Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 21

  • 34 801
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 742
 Според мен изследванията са ти добре.Нормално е при бременните стойностите да са леко занижени.Моят хемоглобин от 3-тия месец до сега е 104.Не съм пила нищо и се чувствам добре.Но все пак не съм лекар,ако ти е притеснено се обади на доктора си и му продиктувай резултатите. Peace

# 706
  • Мнения: 1 298
Хемоглобин под 120 се счита за нисък, може при нея да се усеща, ако до сега не е бил толкова нисък. Моят е 132 например, не е задължително да е нисък през бременността.

# 707
  • Мнения: 55
ьблагодаря миличка сега съм по-спокойна

# 708
  • Мнения: 285
Хемоглобин под 120 е нисък за небременни жени!

За бременни се счита за нисък под 110. При нея е в норма!

# 709
  • Мнения: 255
Здравейте момичета,
исках да попитам мамите с опит , в 37г.с съм,, правих си изследвания и се оказа че имам херпес тип 2, не е активен но за да избегнем евентуална зараза решихме да не рискуваме и да родя със секцио.

Това което ме притеснява е че доктора каза че на бебето след секциото му се бият 10 дена в болницата инжекции с Зовилакс .. нищо неможах да намеря в интернет, някой да знае нещо по въпроса за тези инжекции... немогат ли да се избегнат?

# 710
  • Варна
  • Мнения: 18 003
Здравейте момичета,
исках да попитам мамите с опит , в 37г.с съм,, правих си изследвания и се оказа че имам херпес тип 2, не е активен но за да избегнем евентуална зараза решихме да не рискуваме и да родя със секцио.

Това което ме притеснява е че доктора каза че на бебето след секциото му се бият 10 дена в болницата инжекции с Зовилакс .. нищо неможах да намеря в интернет, някой да знае нещо по въпроса за тези инжекции... немогат ли да се избегнат?



Нали затова се прави секцио, за да се избегне заразата? Thinking Посъветвай се и с друг специалист.
И лекарството е Зовиракс.  Peace


П.П.
http://apteka.framar.bg/08000397/%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%80% … 50-%D0%BC%D0%B3-5

Цитат
Лечение на инфекции, причинени от херпес симплекс вирус
Деца под 3 месеца
•  Обичайната доза е 10 mg на килограм телесно тегло на всеки 8 часа в продължение на 10 дни.

Още за: ЗОВИРАКС амп. 250 мг. * 5 (ZOVIRAX amp. 250 mg. * 5), цена и информация
от framar.bg

# 711
  • Мнения: 255
Благодаря ти Хексе за бързия отговор!   bouquet

И аз това немога да разбера, нужни ли са тези инжекции след като секциото се прави с цел да се избегне заразяването. Доктора каза че инжекциите най-малко трябвало да ме притесняват... но на мен ми се струва ужасно да  боцкат бебчо 10 дена с лекарства... след като нямам даже активен херпес!
И неможах да намеря мнения по този въпрос, ще трябва да се посъветвам и с друг лекар!

# 712
  • Мнения: X
Говори с неонатолозите в болницата, където ще раждаш. Това не е в компетенциите на гинеколога.

# 713
  • Мнения: 1 298
Хемоглобин под 120 е нисък за небременни жени!

За бременни се счита за нисък под 110. При нея е в норма!
Ок, значи съм в грешка Simple Smile

# 714
  • Мнения: X
Хемоглобин под 120 е нисък за небременни жени!

За бременни се счита за нисък под 110. При нея е в норма!
Ок, значи съм в грешка Simple Smile
Абе, хич не си в грешка.
Следи си хемоглобина, защото на небременна жена с нисък хемоглобин не може да й се случи почти нищо, а за бременната може да стане доста опасно.
Да, знае се, че по време на бременността хемоглобина пада, но точно , защото е опасно при такива състояния се предписва прием на желязо.
Не го казвам за да те плаша, а за да те предупредя, защото аз от непиене на желязо / ей така се успокоявах, че е нормално/ преживях много проблеми при раждането.

# 715
  • Мнения: 261
Хемоглобинът може да е нисък не само заради ниски стойности на желязото. Може желязото да ти е в норма, а белтъкът да ти е нисък. Тогава също хемоглобина ще ти падне.

# 716
  • Мнения: X
Говоря в общия случай, но О.К може причината да е другаде. Важно е обаче, когато се констатира проблем , да не се неглижира, а да се вземат навременни мерки за отстраняването му.

# 717
  • Мнения: 2 280
Oх , много ми се ядат миди  Tired ама ужасно много Simple Smile четох, че не било много хубаво, вие какво мислите по въпроса? А след като са от ферма? Някоя от вас яла ли е миди? Аз докато разбер , че съм бременна всяка вечер почти ядях...

и другият ми въпрос - много обичам синьо сирене и често си хапвах, докато не видях 2те чертички и не прочетох от вас, че не било хубаво, ако не е от пастьоризирано мляко. Но на любимото ми пише само "алпийско мляко". Та питанката ми е, щом не е упоменато точно "пастьоризирано мляко", значи не е такова, нали?

# 718
  • Варна
  • Мнения: 18 003
Oх , много ми се ядат миди  Tired ама ужасно много Simple Smile четох, че не било много хубаво, вие какво мислите по въпроса? А след като са от ферма? Някоя от вас яла ли е миди? Аз докато разбер , че съм бременна всяка вечер почти ядях...

Аз съм яла, но не знаех, че е опасно. Когато вече знаех, не ядях.
Бих те посъветвала да не рискуваш, но пък ако много ти се яде... Sad

# 719
  • Мнения: 2 280
Уф, сигурно няма да ям, ама постоянно са ми в главата мидите от "Сардиния"-та, с онова сосче  Heart Eyes  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт