ФДТ и бази за грим и перфектен тен - 17

  • 61 591
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 489
Да споделя първи впечатления от евтинджоса Impala 01 - доста тежък като цяло, има матиращ ефект донякъде, силно покритие. Но разнесено с Beauty blender-чето което си взех на Pretty time от Елитис мога да кажа, че ефекта е доста добър. Покрива, но не става прекалено тежък. Като цяло не е лош, може би малко по-тежък отколкото съм свикнала, но определено цвета е по-светъл от на Ревлона /споменавам го за хората, които като мен все не намират достатъчно светъл цвят фон дьо тен.

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Пробвах най-различни ФДТ-и - засега най-добре ми пасва Макс Фактор 3 в 1 и Анти блемиш на Клиник Peace Следващият,който обмислям за есента е Евърластинг на Кларанс Peace Ще се радвам на препоръки и за други с подобен завършек като описаните по-горе Wink
А Магическата пудра на МАК много си я харесвам,но моята е в цвят honey rose и я ползвам като руж Peace

# 47
  • Мнения: 178
Може би вече е обсъждан някъде въпросът, но аз пак да си попитам, защото живо ме вълнува Simple Smile Избирате ли цвета на фдт-а да е максимално близо до естествения ви тен?

Аз съм бледичка със жълтеникав оттенък (за мое огромно съжаление) и консултантките в магазините като ме видят да избирам, веднага ми бутат в ръцете цвят ванилия или слонова кост. Аз обаче повече се харесвам с 2 нюанса по-тъмен от естествения ми тен. Лошо ли е по принцип, как мислите?

# 48
  • Мнения: 432
Аз избирам максимално близо до естествения ми тен, т.е светъл, за да не изглеждам с отсечена глава.Simple SmileСлед това със скулптуриране  и руж, придобивам повече цвят Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 489
Може би вече е обсъждан някъде въпросът, но аз пак да си попитам, защото живо ме вълнува Simple Smile Избирате ли цвета на фдт-а да е максимално близо до естествения ви тен?

Аз съм бледичка със жълтеникав оттенък (за мое огромно съжаление) и консултантките в магазините като ме видят да избирам, веднага ми бутат в ръцете цвят ванилия или слонова кост. Аз обаче повече се харесвам с 2 нюанса по-тъмен от естествения ми тен. Лошо ли е по принцип, как мислите?

И аз съм бяла и жълтеникава. При мен лицето е по-тъмно от тялото, защото естествено не се пека и е доста грозно като цяло според мен. Имам куп фон дьо тени, които ми пасват на лицето, но с тялото ми са тъмни. Та напоследък си копувам все по-светли отколкото ми е лицето, за да могат обаче да паснат на тялото. Пак не е 1 към 1, но аз наистина съм някак хем бяла, хем жълта. Та, няма лошо попринцип че взимаш по-тъмен цвят, стига да не е мн тъмен от тялото ти.

# 50
  • Мнения: X

хайде казвай сега от къде да си купя това чудо на МАС,дето и в жегите не лъсва!Какво означава холографски блясък?По колко часа не лъсваш с нея,че се бях запалила за блот пудрата им,но сега като чета тези суперлативи...Само да не е от онези които стоят като металните сенки,че много ми се струва мазен този вид.


Първата си такава пудра я получих от размяна, после поръчах по телефона от МАС друг цвят. Ами какво значи холографски блясък - под различен ъгъл блести в различни цветове/отенъци. Чудно ти го обясних, но ще се сетиш.  Mr. Green Издържа ми да кажем 4-5 часа, за по-дълго не съм я тествала.  Simple Smile

# 51
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Може би вече е обсъждан някъде въпросът, но аз пак да си попитам, защото живо ме вълнува Simple Smile Избирате ли цвета на фдт-а да е максимално близо до естествения ви тен?

Аз съм бледичка със жълтеникав оттенък (за мое огромно съжаление) и консултантките в магазините като ме видят да избирам, веднага ми бутат в ръцете цвят ванилия или слонова кост. Аз обаче повече се харесвам с 2 нюанса по-тъмен от естествения ми тен. Лошо ли е по принцип, как мислите?

Не трябва лицето ти да е много по-тъмно от шията и тялото. Още повече, че ФДТ не се наслагва много във външните ъгли на лицето, там се слага най-малко и трябва да се получи естествено преливане към ушите, врата... По-добре придобий малко тен, отиди няколко пъти на солариум, като не се харесваш бледа. Също така с хубав бронзант можеш да контурираш лицето естествено и върху светъл ФДТ.

# 52
  • тук и там
  • Мнения: 11 555
Влизам за да похваля един продукт!Първо да споделя,че съм със мазна кожа и какъвто и ФДТен да ползвам,обокновено лъсвам след няколко часа.Ползвала съм ФДТ на Диор,ЕЛ,Ланком,Герлен,Клиник-ами не ,каквото и да сложех,лъсвам и това е.Най-доволна бях от антиблемиша на Клиник,но и той не ми решаваше проблема.Преди два дни си купих тази база и съм супер доволна
http://www.blackup.com/en/complexion-primer/82-base-matifiante-p … 700187410681.html
Вчера бях почти цял ден навън и не лъснах въобще!Купих точно тази,защото беше най-евтината в магазина,и защото само на тази пише че е матираща.Ползвала съм базите на Clarins и фотофиниша на Ревлон,но те при мен по-скоро заглаждат кожата и изглеждат едни такива силиконови.Тази е гелообразна и прозрачна,и в началото стои малко мазна,докато попие-след това няма омазняване ! newsm44 newsm44
Да кажа ,че живея в чужбина и купих базата на случаен принцип,предполагам,че и всяка друга база подобна на тази ще върши същата работа.Видях че и Ланком имат подобна ,прозрачна и гелообразна,но беше с 10евро по-скъпа и не пишеше че е специално за матиране,но едва ли има голяма разлика.Както казах имам я едва от два дни,но за сега съм супер доволна!

Последна редакция: нд, 26 май 2013, 18:11 от Kaisia

# 53
  • Мнения: 487
Здравейте в новата тема.Да ви питам,как нанасяте минерална пудра.И моля ви препоръчайте ми някаква наистина добра пудра за върху ФДТ.По отзиви тук във темата взех че си купих от ДМ някаква пудра на Алверде.Като цвят е долу-горе добре,обаче то това чудо се пилее та няма на къде.Като взема да слагам отивам в банята над мивката,че то като отвориш....а като бръкнеш с четката....хвърчи пудра навсякъде newsm78.
И друго,сега съм поръчала един куп четки,една от които е за нанасяне на ФДТ.Ползва ли някоя от вас четка за ФДТ и как се справя,че на мен ми звучи мнооого странно.Честно.Но пък поръчах вече.

# 54
  • София
  • Мнения: 489
Здравейте в новата тема.Да ви питам,как нанасяте минерална пудра.И моля ви препоръчайте ми някаква наистина добра пудра за върху ФДТ.По отзиви тук във темата взех че си купих от ДМ някаква пудра на Алверде.Като цвят е долу-горе добре,обаче то това чудо се пилее та няма на къде.Като взема да слагам отивам в банята над мивката,че то като отвориш....а като бръкнеш с четката....хвърчи пудра навсякъде newsm78.
И друго,сега съм поръчала един куп четки,една от които е за нанасяне на ФДТ.Ползва ли някоя от вас четка за ФДТ и как се справя,че на мен ми звучи мнооого странно.Честно.Но пък поръчах вече.

Зависи каква е четката - плоска, дуофибърна?

# 55
  • Мнения: 164
Момичета , каква е разликата от Афинитон Минерал и Афинитон 24 ч. Кой е по-лек , защото не харесвам матиращи и плътни такива. Търся си нещо като серума фдт на Буржоа с плодовете , които е много добър и озаряващ , но искам да разнообразя с друго .

# 56
  • варна
  • Мнения: 680
Днес си получих Вълшебния фдт на М.Асам.Фон дьо тен е силна дума за този лек оцветен крем...С отварянето на бурканчето ме изненада тъмно кафявия цвят на продукта,но той приемливо се адаптира с моя бяло-жълт тон на кожата.Консистенцията е пухкава като на мус фдт,а финиша по-скоро силиконов.Върху овлажнителя ми направи лек кир ефект(но може да е от неправилно съчетаване с овлажнителя ми).Много леко,незабележимо покритие.Ще го ползвам само като база.За прикриване на дефекти не става.Само изравнява тена.http://tiliya.com/index.php?page=shop.product_details&flypag … rt&Itemid=206
Ето го.Ако от описанието някой вижда ,,неговия,,фдт може да ме пита за подробности.

# 57
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, скоро ми предстои да съм кума на сватба и ми се иска да си взема фондьотен, който да издържи доста дълго и да може да се фотографира добре... също така ми се иска да не лъсна съвсем, че ще е огромна жега ( август месец). Иначе сега ползвам urban decay "Dew me" и "All nighter" спрея и съм доста доволна как се държи фондьотена.
Ще съм благодарна за съвети Simple Smile Приемам всякакви предложения за фондьотен и база независимо от ценовия клас.

Кожата ми е по-скоро  нормална до дехидратирана около носа, но лъсвам на челото след време.

# 58
  • Мнения: 178
Loshka, topsi, gadamer,
 мерси за отговорите.

Сега да ви питам някой ползвал ли е тъй наречения минерален фдт, дето е като пудра и как се нанася, слага ли се нещо друго с него Shocked. Че имам един, но не знам как да го ползвам Embarassed

# 59
  • Мнения: 432
Yasmeen,Минералния фдт се използва самостоятелно, нанася се с четка, към някои си има и четка за нанасяне.Може да наслагваш докато постигнеш желан ефект. Peace
Какъв точно имаш?Сигурно в интернет има даже демонстрация за нанасянето му.

Общи условия

Активация на акаунт