СПИРАТ ВНОСА НА РИВОТРИЛ

  • 32 705
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 24
Според мен е добре да се запознае широката общественост с проблема с липсата на определени медикаменти. Отговорност да ги има носи министерството, но те са меко казано незаинтересовани. Само обществен натиск може да ги накара да предприемат стъпки за решаването му.

# 151
  • Мнения: 3 270
Някой от вас знае ли дали в Пловдив се продава все още по аптеките?

# 152
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Ад писах мейл до фирмата производител, ама с една дума ме отрязаха. Щели да отнесаът въпроса до офиса, отговарящ за района и до там. Мисля си да пиша до някоя ТВ , ама сега всички в министирствата са в отпуск. Някой има ли идея какво да правим?

# 153
  • София
  • Мнения: 15 475
  Интересно е и друго.Тук ми изписват шишенце от 2 мг,с 30 таблетки, аз го деля  всяка таблетка на 4, за да имам по четвъртинка на вечер, за повече време.Поръчах на дъщеря ми в Белгия, донесе ми сина пак шишенце ,пак  от 2 мг, но с много повече от 30 таблетки.Когато дъщерята беше зле в болницата там, сина ми беше купил шишенце със 100 таблетки, от 0,5 мг. Сега съм решила да поръчвам на децата, да ми носят всеки път,като идват насам.Ако дъщерята успее да вземе отпуск, ще си поръчам и на нея.На  мен ми е изписан за панически атаки от психиатър.Скоро изписаха на позната Ривотрил за Мениер.

# 154
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Тайна, с каква рецепта могатда се закупуват в чужбина таблетките Ривотрил? Rolling Eyes

# 155
  • София
  • Мнения: 15 475
Тайна, с каква рецепта могатда се закупуват в чужбина таблетките Ривотрил? Rolling Eyes
Мари , нямам представа.Дъщерята поръчала на неин познат да потърси, как го е взел, не знам.

# 156
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ок, благодаря ти.. Hug

# 157
  • Мнения: 3 270
Марѝ, мисля, че трябва да си здравно осигурен в чужбина и лекар там да напише рецептата.

# 158
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Това усложнява много нещата и все пак благодаря. Rolling Eyes Hug

# 159
  • Мнения: 24
Цитат
Ад писах мейл до фирмата производител, ама с една дума ме отрязаха. Щели да отнесаът въпроса до офиса, отговарящ за района и до там. Мисля си да пиша до някоя ТВ , ама сега всички в министирствата са в отпуск. Някой има ли идея какво да правим?
Добра идея е според мен телевизията. Даже не някоя, ами всички. Нищо, че са в отпуск в министерството, ще се намери кои да реагира, ако се привлече достатъчно внимание към проблема.

За купуването на лекарства от чужбина, където аз съм била, не трябва да си здравно осигурен там, необходима е само рецепта. Може и да е изписана от български лекар, но ако не греша са малко по-различни тези за чужбина, затова трябва предварително да се каже, че няма да се купува от тук лекарството.

# 160
  • Мнения: 7 171
Цитат
Ад писах мейл до фирмата производител, ама с една дума ме отрязаха. Щели да отнесаът въпроса до офиса, отговарящ за района и до там. Мисля си да пиша до някоя ТВ , ама сега всички в министирствата са в отпуск. Някой има ли идея какво да правим?
Добра идея е според мен телевизията. Даже не някоя, ами всички. Нищо, че са в отпуск в министерството, ще се намери кои да реагира, ако се привлече достатъчно внимание към проблема.

За купуването на лекарства от чужбина, където аз съм била, не трябва да си здравно осигурен там, необходима е само рецепта. Може и да е изписана от български лекар, но ако не греша са малко по-различни тези за чужбина, затова трябва предварително да се каже, че няма да се купува от тук лекарството.

Това е лекарство под специален режим. Едва ли ще ви го дадат в аптеката, ако рецептата е от друга държава.

# 161
  • Мнения: 24
Дават. Приятели си купуват лекарства със специален режим, които не се внасят в България с рецепта издадена тук. Предполагам, че е възможно и някъде да има проблеми. Знам, че накъде ги питат защо не си го купуват от България, но никъде не са им отказвали да им продадат. Рецептата също е по различна.

# 162
  • Мнения: 2 195
Има някакво писмо в Здравна каса, ще има ривотрил до края на 2014.Попитах може ли с рецепта от друг град да взема ривотрил от София.НЕ, не можело newsm78.Не зная в нашия град кога ще има ривотрил по аптеките...ще може ли да се поръча при необходимост.Утре ще питам в аптека.Ще се наложи да изписват ривотрил на цялата рода, за да съм сигурна, че няма да останем без лечение. ooooh!

# 163
  • Мнения: 0
Здравейте, вчера ми изписаха рецепта, като ме предупредиха, че все още не ясно докога ще има ривотрил в аптеките. Аз го пия за панически разстройство и все още недоумявам какво ще ми предпишат когато ривотрил вече не се продава в България. За чужбина, дори и не мисля, защото нямам възможност. НО, интересното е, че се спира заради ниската цена...та вчера в аптека в София ми го продадоха на цена от 2.81, за шише от 2мг, 30 таблети, а досега се продаваше за 7 и нещо, приблизително, т.е. намалили са цената близо 3 пъти?!?!! Някой наясно ли е какво се случва, защотото решението РОШ да изтегли ривотрил от България е ниската цена, а тази нова цена от 2.81 е от месец, най-много, досега си беше едно сравнително скъпо лекарство. не съм наясно, но ми се струва, че фирмата, която го разпространява тук е завишавала цената умишлено и явно е декларирала, че го продава за тази от 2.81, нищо не разбирам. моля, ако някой има възможности, познати в Здравното министерство да пита или да се организираме в група. Имам братовчедка, коятого пие заепилепсия. Не искам да си мисля какво ще стане когато го спрат окончателно...Предлагам да се организираме в група или да напишем официално писмо до ЗМ и здравната каса.

# 164
  • Мнения: 0
Много съм разтревожена от ситуацията.  ooooh!Ако не се вземат бързи мерки, ще започнат експерименти с други лекарства. Не мисля, че от чужбина ще могат да изпращат "Ривотрил". Ако някой знае как може да стане, моля да сподели. Може би трябва да алармираме телевизиите, здравното министерство, здравната каса... Давайте идеи какво да правим и да се организираме- много хора сме засегнатите от това решение за спирането на "Ривотрил".  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт