на село и за малко като се криех зад оградата.И така постепенно.Сега го оставям и в града.Живеем в кооперация.И ми е лесно да викна от двора или терасата/първи етаж/.Играе с по големи деца.По малки няма.Определено не им се дава а те се научиха даго пазят в игрите си.Дори ме питат дали могат да го вземат с тях до близкия магазин.Ако трябва да стоя с него нон стоп и да го гледам то трябва да ядем сухо и да ходим неизпрани и неизгладени.Той сега от 18,00 до 21,00 е на вън.Ако аз трябва да готвя пера и гладя след това и да спя и да стана в 5,45 за да се приготвям за работа няма да изкарам дълго /пробвах/.Това е моя вариант и е правилния за мен.Ако има закон ще го мисля.
нали знаеш, че това, което правиш и подробно описваш е незаконно?

Странно, останалите дето имаме деца, че някои и по две и три, как се справяме спазвайки закона, че и собствените си ценностни системи  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт