От къде тръгва насилието

  • 4 477
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Откъде тръгва насилието отдавна е установено и авторката на темата е дала няколко добри цитата и изследвания.
По важното е обаче къде свършва насилието или поне къде се свежда до възможния минимум. Там, където то е инкриминирано. Разбирам добре защо в България сме скептични по отношение на лечебния ефект на законите, при нас за много неща те са само на хартия. Закони по въпроса, плюс грижи и информация за децата в тази посока от най-ранния възможен момент. В детската градина, в училище, в къщи. За който не иска - виж точка едно - закони и санкции.

Няма да спра да припомням, че добруващите в икономически и културно отношение общества, насилието над животни е инкриминирано. Двете неща са дълбоко свързани. Добруващите общества са онези, които се грижат за всичките си съставни части по едно и също време. Има едни други общества, в които нещата се степенуват, не се обхващат едновременно. "Ние първо ще се погрижим за проблемите на мнозинството, после може да обърнем внимание на малцинствата, животните и прочее ненужни елементи". Тези общества имат Делян Пеевски за шеф на ДАНС.  

# 61
  • Мнения: 30
Поживейте няколко дни на село. Може и да разберете
откъде е "простотията" и "насилието". Просто използвате
лъскав градски речник за свят, който не е лъскав и градски.
Аа,не! Crossing ArmsОт село сме,живели сме доста повече от няколко дни по тези места.Случаи като тези на Райчо и описаният от buttinsky са по-скоро изключение отколкото правило там.
Дори хората които колят животни си имат чалъми за настъпване на по-бърза и безболезнена смърт на животното.Моля, да не смесваме садизма със живота на село. Stop

# 62
  • Мнения: X
Моят пример повече идеше да покаже до какви последици би могло да доведе убийството на едно дворно коте. В случая резултатът върху човека е неволен, но го има. Щото нали все децата поставяме напред и това ми изникна веднага като случка, която би могла да бъде разказвана за назидание на ей такива ербап селяци, празнуващи Колда.

# 63
  • Мнения: 30
Моят пример повече идеше да покаже до какви последици би могло да доведе убийството на едно дворно коте. В случая резултатът върху човека е неволен, но го има. Щото нали все децата поставяме напред и това ми изникна веднага като случка, която би могла да бъде разказвана за назидание на ей такива ербап селяци, празнуващи Колда.
PeaceЖестокостта и насилието винаги разболяват.Ербап селяците обаче едва ли ще ви разберат.Такъв тип хора никога не допускат че грешат.

# 64
  • Мнения: 10 547
Хич дори случаите на насилие из селата не са изключение. Напротив ежедневие са. Зная за поне десет застреляни домашни кучета, защото са удушили, разкъсали кокошка или просто са подгонили някоя. Женските котки барабар с новородените си "плуват" също така редовно в чували из близката река....
Като цяло със злоба не се посяга само на животните, които стават за ядене.
И да, зная, че вие и вашите близки не сте от тези.

А децата,  buttinsky, често брутално озверяват от ранна възраст. Миналата седмица тамън едно съседско дете ме поздрави, минавайки покрай нас. Е, що ли си нямах друга работа, та го попитах къде е ходил? Да хвърли едни кутрета в реката, рече. Трети клас е.

# 65
  • Мнения: 12 688
Насилието е сериозен проблем в много държави. Но да се отнасяш така към БГ мамите, а те да приветстват това отношение, е жалко и противно. Като чуя нормална държава, ми става ясно нивото на човека.

# 66
  • Мнения: 12 017
Няма чак толкова силно изразена връзка- насилие над животни-насилие над хора.

Насилници над хора често стават и такива, които са най-мили и нежни към животните.

Вярно, че при едно вече "отработено" насилие над животно е по-голяма вероятността да се посегне към по-сериозно насилие над човек, но пак не е задължително- често насилници над животни си остават само на това ниво и през ум не им минава да посегнат на хора.
Мисля, че съвсем друг е въпросът с психопатиите и др. отклонения при които мъчението над живо същество доставя някакво гнусно удоволствие.

Убийство за прехрана е съвсем различно- чувала съм как селски жени се отдалечават , да не слушат писъците на телето и мученето на кравата, чието теле убиват за храна.Ама после си го сготвят без никакъв проблем, не бих нарекла насилници такъв тип хора.Селските хора си имат изработени методи за най-безболезненото и бързо убиване на животни за прехрана, затова и често в селата се вика определен човек, който успява да свърши най-добре тази работа.
Не е насилник  и рибарят, който вади с въдица рибите и за него това е вид релакс.

Границите са много тънки, а връзките са прекалено предполагаеми/ с изкл. на отклоненията/, за да се правят обобщени изводи.

П.С.И аз не разбрах в каква връзка бяха намесени БГ мамите? Simple Smile

# 67
  • Мнения: 14 654
Мисля, че съвсем друг е въпросът с психопатиите и др. отклонения при които мъчението над живо същество доставя някакво гнусно удоволствие.

По-интересно е как да им се помогне на тези да успокоят злинята си, а не как да ги накажем. Да ги накажем е лесно, ама е след дъжд качулка. Селските хора не ги съдете, те не спадат към изродите, защото не убиват за кеф - живеят по друг начин и имат други ценности. За тях котките правят бели и не ги обичат. Баба ми не ги е пробождала с вила, обаче ги хвърляше в реката. Изрод е онзи, който беше хранил змиите си с живи котенца и кученца, просто за собствен кеф, е него наистина би ме било страх да срещна.
Доколкото знам, в България има закон, който забранява убиването на животни, мисля, че до 3 години затвор се предвижда, но може и да греша. Така че не знам авторката на материалчето какво още иска.
Имам едни лепенки за молци - като залепнат страшно се мъчат, пърхат с крила докато не издъхнат, но не успяват да се отлепят, редно или нередно е, все пак са живинки.

# 68
  • Мнения: 62
На авторката просто и е направило впечатление какви са преобладаващите мнения във форума, Светкавица. Както каза 1 съфорумка, ССФ не се интересува от жестокостта над животни.Тя се интересува само от животни, които може да облече или да и бъдат сервирани в чинията. За справка мое да видиш темите за животни и за опитите върху тях.
 Аз лично вече не се шашкам от тва. Човек не може да промени хората, само отношението си към тях. Sunglasses

# 69
  • Мнения: 10 547
И само пишещата във форум Бг-мамма е такава, така ли, Пънки? Те, другите милеят за всяко ранено птиче.  Stop

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 09:36 от Касита

# 70
  • Мнения: 62
Де да беше така! Sad

# 71
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Илияна, авторът на статията, прави сравнение между българските жени и турските и заключава, че българските никога нямало да ги стигнат. Що? Може би е любител на забрадките?

# 72
  • София
  • Мнения: 39 006
Толкова тенденциозно, кисело и смотано написана статия отдавна не бях чела!

Но Касита е права. Няма да казвам какво са правили дядо ми и баща ми, че ми става кофти.
Аз животинки в момента не гледам, с уличните се понасям, така че съм пас.

# 73
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 293
"...и тя се съгласи я накарах да ми разказва за случая и всичко, което и хрумне за детството и т.н. ... Преди да се изплаша и да прекратя сеанса, я видях в транс и я чух да разказва как когато била малка гледали зайци и тя един ден заклала бременната зайкиня, за да си сготвят манджа като си дойдат техните. Каза ми, че винаги е била около баща си и го е гледала как върши тази работа."

Copy / Paste от друг форум

# 74
  • София
  • Мнения: 679
Толкова тенденциозно, кисело и смотано написана статия отдавна не бях чела!


И аз тъй! Напоследък такива страшни клишета са се настанили в редиците на защитниците на животните, че мен - човекът, който от дълги години помага и страда за бездомните животни ме залива отвращение. Същото се отнася до сравняването с турските протести: "Абе не можем ние като турците", "Наште са лумпени - ония са интелектуалци", ей сега и жените не стават, за разлика от турските ... плюв от мен за тази статия.

За Райчо какво да кажа: ще го осъдят, вероятно пробация или нещо условно, повече не може да се очаква. Макар че според мен се опитаха да укрият убийството на кучето и там трябва да се разследва кой му помогна. Този човек за мен е една проста, селска мутра и в София си имаме множество такива. Садистите са друг тип, те са прикрити, забавлението при тях се изразява в "общуването". Не знам откъде тръгва насилието - понякога от преживяното в  семейството, понякога е вродено /спомням си в "Консултации с психолог" темата на една майка установила, че детето й се "забавлява" с малки, беззащитни животинчета, очевидно жената не го бе възпитавала лайненцето в насилие, но нещо в малката душица го кара да изпитва удоволствие. Сложна работа е генезисът на насилието.

П.С. Следващият път, когато прочета другото смехотворно клишето - ССФ,  ще има и повръщ.

Общи условия

Активация на акаунт