Третокласници

  • 45 286
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 596
За пътя до Кушадасъ взехме го на 2 пъти. Тръгнахме в 4.15 сутринта и в 12.30 бяхме пред хотела в Чанаккале (след като не можахме да го намерим по GPS и дойдоха да ни вземат от една бензиностанция Mr. Green). Пътувахме от София- Свиленград-ГКПП Капитан Петко войвода - Гърция ( по пътя за Александруполи) - Ипсала (Турция) -Кешан  (на Кешан двата пътя от Кап. Андреево и Кап. П.Войвода се събират) -оттам хванахме първия ферибот на Гелиболу-Лапсеки, защото е по-разтоварен от този на Чанаккале и крайната ни точка беше Чанаккале. Избрахме пътуване през Гърция, защото пътя е разтоварен от големи камиони и по границите няма никой - на нашата нямаше никой, а на гръцко-турската имаше още 3 коли.
Спирахме 5-6 пъти - за ядене, п.ане, а.ане и т.н. Почти не са спали моите или може би малката тотал 1.30 часа да е спала.
На другата сутрин тръгнахме около 9.00 от Чанаккале, минахме през Троя (там се мотахме 1.30 часа да разглеждаме) и около 18.00-18.30 часа бяхме пред хотела. Пак направихме 5-6 спирки по пътя, защото пък наш тато яде една сурова, люта кайма в Чанаккале и на изхода беше страшно.  Sick Поради тази причина карах и аз, но другият шофьор си го взе пътя сам. Mr. Green За догодина обмисляме ( т.е. мъжът ми обмисля  Whistling) да тръгнем към 22-23 вечерта и да го вземем без междинно спане. Аз не съм много фен, ама има време.... На връщане пък спахме в Александруполи, Гърция, ама това беше по-скоро гъзария и да тестваме един набелязан хотел. Тръгнахме в 9 от хотела и около 20 часа бяхме в Александруполи.  С доста спирания за гореописаните неща + шопинг Blush Blush Blush. На следващия ден тръгнахме в 8.30 и около 14 часа бяхме пред Пирогов в София за сваляне не шина. Mr. Green
В Турция магистралата е 110 макс. позволена скорост и се пътува по-бавничко. Почти навсякъде удвояват пътищата и може би ще се пътува още по-разтоварено от догодина. Хубави и прави са им пътищата с изкл. на един участък след Троя който е качване  и спускане + завои, който е с дължина около 40 км .

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 19:44 от bibi

# 46
  • София
  • Мнения: 6 810
Не съм разбрала, че има нова тема. Simple Smile
Все още ходи на училище по половин ден, по програмата "Успех".
Прочете "Матилда" и почти завърши първата част на Карлсон, днес ще пита класната да чете ли останалите две повести, от пълния вариант на книгата. Не й е съвсем по вкуса този Карлсон, но чете.
Още не сме подхванали задачите, но чакам да свърши с училището, за да е цял ден вкъщи.

# 47
  • Мнения: 5 790
Моята съвсем на ваканция го е ударила!
Спи до обяд, играе, тича, кара колело. От време на време чете по малко, решава по 1 страница задачи по математика и толкоз. Въобще не си дава зор, ваканция й било!
Аз пък покрай протестите съм непрекъснато на работа и когато се прибера, тя спи. Като излизам - ако се събуди я виждам за 10-15 минути. Добре, че излизам отпуска скоро и отиваме на море.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 239
bibi, благодаря ти. Обнадежди ме относно пътуването. Щом сте навити и догодина да ходите там, значи не е толкова страшен пътя. Ще има да чертаем и ние маршрути сега, кога да тръгнем, от къде да минем и т. н. Ще бъдем 4 семейства, с 4 коли и 7 деца. Дано всичко мине нормално.   Peace

# 49
  • Мнения: 7 837
Самуил вече чете "Хари Потър и Орденът на феникса" и сигурно ще успее да я завърши до края на ваканцията.
Всяка година се настойвам, как ли ще изтикам ваканцията, а като се замисля, последния месец мина много бързо. На нас ни остава само още един месец.

# 50
  • Мнения: 823
vany6a , да поспамим малко, ама то не е добре само за деца и училище да си говорим, нали и ние сме хора Simple Smile.
Този път съм го взимала и пиша от първо лице, защото аз съм карала, та в едната посока спане в Чанакале, а на връщане директно София,... Директното дойде тягостно... пътя с почивките дойде около 18 часа, но децата се изморяват, п*кат едно след друго и ние бяхме 4 коли и от това се разводнява още повече.... просто липсват магистралите!
Но ще стигнете няма страшно и приятна ваканция!

# 51
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Здравейте! Нахълтвам малко не съвсем на време - ваканция е вече, но надявам се да ме приемете. И моят дребосък завърши втори клас ...До сега бях изцяло заета с каката, на която и предстоеше седмокласно кандидатстване, та не оставаше време да се включа и тук. Но ето, че всичко приключи успешно при нея и сега подхващам него!  Mr. Green Госпожата ни се разболя точно на края на годината и така и не получихме заветния списък с препоръчителна литература. В момента дребният чете Лукчо, моля помагайте с останалите книги, че паметта ми вече ми изневерява. Laughing А също така чух, че имало подходящи занимания за вече завършили второкласници. Трябва ми нещо добро по математика и нещо мноооого добро по БЕЛ.  Mr. Green Математиката, за да не я забравим, БЕЛ-а за да доизгладим нещата...
Хубаво лято ви желая и весела ваканция на децата!!! Hug

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз вместо запис да бъзна Непокорна! Mr. Green Ей,май ти липсва ръчкането,а? Я да оставиш младежа да си кара ваканцията на рахат. Hug
Моя другата седмица заминава с батко си на лагер,който уж е организиран от класната на малкия.Обаче се оказа,че са записани по-големки деца предимно и баткото няма хич да скучае.А малкия ще се учи на хубави неща надявам се! Joy Сега се триумя багажа им в един куфар ли да го пъхам,което май е лоша идея ,предвид ,че за две мъжки става на въпрос. Crazy
А аз се чудя цяла седмица какво ще правя без хлапета у нас! Rolling Eyes

Желая на всички 3 токласници вече ползотворна и разпускаща ваканция! Peace

# 53
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
А аз се чудя цяла седмица какво ще правя без хлапета у нас! Rolling Eyes


Да ти дам и на теб един списък с книжки да четеш? Mr. Green
И не, че ми липсва ръчкането, ама ей така, да не забравя как става... Laughing

# 54
  • Мнения: 5 160
Салдурки, натрупахте опит вече!
Браво на големите и успех в новите училища  Peace

НеПоКоРнА , списъци да искаш Wink (от предишната тема ги копнах)

Скрит текст:
1. Приказки - Ран Босилек,
2. Приказки - А. Разцветников
3. Басни - Езоп
4. Басни - Лафонтен
5. Лакомото мече - Е. Станев
6. Приключенията на Лукчо - Джани Родари
7. Приключенията на Пинокио - К. Колоди
8. Приключенията на Том Сойер - М. Твен
9. Деца играят вън - Г. Данаилов
10. Небивалици - Д. Бисет
11. Алиса в страната на чудесата - Л. Карол
12. Книга за джунглата - Р. Киплинг
13. Това се случи на 35 май - Е. Кестнер

----------------------------------------------------

1. Матилда
2. Български народни приказки
3. Приключенията на Карлсон
4. Пинокио
5. Приключенията на Лукчо
6. Приказки - Андерсен
7. Басни - Лафонтен
8. Басни - Езоп
9. Книга за джунглата
10. Приказки по телефона
11. Лиско - Б. Априлов
12. Приключенията на един дакел
13. Деца играят вън

----------------------------------------------------------

1.   „Български народни приказки”
2.   „Приключенията на Лиско” – Борис Априлов
3.   „Повести за Карлсон” – Астрид Линдгрен
4.   „Стихотворения, приказки и гатанки”– Асен Разцветников
5.   „Приказки” – Ран Босилек
6.   „Малки жабешки истории” – Йордан Радичков
7.   „Приключенията на Пинокио” – Карло Колоди
8.   Приключенията на Лукчо” – Джани Родари
9.   „Басни” – Езоп, Лафонтен
10.   „Книга за джунглата” – Ръдиард Киплинг”
11.   „Приказки и разкази” – Ангел Каралийчев
12.   „Алиса в страната на чудесата” – Луис Карол
13.   „Приключенията на Том Сойер” – Марк Твен
14.   „Патиланци” – Ран Босилек
15.    „Деца играят вън” – Георги Данаилов
16.    „Приказки по телефона” – Джани Родари
17.    „Небивалици” – Доналд Бисет
18.   „Това се случи на 35 май” – Ерих Кестнер

------------------------------------------------------

1. „ Алиса в страната на чудесата” – Луис Карол
2. „ Пет приказки” – Валери Петров                                 
3. „ Малкият принц” – Антоан дьо Сент Екзюпери
4. „ Вълшебникът от Оз” – Лиман Франк Баум
5. „ Децата от улица Тряскаджийска” – Астрид Линдгрен
6. „ Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада” – Ено Рауд
7. „ Тошко Африкански” – Ангел Каралийчев
8. „ През гори и води” – Емилиян Станев
9. „ Малкият мъж” – Ерих  Кестнер
10.  „ Историята на доктор Дулитъл” – Хю Лофтинг 

Има разлики, вероятно заради учебниците на различните издателства.

Хубаво лято!!!

# 55
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
lorenca , благодаря!  Hug Сега ще си ги копна и ще видя какво имаме. Другото ще го вземем от библиотеката. Младежът много обича да взима книжки от там, кефи се , че е голям като кака си... Mr. Green Гледам, че Лукчо го има, но не виждам Мечо Пух... newsm78 Каката май го чете след втори клас, да не са го махнали? Пинокио го чете миналата година, та сега няма да го повтаряме...А и ако запецне на някоя книжка, няма да настоявам...Не , че не съм толкова лоша, ама вече нямам нерви!  Mr. Green За мен е важно да чете и да разбира това, което чете. Миналата година се беше заплеснал по Лили Чудото и само натам въртеше  и  сучеше...Дано сега не се присети пак... Laughing На мен ми се вижда тъпичка тази поредица...


Кажете сега нещо за упражнения у дома за след завършен втори клас по БЕЛ и Математика.  Praynig

# 56
# 57
  • Мнения: 5 160
За Лили - и аз така:-)
За упражнения - не се подава, имат за подарък Ваканционно другарче, та гледам поне него да отмята;)
И да чете. Поне по-добре се случват нещата, отколкото след първи клас  Peace Но по нищо не се заплесва. Затова - караме по списъка, което е ОК за мен.

# 58
  • София
  • Мнения: 9 517
и на нас ни дадоха това помагало по математика, обаче на мен лесничко ми се вижда... диктовките ги минахме още по време на учебната година, в момента учи по Четене с разбиране и се справя изненадващо добре, правят диктовки в занималнята и решават малко по-сложни задачи, не знам от кое помагало, чете по една глава от Мечо Пух и скоро го свършва и ще почва Том Соер /ама той не знае  Mr. Green/

# 59
  • Мнения: 3 379
Привет! Ние успяхме да отидем и да се върнем от морето, да ни изненадат протестите с влизането ни в България Simple Smile и да се включим, както и да свършим куп други неща (най-вече аз) за изключително кратко време.

Баткото вече почти прочете Том Сойер и много харесва книжката. Утре я приключва и ще направим читателски дневник в събота (по негово желание сами ще го правим, така че ще съм благодарна за линкове към интересни проекти за Читателски дневници), за да го попълва. Купихме новото издание на Матилда, но не зная дали нея ще започне или някоя друга, той си решава. Мечо Пух я четоха след първи клас, като моят син я чете даже два пъти (включително и приказките след основната книга) - много му хареса, за разлика Пипи изобщо не щя да подхване (а сме я чели като беше по-малък и му харесваше).

Аз искам да ви питам нещо за четенето - четете ли още на почти третокласниците си вечер? Аз продължавам (почти) всяка вечер да му чета (първо на малкия, после на баткото) като избираме книги с по-сложно съдържание, извън списъка или пък такива, които са с много дребни букви (сега четем Циркът на Доктор Дулитъл). Интересно ми е какво мислите за това... Преди време бях чела, че било добре да се чете на децата дори и след като вече могат сами да четат, но не помня каква беше аргументацията... 

Иначе до онзи ден ходеше на кръжок по математика по програма Успех и там също приключиха, а учителката им в него (която не му преподава по принцип, но много я харесвам) много ме зарадва като го похвали, че бил възпитан в търпение, отговорност и най-вече интерес към света и желание да го открива Simple Smile Изведнъж се почувствах облекчена, че дългите разговори и опити да отговоря на всякакви въпроси от незнайно къде дошли, наистина имат смисъл.

Аз го записах на курс по математика в НПМГ. Истерията със СМГ ми идва в повече.

Побъркал се е на тема тенис и само рови да чете, гледа ТВ, а на тренировки иска да ходи постоянно (но поради финансови причини не му се получава). Сега драмата е, че нямаме Филм +, по която дават Уимбълдън.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт