Време е за любимите занимания - дойде лятото в Испания

  • 88 799
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ада, 4ета те и не мога да повярвам  Laughing. На нас ВСЯКА година ни се врь4ва(т) по един или два листа с неща които трябва да закупим за настоящата година. Тетрадка само една година използвахме от предната година по религия и това беше, защото предната година по4ти не бяха писали в нея.
За малкият ми син у4ебниците са по4ти 150 евро, отделно ни поискаха по 40 евро за материали за през годината и 15 евро защото ще им правят тьржество за запо4ване на годината #Crazy hahaha.(те тези 15 евро са най-малкият проблем).
За голямият който тази година е последна в инфантил, другата е в институто, у4ебниците не се купуват, дори тази година ги подновяват с нови, но вси4ко останало си го плащаме. Безброй вид тетрадки(определена марка), то4но определени моливи, маслени бои(определена марка и два броя) , пендрайв от 4гигас най-малко и вси4ко което можеш да се сетиш. Компютри имат в у4илището, но се падат по два на дете и не може да ги използват ако не е в у4илищтно време Simple Smile , казват който няма компютьр да ходи в библиотеката, но не виждам кой ще има толкова време за подобни "занимания".
Ампата не влиза никьде в тези суми .
И като се има в предвид 4е у4илището е ужасно, направо не мога да повярвам , 4е такива изисквания имат Confused. Мислим другата година да преместим малкият в друго у4илище, така или ина4е голямият ще е ве4е в институтото, поне да зная защо са тези изисквания. Сьседката ни води двете си деца в друго у4илище и искат по4ти сьщите материали (следвателно и пари), но поне си заслужава у4илището.


ViliB , и аз мисля 4е нямаш да имаш проблеми с медицинското обслужване, тук сьщо не се отказва такова на бременни и деца, но се следи по друг на4ин.

# 721
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Краси и на нас ще ни искат мисля 40 е ,но т в тях освен консумативите(охас,копиаси т.н.) влизат и повечето канцеларски материали...мин. година ни искаха компаси(ха забравих на български как се казва) и комплект триъгълници.а повечето неща си ги имат ор миналите години и никои не иска нови. В края на една година, от парите които бяха останали им раздадоха нови цветни моливи и флумастри....и т.н. училището ни е обществено но аз съм мн доволна и от нивото и от отношението и от финансовата част....разбира се не ясичко е идеално....нямаме комедор... но за мвн поне не е проблем...а и на повечето фиести хранят децата(бокадийос,бойос,монас) и това пак за сметка на тези 12 е АМПА. Просто явно ампата ни са мн активни и отговорни, не вярвам някои да ни субсидира или пък аюнтаментото да помага.реално тази година съм купила 4 тетрадки(за сега)..дано да няма мн изненади

# 722
  • ES
  • Мнения: 2 172
Hada, аутономусите, които за първи път се дават на алта като такива имат бонификация първата година
Цитат
Reducción en la cuota para los nuevos autónomos mayores de 30 años
Los trabajadores que se den de alta por primera vez como autónomos en el RETA y sean mayores de 30 años, siempre y cuando no empleen a trabajadores por cuenta ajena, no hayan estado dados de alta en los cinco años anteriores, no se den de alta como S.L, S.A, SLNE ni SLU, no sean autónomos colaboradores, ni hayan recibido anteriormente otra bonificación por ser autónomo, podrá beneficiarse de las siguientes reducciones:
Reducción del 80% de la cuota durante los primeros 6 meses.
Reducción del 50% de la cuota durante los 6 meses siguientes a la primera reducción.
Reducción del 30% de la cuota durante los 3 meses siguientes a la segunda reducción.
Bonificación del 30% de la cuota en los 15 meses siguientes a la finalización del período de reducción.
http://cincodias.com/cincodias/2015/01/23/guias_pyme/1422007306_218503.html
А за учебниците въпрос на организация на АМПА е да има борса за стари учебници, ако евентуално от предната година са същите и могат да послужат, ако ученици от предходните години си предадат учебниците безвъзмездно... А понякога и училището е "замесено" в продажбата им и не поощрява такива борси, с цел да се финансират допълнително. Val, в консертадос ли са децата?
Hada, от как сме в ЕС няма такива тархети син рекурсос или трябва да доказва, че никъде не е осигурена, нито тук нито в Бг и това се проучва. От материала, който е цитирала Смайли изрично пише, че забранено мигрирането с цел възползване на социалната система за безплатно обслужване на процеса на раждане. Това за страна членка от съюза, африканките сигурно нямат такива спънки Simple Smile

# 723
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Уф днес отворих едно писмо за вакуни , което са ми изпратили ... макар 4е още в края на юни съм поръ4ала ситата за вакуна , но пак ми стана тежко ....ве4е трябва да решаваме относно вакуната за папилома и не знам ...та исках да питам майките тук на по-голените моми4ета сложихте ли я и ако да как я понесоха децата ? някакви страни4ни ефекти (макар 4е страни4ните ефекти може да се появят ве4е като са големи де сега ? май  нищо ), хем си повтарям 4е е нещо полезно и после сама се разубеждавам 4е не е нужна . по то4но ще я слагам но съм мн мн мн  депримида от това....и защо я слагат сега ? (11 години ) не трябваше ли да се сложи на 14 ?
имам и един такъв малко странен въпрос - откъде купувате хубави сутиени малки номера Simple Smile ве4е носим и тези които купувах (примарк , хиперкор )не ни вършат ве4е работа  Mr. Green
Гери това ще да е нещо ново , доколкото про4етох не трябва да си бил в алта предните 5 години (това по куента ахена или като аутономо?) .. както и да е , в общи линии не ме интересува много Simple Smile

# 724
  • Мнения: 7 325
Дъщерите на българските ми приятелки са около тази възраст - никоя не е сложила ваксината. Съученичките на синът ми я имат всичките. Скоро имаше такава тема от притеснена майка, мисля беше в форум деца 7-18 год. няма много мнения, но може да ти е полезна.

# 725
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Точно тази ваксина никога няма да сложа на дъщерите си.

# 726
  • ES
  • Мнения: 2 172
Наистина труден избор Hada, ако аз трябва да я сложа на детето си и аз бих била много раздвоена. Наскоро нали нашумя един случай с починало момиче след такава ваксина в Италия, после казаха, че не е от нея. Но знае ли човек. Не знаеш на кой да вярваш вече, медицината се е превърнала в един доходоносен бизнес без грам хуманност.
Информирай се много добре и все пак всеки случай е строго индивидуален.  Hug

# 727
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Момичета успяхме да свършим тази тема  Mr. Green Joy....след повече от 2 години. ...погледнах първата страница и се зачетох в "участниците".... Повечето имена нищо не ми говорят вече, за някои които не пишат успях да се сетя...други изобщо нямам представа кои са(остарявам значи)....,разгледах заглавията на темите Naughty..какви сме и ли поетични значи Joy.Вес стягай се че тема тр да правиш hahaha
Понеже има мн промени ,пък и много" нови"(от тези дето вече пишете повече от 2 години Joy) кажете си всичко че да ви запишИм в списъците(ако искате)

# 728
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Всичко нЕма си кажа, ама съм в Бенидорм  Laughing Достатъчно за първа страница.

# 729
  • España
  • Мнения: 342
Аз не пиша редовно, но чета всичко. Предишният ми ник беше zorri7810.

Относно ваксината- аз не бих я сложила.Има организация на родители на деца със странични ефекти от тази ваксина, преди години бях гледала интервю с един баща в Espejo Público, но не помня подробности.
За la cuota de automonоs- аз бях до скоро, плащаш първите 6 месеца 53 евро, следващите 6- 131, после се вдига на 186 и така до пълната, която май беше към 320 евро. Това само ако не си бил аутономо последните 5 години, ако искаш да котизираш и за паро са 30% отгоре.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2015, 19:26 от bruja

# 730
  • ES
  • Мнения: 2 172
A, Тарталетке, ами ние сме кажи речи комшийки!  Hug

# 731
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Кажи- речи?! Де си?  Laughing

# 732
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 875
Добре сте си, все има някой наблизо. Ама за Паис Баско? Само аз ли съм?  Wink

# 733
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Аз съм в Галисия.  Simple Smile

# 734
  • Мнения: 7 325
И аз, за сега.

Общи условия

Активация на акаунт