Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 789
Just a Dreamer, аз давах лук миналата и тази седмица - съвсем малко парченце  Peace В пюре нищо му няма, нали е обработен термично. 

# 721
  • Мнения: 6
Just a Dreamer - аз лук също слагам и не е дал никаква реакция. Супа /крем/ за вечеря давам от месец, но много рядко слагам сухар. Сгъстявам или с картоф или с фиде. Дали я засища - предполагам. Понякога се буди по 1 път на нощ, но по-скоро защото е жадна, а не гладна. И на патерици - да си здрава, щастлива и много обичано-обичаща   bouquet

След малко се стягаме за мерилки и теглилки...

# 722
  • Мнения: 100
Благодаря за пожеланията и коментарите за лука!  Hug Тия седмици и аз ще предложа на моето "мрънкало"  Laughing

# 723
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Ще показвам Коко изправен по-късно,че таткото ни е много болен,излезе му някакъв хемороид и днес отиде в клиника,че 2 дни едвам издържа милия.Много болезнено нещо,ей.
Лукът се приема много добре и от Коко.Ние му слагаме в манджичките и много му харесва.
Супа със сухарче давам за вечеря и определено засища,защото Коко се буди по веднъж - дваж, ама защото е жаден, а не гладен.Намалихме спането през деня на 2 пъти.Коко има 8 зъба,има ли други толкова зъбати?  newsm47
Лек ден от мен!
P.S. Пфууу,егати дъждовния Джулай!

# 724
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен, мамчета!

Позагубих се тези дни, но пък изкарахме няколко дни в Гърция Simple Smile. Пътувахме 12 часа с кола само в едната посока, но Дани го прие доста добре. Та и аз като Поли, им се радвам на такива бебета геройчета като нашите. Иначе незнам как щяхме да се спогаждаме с нея, с тази наша страст към пътуването... И моренце направихме, но по малко на ден, че си беше доста слънчево  Grinning. Обаче с усилено мазане, Дани си е все така беличка, както и преди да заминем.

Последните седмици имаме проблеми със съня през деня. Поразвали си режима отпреди, доста ми се ядосваше като я слагах да спи, и до рев се стигаше понякога. Ама ми е много странна, хем си търка очите и умира за сън, хем е все изправена и гледа все да закачи нещо. Това да я оставя в леглото й и да заспи сама, не е било доста отдавна. Ето и днес пак трудно заспа, люлях на възглавницата  Laughing. Но пък си поспива поне едни 4 часа дневно. Обикновено два часа след като е станала сутрин, следобед по някое време, и ако не е спала много, и надвечер към 6-7 пак. Обаче и вечер взе да прави номера, ако е спала повечко и да не заспива до 11 поне  #Crazy.

За колажа ще прескоча и този път, че пак късно стана. Ще се постарая за другия път Simple Smile.

Честито на Жени! Аз лично много се радвам, макар и на теб сигурно да не ти е никак лесно. Аз също искам скоро още едно детенце, та след него и трето. Ама пък 6 и на мен ще ми дойдат повечко  LaughingHug Hug Hug. Лека бременност, вярвам, че и двамата с Влади ще сте добре.

Just a Dreamer, честито на патерици и от мен! И аз съвсем скоро ще те стигна, след има няма две седмици  Grinning.

Поли, радвам се, че сте изкарали добре, а също и че сте се прибрали успешно! Хайде дано след отбиването, Мина е по-спокойна, така както се получи и при Дани.

Сребре, ние сме си още с два зъба, и май няма мегдан за нови скоро.

Честита месечинка на моята сладка...... Simple Smile

# 725
  • Мнения: 29
ПРИВЕТ!  bouquet
Да драсна и аз някой ред...
При нас какво да ви кажа..бебка се прекатури от количката..,ужулена е сега..,аз бях с летния вирус вчера..изобщо кофти дни.. Whistling
Иначе като цяло бебонка расте, хубавее ,иска вече много да ходи ,обожава да я държа за ръчичики и да "ходим".На море също смятаме и ние да ходим скоро ,но да минат първо тези дъждовни дни и да се поосвободи малко нашия татко ,сметаме да отидем някъде наблизо защото не ми се мъкве много багаж..
 Reneta_87 честита ви месечинка Hug,голяма сладуранка си имаш с голяма усмивка!!!
НАНА ,ТИМИДЕ , страхотни са ви снимките и бебоците ,СКРИТА ФУСТА много сладко стои подписа ти Simple Smile
Лук слагам в супичка по съмсем мъничко -нямало е проблеми..
Праскови и кайсийки дадох също тези дни но под формата на сок-добре се прие! bowuu
Обожатели момченца и ние си имаме много..радват и се ,гледат се срамежливо.. Embarassed,абе много сладки мишоци Heart Eyes
Солетки чета вече на няколко пъти че давате...не се ли задавят бебоците все още от тях..не ели раничко?Да опитаме и ние ..да не останем по-назад Laughing Laughing Laughing Laughing
Оставям ви момичета ,че работа ме чака..На вас много здраве!  bouquet

# 726
  • София
  • Мнения: 3 789
Рени, честита месечинка на снахичката   bouquet Продължава да е най-хубавата  Heart Eyes

Зъбчета имаме само 3, и то долни, чакаме всеки момент горните, уж белеят, ама не тръгват  Simple Smile

За солетките и тем подобни: аз пък обратното - ще дам колкото се може по-късно. Знам, че има и детски (без сол), но искам максимално да отложа даването на солети, зрънчо, вафлички и други такива. Да не говорим за шоколада, там съм повече от категорична. Освен това максимално ограничавам храненето навън, за да не свиква постоянно да има храна в устата. По-натам мисля ако ще яде нещо - ще са плодове и зеленчуци.

# 727
  • Мнения: 1 270
Привет, Ренета запаметила съм Дани за колажа  Peace След малко ще го сглобявам, така че до довечера има още време, който смята че е изпуснал някакъв срок да отбележа, че не е  Peace
Деси тръгнах да търся къде беше писала за количеството месо, което трябва да се дава на седмица ама си голяма гобленарка и не успях да ти прелистя всички постове  hahaha Ако ти е под ръка може ли пак да го постнеш.
Аз снощи напипах зъб, тази сутрин го нямаше на обяд пак се показа  tooth Интересно, че очаквах в дясно да се появи, защото там се чешеше ожесточено, а той изкочи в ляво. Дано всички така се покажат без да разбера.
Мишката вече всичко яде  bowuu без каши, че му станаха безвкусни. Неусетно като се обърна и току някой му "въвел" нещо та да чукна на дърво за сега нямам проблем и чакам кухнята вече.

# 728
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси тръгнах да търся къде беше писала за количеството месо, което трябва да се дава на седмица ама си голяма гобленарка и не успях да ти прелистя всички постове  hahaha Ако ти е под ръка може ли пак да го постнеш.

 hahaha

Месо

Месо, във вид на пюре се въвежда в 7-8 месец при ранно захранване и не по-рано от 9-ти месец при захранване от 6 месеца. Започва се с ½ чаена лъжичка. Желателно е веднага да се смесва със зеленчуково пюре, което вече е въведено за по-добро усвояване от организма. Дозата е до 30 гр, към 1 година – до 70 гр седмично.
Месо, което се въвежда преди 1 годинка: говеждо (неалергични деца), заек, пуйка.
Месо, което се въвежда след 1 годинка: пилешко, свинско, телешко.
Със спорните пилешко и телешко се внимава заради възможните алергии към белтъка, който се съдържа в тях. При доказана липса на алергия, захранването по желание на родителя може да започне и с бяло пилешко месо.
Телешки дроб се допуска само в храната на деца с анемия – не по-често от веднъж седмично от 50 гр. Здравите деца могат да консумират дроб след навършване на 1 годинка не по-често от 1-2 пъти месечно.
Между първите 2 вида месо е добре да се направи пауза от около 20 дни или 2 седмици. Веднъж включено в менюто, месото се счита за въведено.
Седмична доза месо – три пъти седмично (в останалите дни се дава жълтък или зеленчуково пюре).

2 к.л месо (пасирано или ситно скълцано) = 10 гр месо
2 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 25 гр месо
3 с.л. месо (пасирано или ситно скълцано) = 40 гр месо
1 с.л. месо = 1 парченце 2х1 см = 10-15 гр месо

 Hug

# 729
  • Мнения: 1 270
Деси .. Голяма си  Hug  или по -скоро "ГолЕма си"

# 730
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси .. Голяма си  Hug  или по -скоро "ГолЕма си"

 Embarassed Hug

И да не е спам - да се оплача. Изпрах седалката на проходилката и пълнежът буквално се разпадна  #Cussing out Утре ще я пращам за рекламация (само да направя снимки), уж казаха, че вината е тяхна и ще ми пратят друга седалчица, ама да видим  Thinking Така че не перете седалките в пералня, независимо какво пише на етикета.

# 731
  • Мнения: 1 270
Аз я почиствам само с мокри кърпички, че като се опитах да я разглобя и сега постоянно отпред се вади  #2gunfire Боклуци.

# 732
  • Мнения: 36
Здравейте, мами,  Hug
може ли да ми кажете откъде във Варна да взема овесена каша?
Деси, мерси за инфото за месото, ще ми е полезно

# 733
  • Мнения: 6
 Thinking, Деси, на каква програма я изпра, че така закъсахте с нея? Аз редовно ги пускам и на проходилката и на столчето за кола /пера на ръчна програма/ - до момента нямам произшествия.

А я аз да питам за бобовите - кой какво е давал, ако е и какви са наблюденията? Че доки на нас ни каза, че можем да се пробваме от другата седмица. Аз изчаквах с въвеждането, т.к. кака й е алергична, но явно няма за кога повече...

# 734
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз я почиствам само с мокри кърпички, че като се опитах да я разглобя и сега постоянно отпред се вади  #2gunfire Боклуци.

На етикета пише: да се пере в пералня на 30 градуса и аз изпрах  Grinning mama - Smehorana, на стандартната, заедно с други дрехи. На нея преди това прах шезлонга на "Бертони", столчето за кола на "Чиполино" и част от количката ("Чико") и нямаше никакви проблеми, ама тази проходилка е на "Мони" и явно качеството е далеч от хубавите марки. И гимнастиките пера редовно на нея.

mimiroka,  Hug

Общи условия

Активация на акаунт