Как се прави такава степенка за душ?

  • 3 514
  • 17
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3
Имам един въпрос относно душ пространството, където се ползва параван, а не душ кабина. При сапунисване/миене на краката, човек трябва да се навежда и лесно може да се подхлъзне докато е под душа. В няколко сайта за бани забелязах нещо като степенка изградена под плочките, която може да се ползва за слагане на крака там при сапунисването и в последствие е доста удобна за поставяне на душ гел и т.н вместо рафт окачен някъде.

Та въпросът ми е какъв е най-добрият начин за направата на това (т.е какво има под плочките?).

Ето как изглеждат няколко примерни неща, за които говоря:





Някой от вас ползва ли такова нещо или да има друго добро решение за избягване на навеждане под душа Simple Smile?

# 1
  • Мнения: 16
В нашата баня имаме подобно нещо. И без това трябваше да скрием едни тръби и комбинирахме нещата. Направиха го от тухли, останали от ремонта и отгоре зелен гипсокартон. Не мога да дам отзиви за издръжливост, все още не се ползва банята, но майсторите се кълняха, че няма да има проблеми. Преди плочките също така намазаха с някаква хидроизолация обилно.

# 2
  • Мнения: X
На първата снимка този ъгъл е малък и неудобен за сядане.
На втората снимка е опасно за експлоатация, понеже има външен прав ъгъл!
Загледайте се във формата на мястото за сядане при ваните.
Ъглите трябва да са заоблени!
Това се постига със стъклокерамика.
Скрит текст:
Според мен едно пластмасово столче ще върши чудесна работа.
Скрит текст:

# 3
  • София, България
  • Мнения: 3
Ами аз имах предвид за тази степенка да стои по-скоро са слагане на крака (нещо като при използването на някой шкаф в коридора за поставяне на крака при завързване на обувките), а не за сядане върху нея. Затова и малка степенка като тази триъгълната става. Това с тухлите си го помислих, но се чудих дали няма друга идея. Какво представлява стъклокерамиката - някакви плоскости като при гипсокартона ли е или се излива като при фибростъклото?

# 4
  • Мнения: 15 379
Итонг е това.

# 5
  • Мнения: X
О, искате да си вдигате единият крак?
Оставате на един такъв, който лесно ще се подхлъзне.
Много е опасно. Щпагат? Смесена успоредка?
Столче, сядате /стабилни сте/ и тогава можете и двата да сапунисвате.
ПП Имам опит с падане в баня по време на къпане.
Контузих си кракът в прагът на душ пространството.
Никакви външни прави ъгли, а заоблени.

# 6
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Прав или заоблен - ръбът си е ръб и при добро желание и премерени физически умения човек може и да си се утрепе. Аз лично, обаче, поемам тоя риск, защото не си представям да седна в банята да си бръсна краката (например) - обикновено вдигам единия крак и го подпирам на нещо, а ако няма на какво - и на стената. Е, не е много удобно, но е по-неудобно да се навеждам до земята. Трябва да измисля нещо подобно на първата снимка за новата баня... Предполагам, че с някакъв вид тухла ще е най-здраво, но и с гипсокартон ще стане, стига да е добре направено.

# 7
  • Мнения: 241
Ами направи си японска баня. Там се сяда на пода и няма къде да паднеш. Щом дупето е на земята, може да си вдигнеш и двата крака без да паднеш (което е непостижимо за щъркелите  Mr. Green) Съответно батерията и душ-слушалката са ниско, за да се стигат без да се надигаш. Иначе това дето го пише ПАВ-1 за заоблените ъгли си е вярно от всякъде — избягват се излишни травми, а при сакатлък (щото винаги така става — от нищо), травмите са по-малки от тези при ръбовете с прав ъгъл. И няма да слушате майстора, дето Ви обяснява, че "това така няма как да стане" — просто той не знае как да го направи.

# 8
  • София, България
  • Мнения: 3
хахах вие тотално ме разубедихте от използването на праг под каквато и да е форма Simple Smile)

# 9
  • София
  • Мнения: 1 120
Банята и тоалетната са ни общи и обикновено използвам тоалетната чиния да си подпра крака. Смятах да отделя душа в душ-кабина, за да не мокря цялата баня, но след като прочетох темата, се отказах.

# 10
  • Мнения: 4
Според мен няма значение какъв материал ще използваш за пълнежа най-важното е да няма прави ъгли, защото някои може да пострада сериозно, опасно е.

# 11
  • София
  • Мнения: 484
Банята и тоалетната са ни общи и обикновено използвам тоалетната чиния да си подпра крака. Смятах да отделя душа в душ-кабина, за да не мокря цялата баня, но след като прочетох темата, се отказах.

 + 1 и от мен , при това тоалетната ни е точно срещу душа и ми е много удобно

# 12
  • София, България
  • Мнения: 3
Е и при мен тоалетната сега е така, преди бях с душ над вана и ръба й беше перфектен като височина та съм свикнал много с поставянето на крак на нещо 30-50см нагоре и затова и обмислях степенка, защото зимата бях в един хотел с душ параван и нямаше нищо долу и си е по-трудно да се навежда човек в шуртяща вода. Все едно да ви се развърже връзката на обувката на пътя в проливен дъжд и да трябва да се връзва докато всичко тече около вас.

# 13
# 14
  • София, България
  • Мнения: 3
Това е най-доброто решение, което съм виждал. Хем компактно, хем елегантно, хем функционално за слагане на сапун, когато не се ползва. Някаква идея как може да се вгради в гипсокартонова стена. Според теб да се вземе този модул и да се вгради в стената и да се сложат плочки около него или може да се направи директно с плочки без пластмасов елемент и т.н

Общи условия

Активация на акаунт