Южен край и дни горещи, тук са ГРЪЦКИТЕ ни срещи (29-та тема)

  • 41 731
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 334
Аз пера бебешките неща с Аркади. Ако има лекета, накисвам пак с него още докато е прясно лекето, поразтърквам и оставям да престои. Прахът вади и най-упоритите лекета.

Препоръчвам изключително кърмене през първите шест месеца и захранване около 6 навършени, в зависимост от готовността на детето Peace Такава е световната тенденция и с моя педиатър тук бяхме на едно мнение.

# 46
  • Мнения: 1 263
tonito_76, и тук се захранва при навършени 6 месеца по съвети на педиатрите.  Peace Няма промяна в схемата от 2007 година, когато родих първото си дете.

# 47
  • загубено
  • Мнения: 6 544
Захранването може и на 5 навършени месеци.
Зависи от детето ,и препоръката на дет.лекар.

Водата става ли вече за къпане?Не е ли е студено все още?

# 48
  • Мнения: 1 263
Да, някои педиатри твърдят, че е по-добре да се захранва бебето при навършени 5 месеца, за да не надебелявало от млякото, което за мен не е много сериозен аргумент.   

# 49
  • Мнения: 187
Да, изключително кърмене 6м. Вода дадох някъде на 5.5м-6м и на бебето му хареса водичката, но не се впечатли.  Бяха ме побъркали разните роднини за това че и вода не давам. На 5.5м имахме първо зъбче и захраних с авокадо, по-късно с банан. На мен педиатърката ми казваше да захраня с ризалевро ванилия, но не му хареса изобщо.
neraiida - водата е 20 градуса и е супер за къпане. Даже сложих и бебчо в морето, но настина. Нещо не го завих добре с кърпата и краката му бяха ледени.
MaryJane и tonito_76 - мерси много за отговорите. Все се канех да питам, все забравях и си ходиме с лекета.
Ние днес ще ходиме на плаж.

# 50
  • загубено
  • Мнения: 6 544
Тук наистина вода не се дава на бебетата.
Аз и на синът ми и сега на дребната съм давала.
Смятам че на 40+ градуса бебетата имат нужда от вода.
И според лекарят ми също,хем че той
държи на чай от хамомили.
Аз лично се водя по детето,предлагам а то ако иска.Синът ми също
не ги искаше тези каши,голям зор беше.Мъчих го една седмица и после се
отказах минахме на пюрета които му приготвях аз.

victorias secret,няма нищо че е понастинало бебчето морската вода е много полезна и калява.

# 51
  • world wide
  • Мнения: 139
аз и давам вода откакто се е родила но съм съгласна с neraiida че трябва да се водиш по детето ако иска-ок давай му но ако не не го назорвай..И поята педи беше казала с ризалевро но малката нещеше и да чуе-и до сега изобщо никъкви готови каши не яде.Не иска да ги помирише даже.И ние ходихме на плаж голям смях беше-не мога да извадя малката от водата като нададе един глас...мале мале..А за дршките и аз махам или с вениш или с аче за лекета изпирам хубаво да няма остатъци от препарата и слагам в пералнята с какъвто бебешки прах имам-така и не се спрях на определена марка.Купувам този който е на промоция

# 52
  • Мнения: 1 825
γειά σας   Wink
Като подхванахте темата за киноа - аз днес купих и е сварих с малко масло вътре в комбинация със скариди саганаки. МММММ няма да ви казвам колко божествена храна се получи. За първи път опитвам киноа и съм впечатлена от вкуса й - нещо между бадем и орех - невероятен вкус. Не напразно е наречена - храната на боговете. Четох доста неща за нея в нета - дават е като много полезна храна.
Вие как е приготвяте - споделете някакви интересни рецепти.

# 53
  • Мнения: 140
Hawaiian Islands, у нас напоследък правим с киноа една импровизирана салата която особено вечер си ни е основно ястие: сваряваш киноа, отцеждаш я и докато се охлади: обелваш и нарязваш на кубчета пресни доматки, може някоя печена чушка, маслинки каламата и ги смесваш всичките със отцедената киноа, нярязваме пресен магданоз и натрошаваме бяло сирене отгоре. Овкусяваме само със зехтин и морска сол, но "носи" и на прясно смлян пипер също и на соев сос и чили. А според сезона ни се е случвало да заменим маслинките със ситно нарязани кисели краставички или понякога ако имаме някаква маринована или от консерва рибка слагаме късчета (но тогава махаме сиренето и добавяме малко лимон) понякога вмъкваме и царевица... Може да се добави и прясно наситнен чесън или лук ако ги обичате.
А преди година видях по телевизията една известна израелска диетоложка да приготвя едно традиционно тяхно ястие и го пробвахме 2-3 пъти (но без запичането във фурна) и е чудесно също! Ето линк към рецептата: http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-1927/



 

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 17:22 от minkovaki

# 54
  • Мнения: 187
minkovaki и Hawaiian Islands- ох, така се облизвам от вашите рецепти. Много вкусно звучат.

# 55
  • Мнения: 6
   Здравейте!!! Един въпрос към мамите- предстои ни да започнем с ваксините Sad, вчера говорих с лекарят на малката и той ни каза да се нагласим за 3 васкини НАВЕДНЪЖ Shocked ,попитах естествено не са ли много и не е ли опасно ,а той отговори че и на други бебета така ги е поставял и не е имало проблеми. Аз обаче съм много притеснена,ако при някоя от вас се е случвало моля да сподели.

# 56
  • Мнения: 1 825
   Здравейте!!! Един въпрос към мамите- предстои ни да започнем с ваксините Sad, вчера говорих с лекарят на малката и той ни каза да се нагласим за 3 васкини НАВЕДНЪЖ Shocked ,попитах естествено не са ли много и не е ли опасно ,а той отговори че и на други бебета така ги е поставял и не е имало проблеми. Аз обаче съм много притеснена,ако при някоя от вас се е случвало моля да сподели.

tonito_76, съпруга ми е лекар и каза, че не е добре 3 различни ваксини да се поставят в един и същи ден. Това че на други бебета не е имало реакция, не озбачава че на твоето няма да се прояви нещо. Така, че настояавай в отделни дни да бъдат поставени. 

# 57
  • загубено
  • Мнения: 6 544
Първата ваксина я сложих на малката преди месец.
Една беше,втора доза след месец.Пак същата.
Не помня на големият как бяха,но 2 наведнъж не е слагано мисля.

# 58
  • Мнения: 5 768
Здравейте момичета!
Посъветваха ме да попитам във вашата тема: търсим малко хотелче, вила или студио около Александруполис и близките села. Ходили сме в хотел Клио до Макри, но хотела не ни хареса. Ровя в мрежата, но не намирам нищо подходящо.
Благодаря предварително!

# 59
  • Мнения: 187
Ние още не сме слагали ваксини. Моята педиатърка естествено не е съгласна. Май скоро ще трябва да говоря с педиатър-хомеопат. 
Hawaiian Islands - съпругът ти какво мнение има за ваксините? Не че тук е мястото за обсъждане, но ми е интересно ако можеш да споделиш.
monii - не знам нищо подходящо в северна Гърция.

Общи условия

Активация на акаунт