"Системата минус 60"- тема №40

  • 31 092
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Здравейте,отново HugМоята вечеря се промени на диня  Blushзаради обилния обяд и закуска Twisted Evil
Мими,добре дошла Hug
Бианка, аз мисля,че малко мазнина няма да ти навреди Peace а относно храненията мисля, че нито закуската, нито обяда пречат дори и малко по-обилни PeaceТова са правилата на Системата Whistlingникъде не са дадени плодови закуски и това и е хубавото Peaceне обърквайте новите момичета Laughing

# 721
  • Мнения: 49
Здравейтеееееееее   bouquet
Отчета за днес :
З. Дюнер
О. Леща със салата
В. Диня

Лека и прохладна вечер Simple Smile

# 722
  • в реалния свят
  • Мнения: 145
Здравейте!
Преди няколко години пробвах тази диета, но нямах особено добър резултат.Не бях сериозна, де.
Сменях си диетите често, но все пак успях да поотслабна.За 3-4години май изпробвах всички популярни диети във форума. Mr. Green
Тежат ми няколко килограма и реших да си сменя режима, по който се храня от 9-10месеца, защото ми омръзна да ям все нисковъглехидратни храни Mr. GreenВ момента въртя 63-64килограма, но реших , че е време да мина на по-долно ниво.
През уикенда ще си припомня режима и ще прехвърля последните темички за да се запозная с отслабващите тук Simple Smile
Проблемът  е , че съм отвикнала да закусвам, а като чета какво хапвате за закуска си мисля дали няма да надебелея. Rolling Eyes
И имам въпросчета за вечерята-може ли да се вечеря само с плод и във варианта с месо, може ли да се включи малко домати или краставица.

# 723
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Ехооооо,тука ли стееее! Морски привет от мен!  wavey
Благодаря на всички за пожеланията!  bowuu А специално на Валето искам да кажа,че понеже съм много послушна изпълних заръката и!   sport027 Може и да ми се смеете,ама за първи път от шести клас се събличам по бански и влизам в морето.  Embarassed Преди 10 години,когато започнахме да ходим на море с децата си купих бански. Е, дойде му и на него времето да го облека,че и да го намокря.  ooooh! Не знам с какъв акъл се реших. Умрях от срам и от страх.
Днес се опитах да съм системна, не особено успешно, защото закуската ми беше в 5.30, а вечерята в 21ч , ама и да искам няма как да ми се случи да вечерям по-рано, освен ако не реша да пропускам вечерите.
И така: З - кашкавалка с яйран и кафе с мляко. Към 6.30 още едно кафе , че първото не ме събуди /Силве,чаках те много спиш  Wink/ В 10 сладолед
О - салата от печени пиперки
В - скумрия на скара с лимон, ама не съм сигурна дали можеше да ям лимона  newsm78

# 724
  • Мнения: 0
Чаках те да ми свирнеш под терасата hugама теб никаква те нямаше Heart Eyes Варя две тенджери с царевица  и си умирам да ги нападна Mr. Green Mr. Green утре ще се наямдо пръсване Embarassed
Яж си лимончето спокойно Peace
Май ни трябва нова тема, но аз незнам как става newsm78

# 725
  • Варна
  • Мнения: 34
Не съм искала да обърквам някого за закуската с плодове.  Hug Самата аз съм нова, все още чета и се опитвам да си направя моя вариант на диетата, съобразно основните и принципи.  newsm78
Това, което написах за плодовите закуски го прочетох в един линк, даден на първа страница - пълен текст на пуликация на Сиси за списание. И понеже съм напълно съгласна с казанфто от нея го повторих.
Също така в  книгата е написано че може да ядеш абсолтно всичко на закуска  без да се пресмятат калории и без да се мисли колко е вреден продукта. Но това не означава да се чувстваме длъжни винаги да закусваме обилно. За мене това е принцип на системата, на който не противоречи написаното от Сиси, че плодовите закуски за вариант на закуска.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 34
Забравих да напиша отчета за деня.
З - диня
О - гъбена супа с прясно мляко и масло, рецептата я научих от блога Вкусно с Йоли, и е много вкусна, салата домати, краставици и печен пипер и последните три тиквено-картофени кфтенца.
В - диня и прясно мляко.
Край 18.10ч.

# 727
  • София
  • Мнения: 4 884
Моите закуски наистина са много колоритни, но истината е, че когато започнах да спазвам правилата на Системата преди повече от година, месеци наред бях много стриктна. Хранех се като по Системен учебник, но с времето започнах да променям първоначалната идея по мой вкус и се получи така, че закуските ми станаха изключително калорични и количествени, а вечерите ми-в повечето случаи- оскъдни и на моменти даже съвсем липсваха.
Да, знам точно какви са правилата, но на мен така повече ми харесва, затова и го правя по моя си начин. Наистина много често прекалявам с количествата сутрин, но пък това ме прави щастлива и пълна с вкусни неща, и така- до следващата сутрин.

Така, че всеки трябва да намери оптимален вариант за себе си и да бъде системно-последователен всеки ден. Simple Smile
Аз вече изобщо нямам минуси, което много ме тормози, но засега съм доволна и от липсата на плюсове. Simple Smile
Предстои ми едно ол инклузив море, та ще видим как там ще преборя лакомията и оная голямата ламя. Simple Smile

# 728
  • Мнения: 0
Добро утро HugАз яко задържам вода преди МЦ, защото кантара не помръдва #Cussing outВерно, че и храненето ми е по-обилно, но се надявам , че като ми дойде ще се наредят нещата.
З-две малки царевици,две филии с масло и салам
О-печени ребра със салата
Вечерята ще я мисля довечера.
Сега пускам нещо много интересно, което намерих в старите теми:
За шоколада

       Често ми задават един и същи въпрос – „Вие имате ли спадове?”. Аз по принцип отговарям отрицателно. Но в последните месеци, във връзка с посоянните снимки и срещи с читатели, аз бях принудена напълно да изключа шоколада от менюто си, защото имам към него ужасна алергия. Дори само парченце да изям, на ръцете ми веднага се появяват екземи, а и на лицето ми какаото не се отразява добре. Няколко месеца  „геройски” избягвах  любимия шоколад, не ми беше много трудно, защото след отслабването сравнително лесно се лишавах от някой неща. Но преди няколко дни забелязах, че теглото ми безпричинно се покачва и ужасно ми се яде шоколад. Не, ужасно е слабо казано. Започнах да сънувам шоколади.
      В четвъртък вечерта, след последната за седмицата фотосесия, си купих два черни шоколада и щастлива легнах да спя. Като се събудих, естествено веднага отидох в кухнята и заедно с дъщеря ми и с мъжа ми изядохме шоколадите. Струва ми се, че тук можеше да се спра! Но вечерта, като отидох до магазина, видях, че в едно от кафетата имаше от любимия ми черен шоколад с портокали, не можах да издържа и си купих един. Да казвам ли, че до сутринта шоколада не доживя! Половината от него унищожих още в магазина, а втората половина довърши дъщеря ми. Резултата беше, че кръвного ми се вдигна чак до 150, при нормално 110, но аз бях абсолютно щастлива, че можах ” да се накефя максимално”. Без значение, че изядох немалка порция в пет вечерта, сутринта видях дългоочаквания минус на кантара!!!  Което още един път доказа моята теория, че лишаването от храни не води да нищо добро!

Ако исках да дам ви лош съвет, щях да ви кажа „ Ако искате да спрете да отслабвате, откажете се от любимите си храни и това обезателно ще се случи!”

     

# 729
  • Мнения: 2 211
Здравейте мили момичета   bouquet

Мламбева, напълни ми душата с последния ти пост  Hug Hug Hug Знам, че чувството е страхотно, защото и аз най-накрая се набутах в едни панталони, за които точа лиги отдавна. Другата година за морето ти пожелавам да изхвърлиш тазгодишния бански в коша, защото ти е огромен  Laughing С постоянство всичко се постига.

Габи, ти си всеобщо вдъхновение за всички нас. Благодаря ти   bouquet

Аз ще съм известно време по-свободна и отново ще имам възможност да пиша по-често. Искам и аз да споделя какво се случва с мен откакто съм на системата. От 16 юни спазвам този режим на хранене /преди това бях на нисковъглехидратна и смъкнах 4-5 кг/ и вече съм - 7 кг, т.е. общо 13 кг за около 2 месеца и половина. В момента съм 74 кг и не съм се чувствала толкова добре от много, много отдавна. В началото бях много стриктна с режима, но от 10-ина дни малко шикалкавя и си поизменям вечерите и обедите, поради простата причина, че нямам нищо системно под ръка. Винаги се старая да е нещо здравословно и бедно на мазнини. Стомахът ми свикна да се храни в определени часове и вече огладнявам по часовник, затова последното ядене ми е в 6 и не си позволявам да прегрешавам в това отношение. Последните 2 кг ги свалих неусетно. Мисля, че вече метаболизма ми работи по-добре.

Сега известно време ще имам предостатъчно време да си планирам хапванията,а това ми доставя огромно удоволствие  Laughing

Менюто ми за днес + една мноооого дълга разходка с дъщеря ми /уверих се, че движението прави чудеса/:

З: сандвич с пърржени картофи;
О: салата с телешко;
В: риба;


Прекрасен уикенд на всички   bouquet

# 730
  • Мнения: 3
Добро утро.
Менюто:
З: 2и 1/2 пържени филии чаша айрян, и 1 резене пъпеш
О: пилешки крилца на скара със салата
В: домати и сирене (домашно)
Виждам, че се коментира закуската и нейното количество.Първият път, когато започнах системата се провалих именно заради закуските.Опитвах се да ги направя максимално "здравословни" като ядях само черен хляб, почти не ядях сладко и в резултат се получи така, че не издържах.Липсваха ми моите си храни и за това сега започвайки отново системата реших, че ще ям всичко каквото обичам без ограничение, но в нормални количества   без да преяждам Peace. За мен това е успешната формула, но хората сме различни с различни предпочитания и вкусове и при всеки организъм дадено нещо действа по различен начин.Системата е широко скроена и за това си я харесвам.Има място за всеки  Mr. Green Другата седмица в четвъртък тръгваме на море.И аз бера срам за банския, но много обичам да се къпя  Laughing

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Такаааа, време е да влизам в правия път! Днешното меню:
З - кашкавалка с боза, но току що направих една бисквитена торта и след малко ще я опитам, че до утре сутрин има много време  Laughing
О - пилешка супа с ориз, пъпеш
В - диня

Приятен ден, дами!
Лелееее, вчера се прибрах, а вече завиждам на почиващите!

# 732
  • в реалния свят
  • Мнения: 145
От днес реших да започна системата.Припомних си много неща.Включително и мои стари постове ,когато съм допускала само грешки с храненето. Blush
Закуска- мюсли с прясно мляко
Обяд - риба на скара с домати
Вечеря- диня и пъпеш или салата със сирене
Прочетох , че за вечеря могат да се ядат сезонни плодове.Не било грешка.Правилно ли съм разбрала newsm78
Написаното за шоколада ме накара да се замисля-колко индивидуални са всички.Не мисля, че лишаване от определени любими храни в резултат на здравословни проблеми е причината за задържане или леко покачване на килограми.При мен преди години любима храна ми беше всякакво сладичко и не можех да смъкна килограми по тази причина.Когато след съмнение за диабет го изключих за дълго време от режима си ,започнах да смъквам килограми и преодолях този си зависимост.Сега хапвам вафли ,торти.и др. рядко и в разумни количества.Но не отслабвам, когато ям хляб, сладки, картофи, ориз .И биричка,разбира се /грях ми е през лятото/
Много писах и за да не стана досадна приключвам.
Пожелавам на всики момичета приятен и диетичен ден.

# 733
  • Мнения: 2 211
Първият път, когато започнах системата се провалих именно заради закуските.Опитвах се да ги направя максимално "здравословни" като ядях само черен хляб, почти не ядях сладко и в резултат се получи така, че не издържах.

На мен това ми е проблемът с всички диети. Чревоугодник съм си и това е, имам нужда от мазни, сладки храни и полуфабрикати, затова сега сутрин си устройвам голяма трапеза и мисълта за това ме крепи психически. Според мен хората, които имат упорството и силата да водят много здравословен живот, нямат проблеми с килограмите. Аз не спадам много към тази група.  Пък и то "здравословен" е толкова разтегливо понятие.... Аз по "здравословно" разбирам да е домашно приготвено, без много захар, да не е мазно, без "Е"-та и с минимум термична обработка.

Цветна, поне си осъзнала къде си бъркала сама за себе си Wink

# 734
  • Мнения: 21
Здравейте,момичета!2 дни с Милото бяхме на хотел с басейн по южния край.Оправихме отпуските и вече сме готови за морето.Още само седмица .. Laughing Нямам търпение! Естествено ,че през тези  2 дни си угодих малко повече.Вечерта,като се върнахме Милото ми купи сладолед и се разхождахме-нямаше как да му откажа.Беше много романтично!  Heart Eyes
 Както и да е ...Днес,се успах и нямаше закуска ...Станах в 11.30 и до 12.30 пих само водичка и правих упражнения.
Обяд:1 голяма сурова чушка пълнена със сиренце и домат
Вечеря:Диня

Следобедни закуски позволявате ли си ?Понеже аз не съм на принципа ядене сутринта,глад вечерта.Когато съм на системата,гледам да хапвам равномерно ,даже понякога клоня към малко -когато целя по-бързо сваляне на килограми.
И друг въпрос Вчера купих едни оризови спагети -уж "морски деликатес",и мислех да ги приготвя с риба тон и чери домати,но като се замисля ,ще трябва да ги ям за закуска май,затова ще отпаднат..  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт