Южен край и дни горещи, тук са ГРЪЦКИТЕ ни срещи (29-та тема)

  • 41 740
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
   Здравейте!!! Един въпрос към мамите- предстои ни да започнем с ваксините Sad, вчера говорих с лекарят на малката и той ни каза да се нагласим за 3 васкини НАВЕДНЪЖ Shocked ,попитах естествено не са ли много и не е ли опасно ,а той отговори че и на други бебета така ги е поставял и не е имало проблеми. Аз обаче съм много притеснена,ако при някоя от вас се е случвало моля да сподели.

tonito_76, съпруга ми е лекар и каза, че не е добре 3 различни ваксини да се поставят в един и същи ден. Това че на други бебета не е имало реакция, не озбачава че на твоето няма да се прояви нещо. Така, че настояавай в отделни дни да бъдат поставени. 
Hawaiian Islands , neraiida благодаря за отговорите  bouquet
Консултирах се с друг педиатър и се оказа че наистина се поставят по една на месец, този лекар защо така реши 3 наведнъж не мога да си обесня #2gunfire, пък е частен и си плащаме всеки преглед. Дори четох в нета че двете от ваксините са несъвместими  #Cussing out Какви специалисти има пази боже!!!!

# 61
  • Мнения: 2 931
tonito_76,
да не би педиатърът ти да е казал, че ще сложи комбинирана ваксина, такава е Infanrix- срещу дифтерия, тетанус и коклюш .

Аз съм слагала на дъщеря ми, нямаше странични ефекти.

Ето ти информация за ваксината
http://apteka.framar.bg/30006809/%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B0%D0%BD% … D0%B5%D1%86%D0%B0

# 62
  • Мнения: 4
Сега погледнах книжките и на двете деца-Хипатия има право.Първите ни ваксини са били на по два месеца и седмица и е споменатата по-горе комбинирана. Тонито, не се притеснявай, инжекцията е само една и е стандартна практика за бебетата Simple Smile

# 63
  • Мнения: 6
   По рецепта има три различни васкини Infarix , Prevenar ,Refatea , като каза да  взема и трите от аптеката и да отидем да ни ги постави, да не говорим че само Инфарикса е за 6 болести........

# 64
  • Мнения: 334
Как така ще слага три наведнъж, кажи му, че не си съгласна, в края на краищата детето си е твое.
От изброените три ваксини, ние сме слагали само втората. Странно, защото си мислех, че тук има един имунизационен календар.
Взимаш ги от аптеката като не ги плащаш, нали? Щото иначе може и да ти изпише сума ти ненужни неща.

# 65
  • Мнения: 187
tonito_76 - Мисля че последната ваксина е за рота вирус (rotateq, rоtarix, може и нова ваксина да е). Ваксината за рота вирус може да се слага със 6-валентната ваксина. Prevenar е за пневмонококи. http://www.prevenar13.gr/%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE … %CE%BF%CF%8D.aspx
MaryJane - странно че при вас са сложили само едната ваксина. По принцип слагат всичките. Може да са забравили да лепнат някоя ваксина. Тази 6-валентната винаги я слагат.
Хипатия - в този линк който си пратила пише че ваксината е 3-валентна, а тя 6-валентна. Странни неща.
Момичета - слагате ли ваксини за болестите които ги има в България (туберкулоза и Хепатит А)?

# 66
  • Мнения: 140
Аз говорих тук с неонатолога в клиниката, където по-другата седмица ще се раждаме. Там веднага след раждането  ще ни сложат първите 2 ваксини до 24ч. за Хепатит В и на 48 ч. за туберкулоза, после на 1 месец преди да тръгнем за Гърция втора доза за Хепатит В, а третата доза ще си я носим в Гърция. Останалите ще ги правим там. Казаха ни тук в клиниката че тези 2 в Гърция не са задължителни но така или иначе милото ще го направят на решето през първата година, та мислим да ги сложим и тях.

Последна редакция: сб, 15 юни 2013, 12:45 от minkovaki

# 67
  • Мнения: 2 931
В книжката с ваксините на дъщеря ми сега виждам ,че първите две дози Prevenar i Infanrix са сложени на една и съща дата- т.е. едновременно.
Когато е била на   4 и половина години и е сложена първата доза havrix-това е за Хипатит А и след 6 месеца втората.

За ваксина Refatea не съм чула

# 68
  • Мнения: 1 372
с малкия ги правим сега ваксините, но повече от две не сме слагали на веднаж като едната е превенар а втората през устата Ротавакс /за гастроентеритита/ Тази практика с поставянето на три наведнаж е доста опасничка според мен, а и ако има реакция няма да си наясно от коя точно е предизвикана тя.

# 69
  • Мнения: 6
  Смених доктора!! Peace Този новия дори е учил в България и ще си говорим на български Laughing във вторник ни предстои първата ваксина - само една естествено Peace
Благодаря на всички за съветите и помоща!!  bouquet

# 70
  • загубено
  • Мнения: 6 580

Момичета - слагате ли ваксини за болестите които ги има в България (туберкулоза и Хепатит А)?


Туберкулозата е задължителна и тук,прави се на 6 години.

Хепатит А, тя е по желание, сложих на синът си преди 1 година.
Тя е на 2 дози през 6 месеца.

# 71
  • Мнения: 158
Ако имах сега бебенце, изобщо нямаше да му сложа ваксина, нито памперс, бих предпочела ЕБХ, не бих му дала мляко освен майчино и бих го хранила без месо.........но уви, това мога да предложа на внуците  Heart Eyes гаранция, ще расте здраво, без сополив слузлив нос и няма да чука по лекарски кабинети.

# 72
  • загубено
  • Мнения: 6 580
Абе то добре,но не винаги се получава така както искаме ние  Wink

# 73
  • Мнения: 2 931
zorita,
трябва и противогаз да му сложиш.
Да го къпеш след всяка разходка с дезифектант.
Да му забраниш да пипа чужди играчки, ръце и да играе с други деца.
Да го обучаваш в къщи, за да няма контакт с други хора.
Да му забраниш да има домашни животни.

Да изнамериш вегетарианска храна, която е расла някъде на друга планета и е поливана не с дъждовна вода

Ако искаме децата ни да се приспособят и да живеят на тази Земя, такава каквато е,
 трябва да им осигурим и начините на отбраната:)


# 74
  • Мнения: 1 825
zorita,
трябва и противогаз да му сложиш.
Да го къпеш след всяка разходка с дезифектант.
Да му забраниш да пипа чужди играчки, ръце и да играе с други деца.
Да го обучаваш в къщи, за да няма контакт с други хора.
Да му забраниш да има домашни животни.

Да изнамериш вегетарианска храна, която е расла някъде на друга планета и е поливана не с дъждовна вода

Ако искаме децата ни да се приспособят и да живеят на тази Земя, такава каквато е,
 трябва да им осигурим и начините на отбраната:)



Хипатия  newsm10

Не мисля, че организма в днешно време е достатъчно силен за да се пребори с огромната радиация, от която сме потърпевши всички ние - хората. Така че задължителните ваксини за новоредни са задължителни!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт