Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - VІІ

  • 31 519
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 303
И не ми позволява да му помагам със супите. Хваща лъжицата и започва да мята навсякъде. Появи се порива от някъде и е луда работа. Не знам какво да правя, а не се справя мн добре, въпреки че опитва и се ядосва...

Опитахте ли в чашка - за пиене?


ColdAsIce, браво! По малко, по малко и се натаманяват нещата  Hug

# 706
  • Мнения: 64
ColdAsIce-Браво !!!
Шанти - точно такова ми трябва .от къде ли мога да си намеря. по точна как се казват този тип мелачки, защото като потърся "мелница за брашно" и ми излизат неща за по 500лв!!!

# 707
  • Мнения: 89
Това не е повече от 20-30 лева и е поне на 5 години Simple Smile
Купено е от малък магазин за техника. Брат ми си купува такова преди година. Ще го попитам от къде е Simple Smile И ще ви пиша.

# 708
  • Мнения: 1 298
Напиши и къде има хубав шарлан, моля.

# 709
  • Мнения: 145
Надето изведнъж се научи да си гребе сама с лъжичка оня ден. Аз й показвах няколко пъти, като й държах ръката, но беше отдавна. И вчера ме изненада на закуска. Явно си стават някак сами нещата, без да е нужно много-много да се старая.

По-чудното ми е обаче, че от известно време умира от кеф да ме храни. За деца, които не се хранят сами, знам, че правят така. Ма на мойто отде му дойде на акъла? И, разбира се, всеки път аз трябва да възклицавам много възторжено колко е вкусно нещото (трошичка, въздух или истински залък).

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Ние понеже по медицински причини се храним предимно с пюрета, освен оризови бисквити и плодове, друго не ядем самички. Само че, от седмица насам, ако се забавя 2 наносекунди с лъжичката и една ръчичка се протяга, хваща я и супер прецизно си я вкарва в устата. Няма и нотка на объркване какво е това - знае, че не е играчка и с него се яде. Ако му я пълня и давам, ще изяде и 250 грама. Сега го уча да загребва Simple Smile

# 711
  • Мнения: 63
Freed, и Андрей обича да ме храни, но пък той редува едно за мен, едно за него  Laughing

Maybelline, успех със загребването. При нас от рано държеше сам лъжицата, но едва през поледните 2 месеца почна да се сеща, че не трябва да я обръщаш надолу точно преди устата.  Mr. Green


Ето и клипче на моя мъник как се храни сам...нали вече е голямо момченце Simple Smile

# 712
  • Мнения: 751
Здравейте,

с интерес следя темата ви. Моето момиче скоро ще стане на 3 месеца, отсега чета за захранването, така че да съм подготвена за след около 3-4 месеца. Исках да ви попитам с какво захранихте вашите дечица и дали смятате, че стола за хранене е абсолютно необходима вещ. Благодаря ви за отговорите и помощта.

# 713
  • Мнения: 10 958
Здравейте,

с интерес следя темата ви. Моето момиче скоро ще стане на 3 месеца, отсега чета за захранването, така че да съм подготвена за след около 3-4 месеца. Исках да ви попитам с какво захранихте вашите дечица и дали смятате, че стола за хранене е абсолютно необходима вещ. Благодаря ви за отговорите и помощта.
Привет,
аз дадох като първа храна картоф, на около 6 м. и 1 седмица, който и досега не е предпочитана храна Simple Smile но не е, защото беше първа, де Simple Smile
Столче за хранене купихме повече от месец след захранването, дотогава беше в мен. Аз лично съм привърженик на слагането в столче, когато детето може само да седи и затова сравнително по-късно го сложих, т.е. малко преди да направи 8 месеца беше.
Абсолютно необходима вещ бих го нарекла дотолкова, че позволява всички да се хранят заедно, което на мен лично ми е много приятно и удобно.

# 714
  • Мнения: 145
Jia_m, много сладко се храни, че чак се и забърсва! Душичка!

bfml, ние стол придобихме около два месеца след старта на захранването. На мен ми е полезен, защото така Надето седи на масата с нас и се храним заедно.

Първата храна, която Надето се съгласи да яде, беше банан. Зеленчуци не искаше.

# 715
  • Мнения: 751
Много ви благодаря. Сега ще поогледам пазара за столове, за да набележа нещо.

# 716
  • София
  • Мнения: 5 303
Ние все сме били с ограничено място и съм много доволна от столчето, което имаме. То е от тези, които се закрепят към обикновен стол с облегалка. Има си и табличка. Височината на самото столче се регулира също, така че в един момент детето може да се слага и директно на общата маса  Peace

# 717
  • Мнения: 145
Забравих да добавя, че купихме портативно столче за хранене, което се монтира на самата маса - при ограничено пространство също е полезно. Влачим си го навсякъде с нас - по бабите, на морето и т.н. Иначе, ако по-навреме бях открила монтиращите се върху кухненски стол, щяхме и ние таквоз да придобием.

# 718
  • Мнения: 147
Здравейте,

с интерес следя темата ви. Моето момиче скоро ще стане на 3 месеца, отсега чета за захранването, така че да съм подготвена за след около 3-4 месеца. Исках да ви попитам с какво захранихте вашите дечица и дали смятате, че стола за хранене е абсолютно необходима вещ. Благодаря ви за отговорите и помощта.

И аз да се включа Simple Smile
Синът ми сяда сам от малко преди да навърши 5 м. Виняги, когато не спи съм го взимала с нас на масата, дали го кърмя, или само го гушкам, без значение. Към нашата храна започна да посяга около седмица преди да навърши 6 м. и 1-2 дни преди да ги навърши му предложих аспержи. Толкова му харесаха, че и вечерта търсеше Simple Smile Дълго време изобщо плодовете не го блазнеха. Яде всичко, освен месо, като от няколко дни взима, но не го изяжда. Може и без столче, но е много по-удобно. Моето е втора употреба.

# 719
  • Мнения: 180
Правилно или неправилно, ние доста често ядем на земята Simple Smile По-лесно ми е да забърша после само ламината, пък и по-малко пространство успява да нацапа така, отколкото и столчето с всичките му гънчици и пода. Вечерно време, когато всички сме на масата, обаче яде на столчето. И май повече зяпа в нашата храна, отколкото да си яде неговата (въпреки че е едно и също например Grinning )

И да попитам - може ли да се слага в детската храна естествени подсладители като кленов сироп или сироп от агаве, вместо захар? Става въпрос за дечко на 10 месеца. Днес ми подариха едни много хубави мекички бисквити с ябълка, които много искам да направя на дребосъка, ама все някак трябва да подсладя (бананът го изключвам като вариант, писна ми да пробвам и да не става с него).

Последна редакция: пн, 09 сеп 2013, 23:56 от titolino

Общи условия

Активация на акаунт