СПИРАТ ВНОСА НА РИВОТРИЛ

  • 32 708
  • 198
  •   1
Отговори
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
http://www.cross.bg/epilepsiya-epilepsiyata-lekarstvoto-1361766. … tml#axzz2UblRqyyR


Това е. Стотици остават обречени...


Не зная тук ли е мястото на темата. Ако не е, моля да бъде преместена...

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Никой от вас ли няма заинтересован от това лекарство? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 150
Сигурно е спрян само от фирмата (Рош).
Предполагам,че субстанцията я има с друго тьрговско име на друга фирма.
Клоназепам.

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Благодаря за включването. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 342
Никой от вас ли няма заинтересован от това лекарство? Rolling Eyes
Лично не ме касае това лекарство, но съм съпричастна към нуждаещите се от него.

Скрит текст:
Преди осем-девет години по подобен начин спряха лекарство за онкоболни и дядо ми беше един от тези, които бяха лишени от него за няколко месеца. Няколко години по-рано и лекарсто за хемофилици беше труднодостъпно, знам, че питах роднини във Франция и Канада дали могат да го купуват за България...

# 5
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
А нуждаещите са много. Пуснала съм темата, защото ме касае пряко или не...

# 6
  • София
  • Мнения: 10 342
Знам, но честно не знам какво точно да кажа, освен, че съм и възмутена и обезкуражена. А това, за съжаление, не помага на тези, които имат нужда от лекарството.
Честно казано, предполагам, че след няколко месеца ще се възстанови вноса му, а дотогава “да се оправят кой както може“... Sick

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Лошото в случая е, че това лекарство се приема от хора епилептици в повече от случаите. Тези хора получават пристъпи с гърч. Това са много болезнени за гледане моменти. Близките на тези хора живеят под непрекъснат стрес и без да им се причинява това допълнително...
За пореден път ми се иска да не съм българка...

# 8
  • София
  • Мнения: 10 342
 Hug
Знам, Марѝ...в тая страна става само да си млад, прав и корав - всичко друго не е за живот.

# 9
  • Мнения: 258
А каква е причината за спирането на вноса?

# 10
# 11
  • Мнения: 4 150

Изисква се от фирмата да смькне цената.Тук при нас цената не е висока ,а и се поема от касата.Лекарството не е спряно.
Клоназепам не лекува епилепсия.
Обикновено подобни маневри имат друга причина.Например има конкурент,който е сключил договор с някой ваш политик ичака да пласира ново лекарство на пазара (сьщата субстанция или в комбинация с нещо друго - например с витамин Б група) . Медиите измислят някаква история,настава смут и страх,че няма лекарство и веднага след пускането на новото по този начин се осигурява сигурното му закупуване.

Ето например на капки за 100мл е 17 евро без рецептова порьчка от Германска аптека.
http://www.medizinfuchs.de/preisvergleich/clonazepam-neuraxpharm … -pzn-9680120.html

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам едно шишенце, купих преди 2-3 месеца да си имам, но не го пия. Мога да помагам в случай на спешна нужда, само на доказан епилептик.

# 13
  • Мнения: 4 199
Здравейте, извинявам се, че нахлувам в темата ви, но моля, ако някой е приемал Ривотрил да споделя има ли алтернатива на хапчето, понеже доколкото чух ще го спират от аптечната мрежа, а и знам, че не лекува , а потиска. Чак юли съм на преглед и ще се радвам да чуя вашите отзиви. Благодаря!

# 14
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравей. Не нахлуваш, а си добре дошла в темата. Тя е за всички, които са засегнати от спирането на Ривотрила... Hug


Лекува или не много хора се чувстват добре с него. Да не позволява да има епилептични пристъпи е една от функциите му и това е добре за хората болни от това коварно заболяване. Дали има алтернатива аз не зная... Това което със сигурност обаче знам е , че в никакъв случай не трябва да се спира отведнъж и че това хапче НЯМА заместител. Peace

Общи условия

Активация на акаунт