Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 21

  • 33 181
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 298
Аз бях прочела за пастета в началото на бременността и не ядях, но после в отчетната тема ме обориха и реших да опитам и хапнах няколко филийки, ама вече няма, а за тоника не знаех, мисля, че съм пила веднъж  Sad. Дано Бог ни пази децата, че наистина и в другите храни не знаем какво има  Cry

# 736
  • Мнения: 31 238
А от веднъж, два, три пъти нищо няма да стане. Важното е да не е редовно. Аз познавам хора, които алкохол пият и то здраво, та за тоник да мислят. За цигарите да не говорим. Всеки преценява и решава сам за себе си. Peace

# 737
  • Варна
  • Мнения: 17 967
И аз не съм яла нищо от "забранените", а и пастет не ям, но се зачудих защо не може да се яде по време на бременност.
Но миди много ми се ядат и ще си хапна 2-3 да ми мине мерака. Не знам с какво ги хранят, но са от ферма, не са обирани от скаличките и дъното на морето и ги водят уж чисти.

Виж, дали са от ферма или от скаличките, все от едно море се хранят.
Освен това са опасна храна, не защото може да не ти понесат, а защото има евентуален риск да те заразят с хепатит. Тук количеството няма нищо общо.
Не бих рискувала с миди, които не съм приготвила сама. Оттук нататък решението е твое.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=861959

# 738
  • София
  • Мнения: 2 995
От пастет до пастет има разлика. А точно от фоа гра не бих се лишила. Има твърде много полезни витамини, желязо, фолиева киселина, а с него изобщо трудно може да се прекали.
От френски здравен сайт:

Foie gras:
Neither its high levels of Vitamin A (one must consume enormous quantities for it to be considered dangerous) nor its associated cooking methods represent any danger for expecting mothers.The only thing to keep in mind: avoid fois gras prepared at home or foie gras sold by the slice even though they are often better than canned or bottled ones. One can't always be sure that they have been stored at optimal conditions.
(http://www.topsante.com/maman-et-enfant/grossesse/la-grossesse-a … fetes-11568#19785)

Твърде много митове и глупости има около храненето на бременните.

# 739
  • Мнения: 2 280
Благодаря, Хексе   bouquet

# 740
  • Мнения: 8 163
А точно от фоа гра не бих се лишила.
Аз пък не бих яла изобщо. Не за друго, а защото не съм съгласна с насилственото хранене на гъските. Това си е чиста проба жестокост.

Скрит текст:

Има премного други естествени източници на витамин А и фолиева киселина. Предпочитам тях.

# 741
  • Мнения: 43
Здравейте, за всички които ме подкрепиха и стиска палци , спасиха бебчо, вече съм си вкъщи и почивам повечето и лежа!Малка реклама , но моят АГ - д-р Йорданов ме прати при д-р Цонева , много добър ЧОВЕК И СТРАХОТЕН ЛЕКАР, тъй като на края излезе, че АМНИОТИЧНАТА ТЕЧНОСТ Е В ПЪТИ ПОВЕЧЕ  и затова имам контракции и болки иска да се ражда! Та итидох вчера след изписването ми в Стара Загора и д-р Цонева ме успокои, че бебчето е супер добре и че върви със две седмици на пред малко по-едро е за седмицата в която съм (1,200 и по дълго 37 см)  и иска да излиза , осъмни се само да нямам гестационен диабет, с бебето е всичко наред и се развива добре , видях го на 4Д страхотно беше има чипо носле като баткото  Grinning Heart Eyes, много се успокоих и ми олекна, но сега ми засдна малка буца за този диабет евентуално! Моят АГ трябва да ми пражи др, седмица тестове кръвни за този диабет и паак ще постъпвам в болницата за 2 дни няма начин! ИМА ЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС С ТАКОВА НЕЩО СЕГА????КАКВА ДИЕТА СЕ ПАЗИ???? КАКВО ЯДЕТЕ, КАКВИ ХРАНИ , АКО МОЖЕ ДА МИ ИЗБРОИТЕ??АЗ НЯМАМ В РОДА ДИАБЕТНО БОЛНИ , НИТО ОБИЧАМ СЛАДКО , МНОГО РЯДКО ЯМ, ЗАЩО ТОГАВА СЕ СЪМНЯВАТ ??  Cry Дано изчезне след това като родя , както бе с баткото - тогава имах кръвно високо и албумин лоша комбинация, явно ми е писано да се измъча пак , но стискам зъби и се радвам много ,  защото обичам и двете си момчвнца Simple Smile леко бременеене  на всички и да нямате проблеми, но ако има някоя от вас с това заболяване ако може да сподели , извинявам се ако не е подходяща за темата и благодаря за подкрепата ви!!!  Hug Hug Hug Hug

# 742
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Това за пастета и аз го бях чула,както и за много др.храни де,но при едно от посещенията ми при АГ тя ми каза да наблегна точно на гъши пастет,черен дроб и телешко месо.Като за първите две,много добре си спомням,че четох обратни коментари.И аз си ги ям,в нормални количества де,и не наблягам чак на тях  Peace
valcheva_1985 радвам се, че сте добре и се моля всичко да е наред докрая.Немога да ти помогна с отговор,но стискам палци и  Praynig съмненията на АГ да се окажат неправилни.

# 743
  • Мнения: 2 280
Ето полезна статия. За пастета и някои други рискови храни пише, че ако е от консерва е ОК.
http://www.mayoclinic.com/health/pregnancy-nutrition/PR00109

# 744
  • London
  • Мнения: 73
Доколкото аз знам проблема с пастета и дроба изобщо е животинския витамин А. Иначе има пастет и пастет... Wink. По принцип не че ми е любима храна, ама ето сега ми се яде пък... Но аз не смятам че ще ми стане нещо ако не ям каквото ми се прииска. Ще имам цял живот после да си ям и пастет и миди и какво ли не.

валчева аз съм на преглед за гестационен диабет в сряда и също се надявам да съм ОК, доколкото знам може и само с диета да се оправи, но това означава чао на сладкото и белия хляб. Надявам се да го нямаме нито аз, нито ти, и никоя друга мама.

# 745

Общи условия

Активация на акаунт