Южен край и дни горещи, тук са ГРЪЦКИТЕ ни срещи (29-та тема)

  • 41 730
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 140
tonito_76, честито и от мен! Господ да ви благослови  Hug

Благодаря victorias secret! Като се размножим - ще споделя, още преди да сме награбили вързопчето и да полетим към GR Simple Smile

# 31
  • Мнения: 334
Tonito, честита Бебка, да ви е жива и здрава!
Minkovaki, ех че хубаво, това ми бяха най-вълнуващите моменти: срещите с Бебчо при лекаря! Аз специално и само за запис на тонове не съм ходила, имах записан час за Доплер, на който не отидох, защото вече бях родила Joy Както разбирам, си се върнала в България за раждането? И аз винаги съм мислела, че в България ще раждам, но намерих много добър лекар тук. Кога смяташ да се връщаш, веднага след раждането ли?

# 32
  • Мнения: 334
Ехоо, никой ли не пише тук? Намерих киноа в...Атика мол на Панепистимиу. На приземния етаж има нещо като магазин за био храни и еко козметика. Има и амарант, но за него още ни е рано и не взех. А иначе беше ужас днес по улиците, такъв народ! Абе тия хора не работят ли?! А Атика мол пълен и хората пазаруват ли, пазаруват, като за последно!

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 00:48 от MaryJane

# 33
  • Мнения: 158
Не знам къде е кризата,  тук не спират да плюскат. Всяка вечер са навън и разтриват колите си безцелно напред-назад. За всеки празник имащи къщи тук довтасват от Атина с автомобил, това са все пак билети, и то не е евтини. Чешат си езиците с политика и сами си вярват, че до 2 години ще се оправят. Този филм го гледах преди 20 години..........и още продължават да обещават в Бг......

# 34
  • Мнения: 140
Minkovaki, ех че хубаво, това ми бяха най-вълнуващите моменти: срещите с Бебчо при лекаря! Аз специално и само за запис на тонове не съм ходила, имах записан час за Доплер, на който не отидох, защото вече бях родила Joy Както разбирам, си се върнала в България за раждането? И аз винаги съм мислела, че в България ще раждам, но намерих много добър лекар тук. Кога смяташ да се връщаш, веднага след раждането ли?
Да, MaryJane, дойдох си и слава богу, направих го в началото на 8-ия че после ми се случи с случката с отлепената плацента и принудителното залежаване Simple Smile Е до тогава не се спирах от тичане и пътуване, а сега тати лети всеки уикенд до тук да ни види и този ще е последния (че горкия е като пребито куче вече  Laughing ), а другата седмица идва да стои с мен да чакаме раждането. Ами планът ни е да се приберем в GR като стане дребосъка на 45 дена някъде защото аз съм гръцка съпруга но работя за български работодател и трябва да ми пуснат 2-та болнични след раждането и декларациите към НОИ, а освен това имам и допълнително здравно осигуряване тук и ще изчкам да ми осребрят раждането в частна клиника (защото са заядливи буквоядци и може да ме върнат за някой документ), а не на последно място - да извадим първо българските документи на "новия началник" и да легализираме Акта за раждане... та съм го изчислила до празника на Богородица да успеем да свършим и да го отнасяме на юг.
Аз за всеки случай си имах много добър лекар и в Атина, но не се наложи да остана там, де.
А на запис на тонове отидох в частната клиника където ще раждам, защото на задължителните "женски консултации" които ми водят в държавно ДКЦ по Здравна каса нищо вече не ми се полага (в последния месец само мерят килограми, обиколка корем, кръвно и с една допотопна слушалка слушат тоновете на бебето без аз да чувам). Та аз ги редувам (една седмица в държавното ДКЦ - следващата в частната клиника) за да видим мъника на ултразвук, да направим 1-2 пъти до раждането запис на тонове заради прекомерните ми контракции и т.н. За съжаление частната клиника която съм си избрала не работи със Здравната каса, иначе нямаше да се ракарвам толкова но поне допълнителното ми здравно осигуряване ще покрие разноските.  Wink

 

Последна редакция: пт, 07 юни 2013, 05:59 от minkovaki

# 35
# 36
  • Мнения: 187
MaryJane  -  това амарант какво го правиш? Не съм чувала май за него. Да не е имало някакви намаления и да са пазарували?
minkovaki - надявам се да няма жеги когато ще дойдете с бебето. Аз честно да си кажа бих заминала на север за топлото през лятото. Нямам никой вече там:-( Няма да имам и най-малката помощ. А не е лесно със зверче.
Искам ваканция!
minkovaki - ние миналата година също взехме кола за да ходиме на Парос. Бяхме с бебе де. А другите май си карат колите там и си ги оставят. Иначе е страшно скъпо. Явно още много хора взимат големи пенсии и заплати. Нека ходят там да се върти туризъм. Почнаха ли да късат бонове на острова?

# 37
  • Мнения: 334
Victorias, амарантът също е полезна култура, ето малко повече инфо, както и как се приготовлява:
http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic.php?t=3720
От него може да се прави почти всичко, ако се смели на брашно: кекс, каша, бисквити, палачинки. За съжаление, не обърнах внимание в каква форма го продават:дали на зърна или смлян.
Май има намаление на парфюмите и козметиката, защото имаше навсякъде табелки с проценти, но аз изобщо не погледнах.

# 38
  • Мнения: 1 825
здравейте на всички....направихте ли първите слънчеви бани?  Wink

Да попитам ако някой е наясно и знае - без да работя на трудов договор, ако си плащам сама за енсими, мога ли след като събера необходимите да се запиша  в бюрото по труда и да взимам обещетение?

# 39
  • Мнения: 158
По-добре настоявай за трудов договор. Крайно време е да се научат и работодатели и работещи да спазват закона. Общоизвестна тайна е, че ние българите тук не си държим на трудовите права и естествено това се използва.
А и ако си внасяш сама енсими ще бъдат повече внесените пари, отколкото ще вземеш евентуално от тамиото. Това е мое мнение.

# 40
  • Мнения: 187
Hawaiian Islands - ние направихме първите бани вече всички. Кой по-рано, кой по-късно.
Това което знам за свободните професионалисти е че нямат право на обезщетение. Твоят случай мисля че е такъв.
MaryJane- мерси за информацията. Аз ако ще взимам такова нещо ще го взема смляно.
Днес времето е чудесно и пожелавам на всички приятни морски бани!

# 41
  • Мнения: 140
Ееех, дами, как ви завиждам за морските и слънчевите бани. Тук (в северна BG) е 20-24'С и вали всеки ден и ми мокри големия корем ако го изведа за малко на въздух (докато градът е празен през уикенда), а вечер има и гръмотевични бури...  Но пък хубавото е че като температура ми е идеално защото тукашните жеги без ветрец не ми понасят в последните месеци, все ми е горещо. Simple Smile Нека напече здраво, но след някой и друг ден (след раждането).

# 42
  • world wide
  • Мнения: 139
По-добре настоявай за трудов договор. Крайно време е да се научат и работодатели и работещи да спазват закона. Общоизвестна тайна е, че ние българите тук не си държим на трудовите права и естествено това се използва.
А и ако си внасяш сама енсими ще бъдат повече внесените пари, отколкото ще вземеш евентуално от тамиото. Това е мое мнение.

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 43
  • Мнения: 187
Момичета,

с какво махате лекетата по бебешките дрешки? Аз пера с бебешка прах,но не знам с кой бебешки препарат се махат лекетата.
Приятна седмица на всички!

# 44
  • Мнения: 6
 Здравейте момичета!!! Ние току що се връщаме от морето,  каката се къпа,а бебка седя облечена под чадъра и спинка,поседяхме час и се прибрахме че стана време за кърмене.
 Аз лекета от бебешките дрешки махам с Вениш на прах, първо ги накисвам ,после ги препирам добре да падне препарата и тогава ги слагам в пералня с бебешки течен препарат Персил.
 Аз да попитам мамите с по големи дечица- кога ги захранихте и с какво newsm78, че сега в българия препоръчват изключителното кърмене до 6 месеца,пък аз си спомням че каката я захраних на 3,5 месеца та се чудя сега......

Общи условия

Активация на акаунт