За никненето на зьбките и страничните явления

  • 3 077
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Привет,мами.Моята беба от няколко дена отказва да яде плодови пюрета,а днес два пъти ми отказа и млякото.Въобще не иска да приеме шишето,дърпа се.Напоследък настървено си вре юмруците в устата и ги хапе.Възможно ли да се дължи на зъби,да я сърбят венците и затова да не иска да яде?Отделно и се лигави страшно много.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
По описаните признаци съвсем възможно е да е от зъбите

# 17
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Напълно е възможно да са зъбки, ние сме на същия хал, хапе юмруци, лиги , но за сега не е отказал млякото поне, да видим занапред.
Дано ви изникнат бързо и безболезнено.
Поздрави Hug

# 18
  • Мнения: 1 555
И при нас е така, само където на плодовите пюрета отделя особео внимание иначе млякото не го пие, а и и двете ръце са в устата smile3521 и аз си мисля, 4е е от зъбите и може скоро да ни изненада зъбче   Hands Clap  Hands Thumbsup

# 19
  • на село
  • Мнения: 3 917
Ради беше на 3 месеца и нещо когато започна кошмара с яденето, неможех да и дам по никакъв начин, щом започнех да я храня, започваше един рев, ама рев, направо дране и започнах  да я храня точно преди да заспи, в едно полусъно състояние се наяждаше и на 5 месеца си имахме първите 2 зъба  Simple Smile
Така, че напълно възможно е да са зъби.

# 20
  • Мнения: 462
Напълно възможно е да е от зъби Simple Smile Малкият ми син е много лаком, носи спомням че когато му никнеха зъбки също много се чешеше, фанелката му ставаше вир вода от лигите, а и губеше апетит...нещо, което на него много рядко му се случва Wink Така че не се притеснявай, ще отмине и това Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 410
Да възможно е. Миналата седмица избиха зъбките на дъщеря ми и няколко дни преди това не ядеше както трябва. Аз мислеш, че причината е друга (беше малко болничка), но се оказаха зъбки и то два.

# 22
  • Мнения: 4 392
Ами по принцип е възможно Т да е от зъби, както и подсеченото (червено) дупе. Обикновено други признаци са раздразнителност, разстройство, червени бузи, обилно слюноотделяне, прозрачни секрети в нослето, дърпане на ушите ... Но е строго индивидуално. Вие може да имате само 1 признак и пак да е зъб. Но ако гърлото е червено (педиатъра погледнал ли го е) тогава надали са зъби. Т може да е кактоо от едното, така и от другото. Ако не си съгласна с мнението на периатъра се консултирай с друг, само това мога да ет посъветвам Simple Smile Бързо оправяне ви пожелавам

При нас признаците бяха точно същите......никога ппреди не е имала зачервяване по дупето, Sick в чудо се бях видяла....но, като поникнаха, сякаш само се оправи. По-настоятелни сякаш трябва да сме при прегледите и при консултациите с педиатъра - повече питай, възможно ли е да отложиш антибиотика, кога, защо, такива работи, аз вече (ама от опит, де) така правя!
Желая Ви здраве и бели зъбки!
Напьлно сьм сьгласна,и аз питам постоянно,но не ми отговарят адекватно.А като му спомена,че сьм чела еди си какво(не му казвам кьде,че си представям каква може да му бьде реакцията Twisted Evil)ми казва*Ама Вие много четете!*Че в края на краищата става вьпрос за моето дете бе!!!!! #Cussing outЩе изчета света ,ако трябва!!!Не трябва ли да се радват докторите,че се интересуваме,а не сме неуки #CrazyИли им е по добре да не питаме много,та да ни баламосват и да се правят на важни newsm78
Като си помисля,че ако го бях слушала,трябваше да не кьрмя Sadда захраня на втория месец бебка сьс сокче  Sad,на 3. с пюре,да давам отдавна жьлтьк,и тем подобни...То аз само за лекуване го ползвах,а то какво излезе?!

# 23
  • Мнения: 8 505
Напълно е възможно да са зъби.Дано избият по-скоро.

# 24
  • Мнения: 2 040
И аз мисля че е напълно възможно да е от зъбите ... Ние вдигаме темп. сега на кътниците, преди не ... но не ни се е подувал венеца на предните ... Така че щом се е подул, значи по- трудно ще избие зъбчето ... Така аз мисля ... Консултирай се и с друг педиатър, антибиотика е сериозна работа ...

# 25
  • Русе
  • Мнения: 99
И нас ни мъчат първите зъбки.От два дена е адски нервен,все хленчи,лигави се и гледа да захапе всичко каквото му попадне,но други признаци от горе споменатите не съм забелязала.
Казаха ми за някакви мазила за венците,които облекчавали.Някой ползвал ли е,и въобще има ли полза от тях.

# 26
  • Мнения: 4 406
uili  калгел или дентинокс, но не разчитай да мине болното като с магическа пръчка. те са леко обезболяващи- намажи на твоя венец и ще усетиш.
 ще прибавя още един симптом- мехурче на венеца- като афти, но не е болезнено, ден преди да избие зъбчето. даже водих малкия на детски зъболекар, реших че ннещо не е наред, оказа се че венеца е по- чувствителен и е въпрос на часове да се появи зъбчето

Общи условия

Активация на акаунт