Kuzey Güney-Север - Юг ﻉ с участието на Къванч Татлъту - 92

  • 33 906
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5

Госпожа  Hug в тоя ред на мисли - не, нямам нужда от доказателства, че сестра ми ме обича. Аз щях да я обичам, дори и тя да ме мрази... Но никога няма да направя така, че тя да страда. Моята обич се изразява в това, че дори и да е мой ущърб аз ще направя така, че на нея да й е добре, защото я обичам и искам да бъде щастлива  Peace

 Heart Eyes Hug Heart Eyes Ми това прави и Кузей, не се лута ! Обича брат си, независимо от това, той какви чувства изпитва към него .
Кузей също много пъти е бил гневен към брат си, удрял го е, крещял му е ...но това не значи, че се е отказал от него, че не го обича .
Просто двамата с Гюней са точно като имената си - Север и Юг - две противоположности, с невъзможни понякога отношения, но съществуващи заедно, защото без Север няма Юг .  Peace
Не твърдя, че Гюней обича брат си безрезервно, че е готов да умре, заради него/ междувпрочем подобни високопарни декларации, са смешни, щото на думи всеки би бил готов, ама ако опре яйцето до дъто, други се оказват нещата !/ , нито го оправдавам за всичко, което му е причинил. Единственото, което казвам, е че видях страдание и обич в очите му ! И мисля, че наистина си даде сметка, че въпреки всичко и всички, въпреки злобата, гнева и Джемре, той продължава да го обича. Просто не си е позволявал досега да изпитва тези чувства, защото те ще го разколебаят и ще го направят слаб в собствените му очи.  Peace
Госпожа, страхотно мнение  bouquet Аз мисля обаче, че нещата не опират толкова и до обич, а до дълг и чест. Кузей е човек на дълга и честта и точно затова защитава брат си - кръвта вода не става. И незвисимо от това в какви отношения са с брат му, той ще го защитава. И очаква същото от Гюней. Засега обаче се е объркал и то много. Разбира се винаги може да има завой на финала.

# 691
  • Мнения: 1 012
Дават се примери от личния живот, защото филмът не е научна фантастика. Аз лично не съм изпитвала на гърба си макаренковските методи, но знам доста случаи, в които се е случвало. В близост до нашите живеят две сестри, които са ярък пример за подобни отношения като при К-Г. Толкова се мразят двете, не без участието на майка си и баща си, че едната продаде своя дял от къщата, за да се махне от тях и повече не иска да чува и вижда нито баща си (майка й наскоро е починала, гледана от външен човек), още по-малко пък сестра си. И на сц-ките поне това им признавам, чудесно обрисуват такава една *братска любов*.  ooooh!

# 692
  • Мнения: 214
Осъждаме Сами за насилието над Хандан и синовете му, осъждаме Кузей за юмруците, с които си решава проблемите, намираме причини и оправдания за мерзостите на Гюней и злобата на Зейнеп, а в същото време  виждам настървение за шамари към Мечтателките с драматичен финал, при това с потриване на ръце. Необходимо ли е наистина?

Не, не е необходимо !  Peace  Точно, както са абсолютно излишни подигравките, квалификациите и демонстрациите ! Както и интерпретациите, между другото, защото аз винаги съм подчертавала, че не търся оправдание, а се стремя към разбиране.  

Точно с тези думи не визирах теб.  Hug Тези, за които беше написан  се разпознават със сигурност. Но благодаря за отговора все пак. Ти гледаш да обясниш обективно мненията си, чета те и с теб може да се постигне консенсус.  Peace

# 693
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Шереф и Гюней говорят за Баръш. Всъщност се разиграват един друг.

Шереф:По случая за Фърат без да се появи Дениз какво ще се промени?
Гюней: Или докато не намерим Баръш?
Джемре и Кузей за да избягат отиват на почивка.
Джемре: Аз съм морско момиче
Кузей: Недей майка ти гледа

Докато Джемре я няма Зейнеп без да се замисля прави нещо
Гюней разбира за бременността на Бану

Кузей и Джемре спазват още една традиция. Поискването на момичето
Кузей: Годините , които загубихме, всички наши мечти, емоциите ни, разочарованията ни, каквото и да дойде на умовете ни, в замяна на всичко това ще бъдем щастливи заедно.
И един изненандващ гост се появява в края на епизода? Кой ли е?

Шани, Hug много съжалявам за което... Peace
А, какъв е проблема с родата? Ние само споменахме и не виждам нищо лошо да споделим емоцията с вас. Както байдъуей се е случвало и с вас. Laughing Laughing Laughing

# 694
  • Мнения: 1 413
Понеже не съм цитирана в горния пост на Ромина, а предполагам, че има предвид него- попитах кой лично от Вас е в такава житейска ситуация? newsm78 А примери с други семейства- много...и аз мога да ги изпиша! И да ти кажа, Ромина, фантастика не обичам! Животът е на Земята и до мен, не в облаците и на милиони светлинни години! Peace

# 695
  • Mystic Falls/Eindhoven/SoFiA
  • Мнения: 10
Шереф и Гюней говорят за Баръш. Всъщност се разиграват един друг.

Шереф:По случая за Фърат без да се появи Дениз какво ще се промени?
Гюней: Или докато не намерим Баръш?
Джемре и Кузей за да избягат отиват на почивка.
Джемре: Аз съм морско момиче
Кузей: Недей майка ти гледа

Докато Джемре я няма Зейнеп без да се замисля прави нещо
Гюней разбира за бременността на Бану

Кузей и Джемре спазват още една традиция. Поискването на момичето
Кузей: Годините , които загубихме, всички наши мечти, емоциите ни, разочарованията ни, каквото и да дойде на умовете ни, в замяна на всичко това ще бъдем щастливи заедно.
И един изненандващ гост се появява в края на епизода? Кой ли е?

Шани, Hug много съжалявам за което... Peace
А, какъв е проблема с родата? Ние само споменахме и не виждам нищо лошо да споделим емоцията с вас. Както байдъуей се е случвало и с вас. Laughing Laughing Laughing


Еха госта е Дениз е според мен. Трябва да се върне.

Оф Гюней разбира за Бану интересно какво ще стане  Peace

А нашия Кузей ще иска момичето браво на него Simple Smile

# 696
  • Мнения: 3 371

Госпожа  Hug в тоя ред на мисли - не, нямам нужда от доказателства, че сестра ми ме обича. Аз щях да я обичам, дори и тя да ме мрази... Но никога няма да направя така, че тя да страда. Моята обич се изразява в това, че дори и да е мой ущърб аз ще направя така, че на нея да й е добре, защото я обичам и искам да бъде щастлива  Peace

 Heart Eyes Hug Heart Eyes Ми това прави и Кузей, не се лута ! Обича брат си, независимо от това, той какви чувства изпитва към него .
Кузей също много пъти е бил гневен към брат си, удрял го е, крещял му е ...но това не значи, че се е отказал от него, че не го обича .
Просто двамата с Гюней са точно като имената си - Север и Юг - две противоположности, с невъзможни понякога отношения, но съществуващи заедно, защото без Север няма Юг .  Peace
Не твърдя, че Гюней обича брат си безрезервно, че е готов да умре, заради него/ междувпрочем подобни високопарни декларации, са смешни, щото на думи всеки би бил готов, ама ако опре яйцето до дъто, други се оказват нещата !/ , нито го оправдавам за всичко, което му е причинил. Единственото, което казвам, е че видях страдание и обич в очите му ! И мисля, че наистина си даде сметка, че въпреки всичко и всички, въпреки злобата, гнева и Джемре, той продължава да го обича. Просто не си е позволявал досега да изпитва тези чувства, защото те ще го разколебаят и ще го направят слаб в собствените му очи.  Peace
Госпожа, страхотно мнение  bouquet Аз мисля обаче, че нещата не опират толкова и до обич, а до дълг и чест. Кузей е човек на дълга и честта и точно затова защитава брат си - кръвта вода не става. И незвисимо от това в какви отношения са с брат му, той ще го защитава. И очаква същото от Гюней. Засега обаче се е объркал и то много. Разбира се винаги може да има завой на финала.
HugРазбира се, аз винаги съм казвала, че Кузей, е мъж на честта, на дълга, за когото семейството не е само сбор от хора, които живеят заедно. Досега поведението му точно това показва - силна привързаност към семейството му, независимо, а и въпреки всичко - към майка му, към брат му, към баща му . Но, според мен, той вече отдавна не очаква същото от брат си, имаше толкова много поводи да се убеди сам в това. Не знам даже, дали изобщо има някакви очаквания към Гюней . Но, това не означава, че е спрял да го обича, дори въпреки себе си ! За мен доказателството за това , е разговорът със сина на Айнур .  Peace

# 697
  • Мнения: 5
Зизу, благодарности за превода! newsm10

Неочакваният гост може да е Дениз - макар, че от друга страна тя е най-очакваният човек от всички.

А може и да е някой, който досега не сме го виждали, но с ключова роля за финала.

А може и да е Омер - връщащ се заради Гюлтен...

# 698
  • Мнения: 3 371
Осъждаме Сами за насилието над Хандан и синовете му, осъждаме Кузей за юмруците, с които си решава проблемите, намираме причини и оправдания за мерзостите на Гюней и злобата на Зейнеп, а в същото време  виждам настървение за шамари към Мечтателките с драматичен финал, при това с потриване на ръце. Необходимо ли е наистина?

Не, не е необходимо !  Peace  Точно, както са абсолютно излишни подигравките, квалификациите и демонстрациите ! Както и интерпретациите, между другото, защото аз винаги съм подчертавала, че не търся оправдание, а се стремя към разбиране.  

Точно с тези думи не визирах теб.  Hug Тези, за които беше написан  се разпознават със сигурност. Но благодаря за отговора все пак. Ти гледаш да обясниш обективно мненията си, чета те и с теб може да се постигне консенсус.  Peace
Понеже постът ти няма конкретен адресат, си позволих да отговоря на зададения въпрос.  Peace

# 699
  • Мнения: 5

Госпожа  Hug в тоя ред на мисли - не, нямам нужда от доказателства, че сестра ми ме обича. Аз щях да я обичам, дори и тя да ме мрази... Но никога няма да направя така, че тя да страда. Моята обич се изразява в това, че дори и да е мой ущърб аз ще направя така, че на нея да й е добре, защото я обичам и искам да бъде щастлива  Peace

 Heart Eyes Hug Heart Eyes Ми това прави и Кузей, не се лута ! Обича брат си, независимо от това, той какви чувства изпитва към него .
Кузей също много пъти е бил гневен към брат си, удрял го е, крещял му е ...но това не значи, че се е отказал от него, че не го обича .
Просто двамата с Гюней са точно като имената си - Север и Юг - две противоположности, с невъзможни понякога отношения, но съществуващи заедно, защото без Север няма Юг .  Peace
Не твърдя, че Гюней обича брат си безрезервно, че е готов да умре, заради него/ междувпрочем подобни високопарни декларации, са смешни, щото на думи всеки би бил готов, ама ако опре яйцето до дъто, други се оказват нещата !/ , нито го оправдавам за всичко, което му е причинил. Единственото, което казвам, е че видях страдание и обич в очите му ! И мисля, че наистина си даде сметка, че въпреки всичко и всички, въпреки злобата, гнева и Джемре, той продължава да го обича. Просто не си е позволявал досега да изпитва тези чувства, защото те ще го разколебаят и ще го направят слаб в собствените му очи.  Peace
Госпожа, страхотно мнение  bouquet Аз мисля обаче, че нещата не опират толкова и до обич, а до дълг и чест. Кузей е човек на дълга и честта и точно затова защитава брат си - кръвта вода не става. И незвисимо от това в какви отношения са с брат му, той ще го защитава. И очаква същото от Гюней. Засега обаче се е объркал и то много. Разбира се винаги може да има завой на финала.
HugРазбира се, аз винаги съм казвала, че Кузей, е мъж на честта, на дълга, за когото семейството не е само сбор от хора, които живеят заедно. Досега поведението му точно това показва - силна привързаност към семейството му, независимо, а и въпреки всичко - към майка му, към брат му, към баща му . Но, според мен, той вече отдавна не очаква същото от брат си, имаше толкова много поводи да се убеди сам в това. Не знам даже, дали изобщо има някакви очаквания към Гюней . Но, това не означава, че е спрял да го обича, дори въпреки себе си ! За мен доказателството за това , е разговорът със сина на Айнур .  Peace
HugЗа разговора със сина на Айнур си права, но от друга страна Кузей не вярва, че брат му е способен на това, за което му казва Шереф и което знаем, че си е чистата истина. Това имах предвид.

# 700
  • Мнения: 18 548
Зизко  Heart Eyes много благодаря за превода!  bouquet
Роминка  Heart Eyes страхотен пост!  bouquet
Може и да не се намирам в такава житейска ситуация, никога през живота си не съм изяла даже и шамар, но защо да не мога да се поставя на мястото на героите, за да ги разбера по-добре? А и играта на артистите е толкова истинска, че понякога забравям дори, че гледам филм... А който както иска възприема различните образи в него, не мога да разбера защо правим от това такава драма? Някои виждат в лицето на Гюней мъка и обич, аз пък не я виждам... проблем ли е  newsm78 за други поведението на Джемре е недопустимо, за мен не е . Е, и ? За мен държанието на Зейно е отвратително, други и се възхищават за острия и хаплив език. Пак питам - е, и ? Голяма драма, голямо нещо...Колкото повече наближава финала, толкова повече се хващаме за гушите, като че ли животът ни зависи от това  Joy Joy Joy тогава недейте да обвинявате сценаристките в творческа немощ, за мен те са Гениални, щом постигат такива резултати от феновете на филма си  hahaha

# 701
  • Мнения: 1 012
Понеже не съм цитирана в горния пост на Ромина, а предполагам, че има предвид него- попитах кой лично от Вас е в такава житейска ситуация? newsm78 А примери с други семейства- много...и аз мога да ги изпиша! И да ти кажа, Ромина, фантастика не обичам! Животът е на Земята и до мен, не в облаците и на милиони светлинни години! Peace

Шане, знаех, че ще ме *гризнеш*  Mr. Green Не счетох за нужно да вмъквам адресат, просто си умувам, че няма нищо лошо да се правят аналогии.  Hug Пък  и нещо ми идва в повече тук все някой да казва, това не е добре, пък онова е страхотно да се прави. Нали уж си пишем *каквото си искаме* (цитирам, макар че не си спомням кой го твърди,или кои) Peace

# 702
  • Мнения: 214
Зизу  newsm51

Значи сватбата няма да е в следващата серия, а? Госта очаквам да е Дениз и аз. А Гюлтен ще им свети на курорта ли?  hahaha hahaha Опитвам се да намеря момента, в който Гюней видя вестника с новината за бременността и думите му тогава, но не се сещам в коя точно серия беше. Нещо в смисъл, че ако това е вярно те двамата са спасени с Хандан.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 685
Зизу Heart Eyes  love001 Hug Мерси за превода! newsm51
Фен4е Heart Eyes Hug, Много то4но  love001
Нео4акван гост-Фърат  ooooh!Laughing Laughing Laughing

# 704
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Фен, Heart Eyes Роминка, Heart Eyes  Peace    bouquet Hug

Действително настана истинска драма.  Rolling Eyes
Голяма работа, че мислим различно. Аз може да не съм съгласна с много постове, но винаги съм ги оценила по достойнство. Не ме е срам от това да призная, че нещо с което не съм съгласна ми харесва. Нито да призная, че съм сбъркала.  Laughing

Ето, нагледно Зейно отново се е окъкала...тя все случайно прави глупостите. Кузей ще се вземе с Джемре, въпреки всичко и всички.

И аз си мисля, че ще се появи Денка. Тя ще е истинска изненада за тях...не за нас. Все пак всички я търсят.

Общи условия

Активация на акаунт