Лято слънчево дойде, ЯНУАРЧЕ в мама на топличко расте - ТЕМА 2

  • 24 714
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 43
Момичета, да оздравявате бързо.. какви са тези настинки? Пийте много течности, то кой ви го казва де Simple Smile Стискам палци да се оправяте бързо. Hug

# 676
  • Мнения: 397
Аз не смея да си сложа бременна линийка - страх ме е. Искам да съм сигурна, че има сърчице.
Днес пък ме хвана яд, че парите от граждански договори не се зачитали за доход за майчинство. Че аз на тях разчитах основно Sad. Ама да се роди живо и здраво, пък другото ще го мислим после.

Не е точно така-ако имаш желание, можеш да се самоосигуряваш на базата на гражданския договор за майчинство. Поне до раждането. Ако сумата е голяма, това ще качи размера на майчинството после, но и ще се бръкнеш със сума. Ако е по-малка не си заслужава.В момента майчинството се изчислява на база 2г. назад, за дните, когато не си осигурена се взима МРЗ за страната за съответния период. За 2013г-310лв.

# 677
  • Мнения: 6 395
Аз не смея да си сложа бременна линийка - страх ме е. Искам да съм сигурна, че има сърчице.
Днес пък ме хвана яд, че парите от граждански договори не се зачитали за доход за майчинство. Че аз на тях разчитах основно Sad. Ама да се роди живо и здраво, пък другото ще го мислим после.

Не е точно така-ако имаш желание, можеш да се самоосигуряваш на базата на гражданския договор за майчинство. Поне до раждането. Ако сумата е голяма, това ще качи размера на майчинството после, но и ще се бръкнеш със сума. Ако е по-малка не си заслужава.В момента майчинството се изчислява на база 2г. назад, за дните, когато не си осигурена се взима МРЗ за страната за съответния период. За 2013г-310лв.
[/quote

На граждански договор НЕ МОЖЕ да се самоосигуряваш за тези рискове, няма такава опция.

# 678
  • Мнения: 397
Добре, да си на граждански договор не значи ли да упражняваш свободна професия? Или аз бъркам понятията?
Защото ако се регистрира като упражняващ свободна професия може да се осигурява по желание и за майчинство.

# 679
  • Мнения: 6 395
Двете неща са различни, граждански договор се сключва за извършване на конкретна работа за конкретен срок/тези, които са регистрирани като свободни професии могат да работят и на граждански договор , но обикновено са самоосигуряващи се лица, като самоосигуряващи се лице и осигуряващ се на такова основание имаш право да внесеш осигуровки са бременност и майчинство и общо заболяване/т.е да полазваш болничен/ Гражданският договор не позволява такъв вид осигуровки/т.е болничен и майчинство/

# 680
  • Мнения: 397
Да, схванах разликата. Доста сложно става така, както са го измислили. Еми тогава остава вариант самоосигуряващ се или  гражданският договор да стане трудов. Или си разчиташ на МРЗ за първата година, както е и в моя случай /ако са изпълнени всички изисквания за стаж и т.н де/

# 681
  • Мнения: 39
Привет,

Най-накрая да се включа и аз (нещо ми се прецака интернета 2 дни). Ходих в четвъртък на преглед, доста набързо мина понеже доки беше мноооого уморен, но най-важното е, че се видяхме с бебчо Simple Smile пораснал е, вече е 2,7 см, наред е всичко за сега Simple Smile след две седмици пак ще го видя Simple Smile Аз симптоми като се замисля нямах, освен, че много ми се спеше. Сега, слава богу, мина и това и съм си ок.
Момичета, вие шофирате ли, има ли някаква опасност?
А за края на юни сме запланували моренце, но доки каза да не влизам да се къпя в него.
Хубав ден ви желая и всичко да е наред до края с бебоците ни Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 1 489
О не, аз не съм на минимална работна заплата, на 670 съм, а от този месец на 735. Какво да се прави - държавна работа - БАН!  Mr. Green Само че миналата година имам 4000 лева от хонорари, като съм работила по проекти и от 2 курса в университета, тази също ще имам и разчитах на това да ми вдигне майчинството с по 150-200 лева на месец. Здраве да е. Иначе стаж непрекъснат имам от 2003 г. и с това нямам проблем.
За болестите - аз също бях болна. Според мен това е от напрежение, пада имунната система. При мен почна гърло и хрема и мина в кашлица. Аз пръсках биопарокс на гърлото и в носа и се закрепих за 3 дни. Също пих стодал, а и си капвах капки ПИНОСОЛ - подходящи са за бременни. В никакъв случай ксилометазолин и олиндт (той също е ксилометазолин, но със спрей) - токсични са за плода, само в краен случай по 1 капка, ако съвсем не можете да дишате.
 plamtooo, аз също нямам симптоми, освен болката в гърдите и до преди 2 дни ми се спеше много в продължение на седмица. Затова съм притеснена и днес отивам да видя дали всичко е ок.

# 683
  • Мнения: 26
успех babyface76. Пиши след доки, че и аз сам само с болки в гърдите.

 

# 684
  • Мнения: 39
babyface, аз вече се убеждавам, че "безсимптомието" ни не е знак, че нещо не е наред. Не е задължително да се  скъсваш от повръщане, за да е наред всичко, тъй че, споко Simple Smile Само трябва да го даваме по спокойно. Без излишни филми.

Да ви попитам, момичета и друго: за или против БХС? Защото доки ми каза до другия преглед да реша дали да го правя или не. А аз съм доста раздвоена.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 489

Да ви попитам, момичета и друго: за или против БХС? Защото доки ми каза до другия преглед да реша дали да го правя или не. А аз съм доста раздвоена.
И аз съм раздвоена и от това, което чета, май няма смисъл. Пак в този форум четох, че на някакво момиче й казали, че детето е със синдром на даун, а то се родило здраво. Като ви кажат нещо, то е с вероятност 50% и тогава какво правим? Махаме бебе, което може да е здраво, или треперим 6 месеца какво ще се роди?

# 686
  • Мнения: 295
При амниоцентезата е на 100% сигурно ... но кой и защо ще се реши е друг въпрос ... Rolling Eyes винаги има риск !!!
А за тези вагинални таблетки- досега всички доктори с които съм разговаряла са против да се слага каквото  и да е било, преди да са минали първите три месеца (12 семдици ) ...

# 687
  • Мнения: 397

Да ви попитам, момичета и друго: за или против БХС? Защото доки ми каза до другия преглед да реша дали да го правя или не. А аз съм доста раздвоена.
И аз съм раздвоена и от това, което чета, май няма смисъл. Пак в този форум четох, че на някакво момиче й казали, че детето е със синдром на даун, а то се родило здраво. Като ви кажат нещо, то е с вероятност 50% и тогава какво правим? Махаме бебе, което може да е здраво, или треперим 6 месеца какво ще се роди?
БХС дава вероятност-например 1:100, че детето ще е с определена болест. Ако има голяма вероятност обикновено се прави амниоцентеза и там вече отговора е точен и ясен. Оттам нататък решението е лично или медицински наложително, според болестта.
Аз лично не го правих БХС, сега също няма да го правя.

# 688
  • Мнения: 1 266
При амниоцентезата е на 100% сигурно ... но кой и защо ще се реши е друг въпрос ... Rolling Eyes винаги има риск !!!

Абе, нищо не е 100% сигурно - аз знам за генетични изследвания, сбъркани в Австрия, в Германия... за тука да не говорим... но да речем, че на амниоцентезата най-много може да се разчита, ама пък има риск...

На мен не ми се прави БХС, но ще видим какво ще каже моята лекарка (сигурно ще иска).

# 689
  • Мнения: 15
Аз съм за БХС , това си е вид застраховка... убедена съм, че ще го направя, пък докторката ми го заяви и хич не ме е питала искам или не искам. Виж за амниоцентезата... също съм за! но и шубето си е голям страх... та до тогава не знам какво ще решим... Рисковано е, но  newsm78 не е ли по-добре да проверим здрави ли са бебоците?!

Общи условия

Активация на акаунт