134-то СОУ за първокласник?

  • 43 526
  • 198
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 17 595
Като се замисля, познавам много хора, които боядисват яйца и много малко - които постят и вземат причастие. Още по-малко такива, които редовно се изповядват. И да, не само католиците имат изповед.  Mr. Green Но тъжният, според мен, факт е, че много хора в днешно време намират за много фешън да си християнин и да си правиш църковна сватба или кръщене - пък какво стои зад това, или по-право, какво би следвало да означава, няма никакво значение. Познават канона си по-малко и от мен - а аз само от чисто любопитство съм се интересувала. Общо взето етническа и религиозна принадлежност са две абсолютно различни и напълно независими едно от друго понятия. А лично моето мнение е, че вменяването на религия на едно невръстно дете, което не разбира нищичко от философия и не е имало шанс да формира свой собствен поглед е нередно. Разбира се, аз самата не съм особено религиозна, така че вероятно мнението ми се дължи на този факт. Във всеки случай Врячето ще си избере религия - или липса на такава - когато стане достатъчно голям сам да я открие за себе си. Знам ли - може пък будист да стане. Няма да му преча или да го пресирам. Моята баба, религиозна и практикуваща еврейка, когато бях по-малка от Вряк, ми казваше: аз вярвам. Дали ти вярваш и в какво, ще решиш като пораснеш. Най-добрият религиозен съвет, който съм получавала...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 370
Точно така Kati Simple Smile Аз като дете от смесен брак съм отгледана в две религии и щитам, че това ми е дало повече и ме е направило широко скроен човек, приемащ и традиционното и различното. Но да не се отнасяме от темата Simple Smile  Утре сме на събеседване и ще видим какво ще стане Simple Smile

# 77
  • Мнения: 34
Утре сме на събеседване и ще видим какво ще стане Simple Smile

Как мина събеседването? Какви въпроси ви задаваха, ако не е тайна.  Embarassed

# 78
  • София
  • Мнения: 1 370
Ами на малкия не разбрах много много какви задачки са му дали - да огражда някакви фигури, да почертава думички и някакви такива, но той твърди, че не са го затруднили. Към нас въпросите бяха за неговите навици, контактен ли е, обслужва ли се сам, какво е мнението за училището, за това че средата е мултиетническа. А реално утре ще видим как е минало...

# 79
  • София
  • Мнения: 226
Много моля за обективни мнения за училището и препоръки на учител, който ще поеме първи клас. Благодаря.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 370
Аз днес записах моя син. В понеделник на родителската най-вероятно ще представят учителките,  които ще поемат първи клас. А за мнения за  учлището има много написано в темата.

Последна редакция: чт, 04 юни 2015, 14:20 от aria_82

# 81
  • София
  • Мнения: 17 595
Честито!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 370
Има ли някой , на който детенцето му посещава училищния логопед?

# 83
  • Мнения: 81
Тази година събеседване нямаше в 134-о. Децата ги отделиха при екипи А и Б, дали са им писмени задачки, подходящи за възрастта им. Доколкото разбрах седем. Родителите бяха отделени в друга стая. Дадоха анкети, разделиха ги на групи да обсъждат казуси, свързани с темата "Ако детето подаде сигнал, че е изолирано от другите деца". Отговорите (писмените) бяха обвързани с вх. № на заявлението. Устните нямаха значение към вх. № - т.е. не идентифицираха кой родител на кое дете е. Нямаше събеседване с детето, нито родителите присъстваха в залата, в която бяха децата. Никой не се поинтересува от нищо, свързано с детето и родителя.

# 84
  • Мнения: 385
Кой ден бяхте на изпита? Нашата тема за обсъждане беше" как ще реагираме ние като родители ако детето сподели че е обиждано/обиждало/било свидетел на обиди между съученици.
Ние сме приети. Предпочитах 32 СОУ, но там нямахме шансове понеже нямаме никакви точки за класирането. В 18-то сме резерва за Английски+Китайски, което сигурно значи че ще ни приемат.
Но по всяка вероятност ще избера 134-то.  Peace

# 85
  • Мнения: 15
Кой ден бяхте на изпита? Нашата тема за обсъждане беше" как ще реагираме ние като родители ако детето сподели че е обиждано/обиждало/било свидетел на обиди между съученици.
Ние сме приети. Предпочитах 32 СОУ, но там нямахме шансове понеже нямаме никакви точки за класирането. В 18-то сме резерва за Английски+Китайски, което сигурно значи че ще ни приемат.
Но по всяка вероятност ще избера 134-то.  Peace

Здравейте,

Първо да Ви честитя за детенцето, че е прието!

Позволявам си да Ви цитирам, защото при нас е абсолютно идентична ситуацията. Синът ми е приет в 134 СОУ, в 32 СОУ не е приет, а в 18 СОУ сме сред резервите за паралелката Немски и Англ. и също вероятно ще бъде приет при второ класиране, т.к. 4 от приетите деца в тази паралелка са приети и в 32 СОУ, а според мен ще приемат и още деца, няма да бъдат само 25, а поне 28.
Ние бяхме на събеседване в 134 СОУ на 15 май от 11:45 ч, предполагам и вие сте били същия ден.

# 86
  • Мнения: 385
Да, в този ден и час бяхме на изпита.
Честито и на вашето детенце! Simple Smile
А имахте ли някакви предимства за 18то?  Аз не посмях да напиша Немски като първо желание, въпреки че тази паралелка предпочитах, затова писах Английски и Китайски, понеже за нея не важи предимството по местоживеене

# 87
  • Мнения: 3 002
Ние сме приети. Предпочитах 32 СОУ, но там нямахме шансове понеже нямаме никакви точки за класирането.
Въобще не съжалявайте за 32-ро. То си е най-обикновено училище и хич не разбирам цялата истерия по наплива за него. Моето дете е в 32 начален курс, но ако не ни беше най-близкото квартално, не бих го записала, а е била предучилищна в 134-то и там е в пъти по-добре, поне от това, което видях за едната ни година там.

# 88
  • Мнения: 81
Нито 18-о, нито 134-о и мисля, че е за добро. Приеха дъщеря ни в други три училища, две от които с много по-добър успех от всички видове китайски, еврейски, руски и т.н. след 7-клас от анализа на НВО.
Така че сега голямото мислене е кое от трите по-добри Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 1 902
Много сте странни..кандидатствате някъде,би следвало да имате интерес към тези у-ща..и след като не ви приемат,започвате да плюете.

Общи условия

Активация на акаунт