134-то СОУ за първокласник?

  • 43 323
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 45
Дали има кандидастващи тази година? Чудя се без произход, посещение на подготвителна група и братя/сестри има ли някакъв шанс въобще...  newsm78

# 136
  • Мнения: 215
Децата в подготвителните групи били 58(по инфо от сайта), а ще приемат общо 84 деца. Според мен шансът е много малък, при новите критерии без изпит ще бъде невъзможно почти според мен...

# 137
  • Мнения: 19
Знаете ли, 2018/2019 кои учители ще поемат първи клас и какви отзиви имате за тях?

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 35
Госпожата иска да каже, че гроздето е кисело ... т.е това училище е доста назад при ВО за 7-ми клас.
Както се вижда обаче, има сигурно 1-2 държавни ... всички останали са частни.

Какъв е изводът, siskin ?

Не, не исках да кажа това. Публикувам го на всички теми само за информация (защото така съм решила) и не е забранено. Но като ми обърнахте внимание - далеч не са 1-2 (за София) държавните преди 134-o, а са над 10.
Всеки випуск е различен. А това е статистика и всеки може да си прави изводите сам.
Ето още статистика:
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-20-durjavni-obstinski-uch … -sofia-2012-2016/

Здравейте,

рядко пиша във форума, но днес попаднах на тази тема и трудно мога да се въздържа. Синът ми беше до 7-ми клас, а дъщеря ми е начален етап в това училище. Наблюденията ми са ежедневни и съм в шок от повечето мнения тук. В училище няма агресия, няма обиди между децата - самият факт, че класът на сина ми се наговориха и решиха да останат в училището и след 7- ми клас, мисля говори сам по себе си.

Нивото на преподаване е такова, че единствените коментари, които получавахме от школата в 7-ми клас е, че детето е изключително добре подготвено, няма никакви пропуски и прочие.

Да се цитират класации за успеваемост след 7-ми клас е безкрайно посредствено - имайки предвид, че всички деца се подготвят от школи и частни учители - именно заради истерията на нас, родителите! А докога ще продължаваме да издевателстваме над децата - явно още доста.

Само да уточня - нямаме произход, децата са ходили в друга предучилищна, и двамата се явиха на препитването и се справиха.

С удоволствие бих помогнала с гледната ни точка с родители на първокласници или бъдещи такива.

# 139
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за учителите:
Румяна Трачева
Камелия Донева
Антоанета Йорданова
Би трябвало да поемат тазгодишните първокласници.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за учителите:
Румяна Трачева
Камелия Донева
Антоанета Йорданова
Би трябвало да поемат тазгодишните първокласници.

При възможност за избор (което не вярвам да се получи) - КАТЕГОРИЧНО РУМЯНА ТРАЧЕВА е учителя за малките - спокойна, компетентна, забавна.

За останалите нямам инфо

# 141
  • Мнения: 19
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за учителите:
Румяна Трачева
Камелия Донева
Антоанета Йорданова
Би трябвало да поемат тазгодишните първокласници.

При възможност за избор (което не вярвам да се получи) - КАТЕГОРИЧНО РУМЯНА ТРАЧЕВА е учителя за малките - спокойна, компетентна, забавна.

За останалите нямам инфо

Като нямате инфо за останалите, защо се изказвате КАТЕГОРИЧНО?! А ако са по-добри от г-жа Трачева?

# 142
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за учителите:
Румяна Трачева
Камелия Донева
Антоанета Йорданова
Би трябвало да поемат тазгодишните първокласници.

При възможност за избор (което не вярвам да се получи) - КАТЕГОРИЧНО РУМЯНА ТРАЧЕВА е учителя за малките - спокойна, компетентна, забавна.

За останалите нямам инфо

Като нямате инфо за останалите, защо се изказвате КАТЕГОРИЧНО?! А ако са по-добри от г-жа Трачева?
Защото покрива всички очаквания за начален учител.
Нямам намерение да влизам в полемика. Поискано бе мнение, дадено е такова

# 143
  • Мнения: 81
Тогава вижте с какви балове се влиза след седми клас в 134-о. Точно от статистиката се вадят баловете. Давате пример с Вашето дете, че е прекрасно подготвено, а едва ли не всички други деца от другите училища са ходели на частни уроци Wink)) така че хайде да не говорим за посредственоста, владеете я прекрасно...
Скрит текст:
Госпожата иска да каже, че гроздето е кисело ... т.е това училище е доста назад при ВО за 7-ми клас.
Както се вижда обаче, има сигурно 1-2 държавни ... всички останали са частни.

Какъв е изводът, siskin ?

Не, не исках да кажа това. Публикувам го на всички теми само за информация (защото така съм решила) и не е забранено. Но като ми обърнахте внимание - далеч не са 1-2 (за София) държавните преди 134-o, а са над 10.
Всеки випуск е различен. А това е статистика и всеки може да си прави изводите сам.
Ето още статистика:
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-20-durjavni-obstinski-uch … -sofia-2012-2016/

Здравейте,

рядко пиша във форума, но днес попаднах на тази тема и трудно мога да се въздържа. Синът ми беше до 7-ми клас, а дъщеря ми е начален етап в това училище. Наблюденията ми са ежедневни и съм в шок от повечето мнения тук. В училище няма агресия, няма обиди между децата - самият факт, че класът на сина ми се наговориха и решиха да останат в училището и след 7- ми клас, мисля говори сам по себе си.

Нивото на преподаване е такова, че единствените коментари, които получавахме от школата в 7-ми клас е, че детето е изключително добре подготвено, няма никакви пропуски и прочие.

Да се цитират класации за успеваемост след 7-ми клас е безкрайно посредствено - имайки предвид, че всички деца се подготвят от школи и частни учители - именно заради истерията на нас, родителите! А докога ще продължаваме да издевателстваме над децата - явно още доста.

Само да уточня - нямаме произход, децата са ходили в друга предучилищна, и двамата се явиха на препитването и се справиха.

С удоволствие бих помогнала с гледната ни точка с родители на първокласници или бъдещи такива.

А като видя написано: "нямаме произход" и вече съвсем не можете да ме спечелите за диалог. Ние имаме произход! Български Wink Всички хора имат произход. И в други училища няма агресия и има високи резултати. Но не съм чувала за училище с толкова засилена охрана, в което дете с баща полицай , да носи пистолет в училище. Явно уникалната психологична експертиза при приема не е успяла да предвиди, че детето ще се разхожда с пистолета на тати! Но същият екип от психолози и учители са оценили детето с превъзходен 7 и са го приели, може да упс произход, може и да не е, но със сигурност е бил емоционално стабилен и подготвен за училище.... Поздрави!
Скрит текст:
Госпожата иска да каже, че гроздето е кисело ... т.е това училище е доста назад при ВО за 7-ми клас.
Както се вижда обаче, има сигурно 1-2 държавни ... всички останали са частни.

Какъв е изводът, siskin ?

Не, не исках да кажа това. Публикувам го на всички теми само за информация (защото така съм решила) и не е забранено. Но като ми обърнахте внимание - далеч не са 1-2 (за София) държавните преди 134-o, а са над 10.
Всеки випуск е различен. А това е статистика и всеки може да си прави изводите сам.
Ето още статистика:
http://www.danybon.com/obrazovanie/top-20-durjavni-obstinski-uch … -sofia-2012-2016/

Здравейте,

рядко пиша във форума, но днес попаднах на тази тема и трудно мога да се въздържа. Синът ми беше до 7-ми клас, а дъщеря ми е начален етап в това училище. Наблюденията ми са ежедневни и съм в шок от повечето мнения тук. В училище няма агресия, няма обиди между децата - самият факт, че класът на сина ми се наговориха и решиха да останат в училището и след 7- ми клас, мисля говори сам по себе си.

Нивото на преподаване е такова, че единствените коментари, които получавахме от школата в 7-ми клас е, че детето е изключително добре подготвено, няма никакви пропуски и прочие.

Да се цитират класации за успеваемост след 7-ми клас е безкрайно посредствено - имайки предвид, че всички деца се подготвят от школи и частни учители - именно заради истерията на нас, родителите! А докога ще продължаваме да издевателстваме над децата - явно още доста.

Само да уточня - нямаме произход, децата са ходили в друга предучилищна, и двамата се явиха на препитването и се справиха.

С удоволствие бих помогнала с гледната ни точка с родители на първокласници или бъдещи такива.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 21:02 от AnMary

# 144
  • София
  • Мнения: 1 326
Без претенции, че имам поглед над всички училища в София, имам преки наблюдения над 134 СУ и няколко други от моя квартал, по-точно 20 ОУ, 22 СУ, 19 СУ. Това, което съм си направила като извод е, че най-добра подготовка до 7 клас дава 20 ОУ в немските паралелки. И като дисциплина най-много ми допада. Лошото е, че е само до 7 клас. В 134 е чудесна подготовката и дисциплината до 4 клас. От 5 до 7 става по-лежерно като дисциплина и е въпрос на воля и желание на всяко дете колко да учи. В гимназиалния курс пак се затяга дисциплината и става по-целенасочено обучението. Според мен се дължи на порастването на децата и осъзнаването на необходимостта от знания, особено тези деца, които по някаква причина не са се представили блестящо на НВО-то. Това са си мои размисли и страсти. Моето дете като видя, че резултатите няма да са достатъчни за НПМГ в природните паралелки, поиска да включи 134 с профил Природни науки напред в желанията си, защото там се учат доста сериозно. Приеха го, пък какво ще стане, само времето ще покаже.
А по повод "произхода", споменат от siskin, се визираше еврейски корени в семейството, което даваше сериозно предимство за прием в 1 клас. Все пак, с тази цел е било създадено това училище. И за протокола, ние имаме САМО български произход Simple Smile

# 145
  • Мнения: 81
А аз имам чувството, че лежерността 5-7 настъпва с всички хлапета, които вече са големи хлапета Wink. С изменението на закона обаче балообразуващи са и оценки от 5, 6 и 7 клас, било то под формата на точки, иииии .... Аз съм против матурите, но това е съвсем друга тема... Надявам се да мога да усетя децата към какъв профил искат да се насочат, хуманитарен или на точните науки... И точно тук идва моето "против" матурите, защото да искаш пълно отличие по математика и БеЛ, да влезе детето в езикова, например, и целия осми клас да не учи точни науки, за мен е ужасно Wink)). Или за да влезе МАТ в СМГ трябва да държи и БеЛ....
Без претенции, че имам поглед над всички училища в София, имам преки наблюдения над 134 СУ и няколко други от моя квартал, по-точно 20 ОУ, 22 СУ, 19 СУ. Това, което съм си направила като извод е, че най-добра подготовка до 7 клас дава 20 ОУ в немските паралелки. И като дисциплина най-много ми допада. Лошото е, че е само до 7 клас. В 134 е чудесна подготовката и дисциплината до 4 клас. От 5 до 7 става по-лежерно като дисциплина и е въпрос на воля и желание на всяко дете колко да учи. В гимназиалния курс пак се затяга дисциплината и става по-целенасочено обучението. Според мен се дължи на порастването на децата и осъзнаването на необходимостта от знания, особено тези деца, които по някаква причина не са се представили блестящо на НВО-то. Това са си мои размисли и страсти. Моето дете като видя, че резултатите няма да са достатъчни за НПМГ в природните паралелки, поиска да включи 134 с профил Природни науки напред в желанията си, защото там се учат доста сериозно. Приеха го, пък какво ще стане, само времето ще покаже.
А по повод "произхода", споменат от siskin, се визираше еврейски корени в семейството, което даваше сериозно предимство за прием в 1 клас. Все пак, с тази цел е било създадено това училище. И за протокола, ние имаме САМО български произход Simple Smile

# 146
  • София
  • Мнения: 2 768
Fair Lady

Само за протокола, 134 су е общинско и е създадено много преди Шалом да се настани там.

# 147
  • София
  • Мнения: 1 326
Fair Lady

Само за протокола, 134 су е общинско и е създадено много преди Шалом да се настани там.
Държавно, всъщност. Тази година кандидатствахме през сайта на МОН за 8 клас.
Училището като такова е от 1912 г.
А ето и малко история от сайта му, поради която беше предишния ми коментар:
"Паметна година за училището е учебната 1991/92, когато със заповед № 94-00-312/01.09.1992 г. на МОН съгласно постановление на МС № 232 на МС от 19.11.1991 г. училището е определено за изучаване на майчин език – иврит като свободно избираем предмет. Статутът му е на общинско училище. Това положение се затвърждава със заповед № 94-00-301/18.07.1996 г. основана на постановление на МС № 183/05.09.1994 г.
Две години по-късно, със заповед № АД 14-11 от 20.03.1998г., 134. ОУ „Димчо Дебелянов“ е преобразувано от общинско в държавно училище. За учебната 1998/1999 г. е утвърден нов учебен план, според който всички деца от първи клас изучават първи чужд език иврит, а от трети клас като втори чужд език започват изучаване на английски език."

Няма за влизам в спор. Няма необходимост. Темата е информативна.

# 148
  • София
  • Мнения: 2 768
Добре , държавно е, не е собственост на Шалом. Очевидно когато е създаването не е имало цел да се приемат деца с еврейски корени.

# 149
  • гр.София
  • Мнения: 30
Скрит текст:
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за учителите:
Румяна Трачева
Камелия Донева
Антоанета Йорданова
Би трябвало да поемат тазгодишните първокласници.
Румяна Трачева тази година няма да води първи кшас,а трети.

134 училище е държавно и не е това,което беше преди години.Махнаха изпита преди първи клас,това беше достатъчна „цедка„,за избора на деца.
Лаудер,който е спонсор на всички еврейски училища в света се оттегля от тази учебкна година.Прави свое частно уилище ,една част от децата се местят там.
След като във ФБ станицата на училището имаше пост,че търсят деца за трети и четвърти клас и ще има събеседване с учителката по иврит.
Други години искаха приравнителен изпит по езика.
Всеки може да си пщбаправи извода.

Последна редакция: вт, 06 авг 2019, 09:54 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт