Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 21

  • 33 163
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Щом всичко е ок с водите, плацентата и тоновете на бебето, няма причина да се притесняваш. Дори в някои страни за нормална продължителност на бременността се смятат 41 г.с., а не 40, както у нас.

# 16
  • Мнения: 5 719
Здравейте момичета! Терминът ми е на 29 май, днес бях на консултация и докторката каза че бебето вече е слязло надолу, но нямам никакви други признаци за скорошно раждане. Ако до терминът бебчо не излезе на бял свят каза на 29 да отивам направо с багажа и да оставам в болницата за преносване. Знам че има седмица до тогава,но  никога не съм лежала в болница и ме е обхванала страшна параноя. Има ли начин да предизвикам раждането (разбира се безопасен за бебето) и може ли да споделите опита си, ще съм ви адски благодарна  Peace

# 17
  • Мнения: 8 163
Здравейте момичета! Терминът ми е на 29 май, днес бях на консултация и докторката каза че бебето вече е слязло надолу, но нямам никакви други признаци за скорошно раждане. Ако до терминът бебчо не излезе на бял свят каза на 29 да отивам направо с багажа и да оставам в болницата за преносване. Знам че има седмица до тогава,но  никога не съм лежала в болница и ме е обхванала страшна параноя. Има ли начин да предизвикам раждането (разбира се безопасен за бебето) и може ли да споделите опита си, ще съм ви адски благодарна  Peace
Чакай, чакай! Къде се разбърза? Имаш още време до термин. Първо, той е приблизителен. Второ, защо те стресират, като те карат да влизаш в болница за преносване?! И седмица да преносиш,
Щом всичко е ок с водите, плацентата и тоновете на бебето, няма причина да се притесняваш. Дори в някои страни за нормална продължителност на бременността се смятат 41 г.с., а не 40, както у нас.

# 18
  • Мнения: X
Понякога много, много ме е яд на българските гинеколози...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 289
Здравейте момичета! Терминът ми е на 29 май, днес бях на консултация и докторката каза че бебето вече е слязло надолу, но нямам никакви други признаци за скорошно раждане. Ако до терминът бебчо не излезе на бял свят каза на 29 да отивам направо с багажа и да оставам в болницата за преносване. Знам че има седмица до тогава,но  никога не съм лежала в болница и ме е обхванала страшна параноя. Има ли начин да предизвикам раждането (разбира се безопасен за бебето) и може ли да споделите опита си, ще съм ви адски благодарна  Peace
На моята приятелка й го предизвикаха медикаментозно, защото два дни я мъчиха контракции, а нямаше никакво разкритие. Роди три дни преди термина. Чувала съм, че физическо натоварване може да доведе до преждевременно раждане, в твоя случай ще е навреме (например изкачване на стълби или полов контакт), като това е от опита на други мои познати, но не са ми толкова близки и не сме коментирали подробно.

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
julsssy според мен е абсолютно глупаво и ненужно сама да си предизвикваш раждането  Naughty
Незнам защо те е страх да влезеш в болница,след като там няма да ти навредят по никакъв начин,а напротив ще направят най-доброто за твоя случай ако се наложи.А и твърде рано се притесняваш,има си определено допустимо преносване и след това ако се наложи,лекарят ще ти помогне първата среща с твоето мъниче да мине по мед и масло.Не прави такива експерименти със себе си  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 256
Здравейте имам въпрос, нзм дали е за тук...
Утре съм на БХС за взимане на кръв , някой може ли да ми каже дали може да се яде преди това или се ходи на гладно? Благодаря!

# 22
  • Мнения: 532
Чарминг, няма значение дали си яла или не преди БХС, резултатите не се повлияват Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 650
Момичета тази нощ при поредното ходене до WC имах капка червена кръв при забърсване-еднократно. Много се притесних..от тогава нищо. Мисля, че беше нещо външно..Чудя се какво да правя  Confused

# 24
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Отиваш ( или най-малкото звъниш) на лекар.
Може да е нищо, но трябва да те прегледат, за да е сигурно.

# 25
  • Смолян
  • Мнения: 64
Здравейте на всички
Повечето сигурно са правили изследването БХС.Резултатите ми излезнаха,но утре е национален празник и надали ще работи аг-то ми,за това искам да помоля по запознатите ако разбират да ми кажат дали резултатите са добри или има нещо притеснително.Благодаря много.
Вашия риск от болест на Даун е 1 от 29000
Вашия риск от болест на Едуард,Патау и Търнер е 1 от 100000
Вашия риск от Триплоидия е 1 от 100000
информация за аг-то.
биохимичния риск от болест на Даун (Т21) е 1 от 7600
възрастовия риск за болест на Даун е 1 от 1500
възрастовия риск за Едуардс е 1 от 13000
възрастовия риск за Патау 1 от 40000
възрастовия риск за Търнер 1 от 5600
Възрастовия риск от Триплоиди(немоларна)  е 1 от 100000

# 26
  • София
  • Мнения: 1 289
Това в крайна сметка е само статистика, не мисля, че би трябвало да те притеснява.

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Не е просто статистика,а изследване,което щом се прави е важно,и дали трябва да се притеснява може да каже АГ или някой ,който е наясно с тези цифри  Peace
Аз не съм стигнала до там още,и немога да ти помогна,но бъди спокойно докато не ти разчетат резултата,това е моят съвет   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 1 289
Това изследване някои лекари го препоръчват, други - не. Не е задължително и като цяло си е статистика, която може да ти даде фалшиво чувство за сигурност, както и фалшиво такова за риск.

# 29
  • София !
  • Мнения: 1 240
julsssy - Не е хубаво са и правиш експерименти , с натоварване и т.н. за да предизвикваш раждане . Аз преносих 3 дни ( почти без признаци бях ) , и в деня на раждането си бях ПУШКА , ей така след обяд бях си полегнала и се събудих от контракции . Та мисълта ми е може признаците да дойдат и в последния момент  Wink . Още по - малко че тоя термин е приблизителен , никой не може да ти каже с точност ще родиш на 29-ти ( не че е невъзможно де  Simple Smile ) , ама в крайна сметка Божа работа !! Но според мен недей да си правиш експерименти , колкото и да са ''безопасни'' според теб , потърпи малко - щом е влязло ще излиза  Simple Smile . Успех ти желая и леко раждане  Hug !
Относно това да останеш в болница - Защо ?? Както казах и аз преносих пък си бях в къщи , но ходех всеки ден да ме гледат на ехографа - плацента , води , бебе / тонове  .. Ако няма никакъв проблем , не виждам защо трябва да влизаш в болницата да си допринесеш стрес само  Crossing Arms .

Общи условия

Активация на акаунт