Лято слънчево дойде, ЯНУАРЧЕ в мама на топличко расте - ТЕМА 2

  • 24 684
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 395
Цитат
ако има 12 месеца осигурителен стаж като осигурен за този риск.

А това всъщност какво означава?  newsm78

Значи през живота си/ не е необходимо да са последователни или непрекъснати/ да си работил 12 месеца на ТРУДОВ договор и да си осигуряван на 8 часа.
Съветвам ви да идете до НОИ и да подадете молба и веднага ще ви издадат парола с която да влизате на сайта на НОИ . Там се вижда колко осигуровки имаш до момента, какви са сумите, кога са внесени болничните и на какъв етап са с изплащането

Ето я бланката, попълвате я и я носите, веднага ви дават листче с кодове  Wink

http://www.noi.bg/eservicesbg/reports/42-pik

Последна редакция: нд, 09 юни 2013, 09:07 от Звезден^Прах

# 721
  • Мнения: 361
Здравейте,
Да вземете да спрете да се тюхкате, че нямате сиптоми. По- добре ли ще ви е ако повръщате нон стоп? Идва лято, ще разстат коремчета, разни роклички, полички. Радвайте се, че не ви е лошо. Аз само това се молех, да не ми става зле. С предната бременност ми се гадеше от готвено, сега нищо. Прекрасно е.
Както е тръгнало скоро от чашка В, ще стана С, пък и ако после си останат,ех.

БХС и аз няма да правя. Предният пък риска ми беше 1 към 5000. ФМ в 20 седмица и това е. Дории да има нещо си, недай Боже, ще се гледаме.


Много прекрасен ден

# 722
  • Мнения: 1 266
Звезден Прах, БХС се прави само в МД, защото само те имат стандартизираната лаборатория за тази цел, но вече на много места ти вземат кръв на място и я изпращат там, вкл. и от провинцията, а после резултатът ти идва при наблюдаващия лекар.

Първият път, когато имаше съмнение от ФМ в 18 г.с., че бебето ми е с Даун, и ме накараха едва ли насила да си направя БХС, ходих там на място да ми вземат кръв, а те записват данните от ехографията и ги вкарват в компютъра. По идея не трябва да са по-стари от 24 часа (или макс. 48, забравила съм). Дойде резултат 1:1835 и мъжът ми каза, добре де, кое ни гарантира, че нашето бебе не е 1836-тото? И е прав. Няма никаква гаранция. Знам за случаи на СД при риск 1:10000.

Вторият път си говорих с Марков на ранната ФМ, нямаше никакви съмнения, че на бебето нещо не му е наред и той смята, че БХС няма кой знае каква диагностична стойност и по-скоро е натоварващо за родителите. (Напоследък това мнение се налага и в чужбина, например на една приятелка над 35 в Германия изобщо не й го правят, защото формулата е направена така, че ори възраст 35+ автоматично изчислява фалшиво висок риск.)

След това на втората ФМ се видяха начални проблеми с бебето и бяхме при Велковски в НКБ, той се води едно от трите светила по фетална ехокардиография - доц. Павлова, доц. Томова и той. По принцип в България никой не прави фетално ехо вагинално в по-големите седмици. А и ако си опитен и програмата на апарата ти е добра, всичко се вижда с голяма точност и така. (В крайна сметка никой от тях не ни свърши работа, защото бебето нямаше проблем със сърцето, а съвсем друг, за който никой не беше подготвен, но това е съвсем друг въпрос - медицината "на парче" в България.)

Лошо е, когато се изпускат видими неща на ФМ, това се случва често в провинцията, където лекарите, които правят изследването, не са достатъчно добри, и нямат съответната специализация, но се случва, за жалост, и в София. Понякога нещата са непоправими, но в други случаи има какво да се направи, за да се подобрят шансовете на бебето - раждане в специализирана болница с подготвен екип за реанимация, уговорени специалисти, бърза реакция и т.н.

# 723
  • Мнения: 129
 Само като говорите за тези изследвания и ми прилошава. Януари тази година, отивам да правя БХС, а то какво се оказа - бебето умряло и се абсорбирало в една точица. Тръпки ме побиват като се сетя. Въобще не искам да мисля за изследвания. Галям урок си взех - никога да не правя планове. Като му дойде времето ще направя това, което чувствам отвътре. Да стигнем до там.....

# 724
  • Мнения: 1 569
Заминавам на моренце и пускам новата темичка сега. Заповядайте!  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=723290.new#new

# 725
  • Мнения: 735
Хубави емоции на моренцето, Пандичка!
Мерси, за новата темичка.
p.s. Аз още не съм посетила морето, а съм на няколко метра от него...

# 726
  • софия
  • Мнения: 290
Цветно  този път всичко ще е наред ! Hug

♥Пандичка♥ весело изкарване и времето да е хубаво!

# 727
  • Мнения: 1 569
Мерси момичета! И вие бъдете здрави!  Hug  bouquet

# 728
  • Мнения: 26
Весело моренце Пандичка Simple Smile

# 729
  • Мнения: 1 569
Мерсиии Simple Smile Ама хайде местете се в новата тема!  Hug

# 730
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен.Може ли някой да ми каже кога е най-добре да се отиде на гинеколог за потвърждаване на бременност.Аз си направих вече два теста за бременност и личната ми ме прати на ехограф е казаха че имало много малко мехурче и можело да се приеме за бременност.Но все пак мога ли вече да ходя на лекар или е още рано.

Общи условия

Активация на акаунт