От къде тръгва насилието

  • 4 471
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 62
Кучето е било заведено от полицай във ветеринарна клиника, след което полицая си е тръгнал. Защо? Венеринарната лекарка е върнала горкото полуживо, измъчено куче на Райчо! Sick Така че ''общуването'' вероятно се е осъществило при доубиването на кучето, Туцка...
 Във всеки град има природозащитни организации. Прибират улични животинчета, намират им дом, пращат ги в Германия, за което събират пари за път...Големият проблем е в липсата на строги закони, екополиция, която да спасява домашни животни от стопаните им, в ужасните приюти, до които не допускат природозащитници...Домашните животни трябва да се кастрират, породистите кучета да не се развъждат от всеки, и да не могат да се вземат без пари, ей така...
По дълбокият проблем е свързан с еволюцията на душите, но това е бавен процес.

# 76
  • София
  • Мнения: 679
За насилието си говорим, Пънки, не за бездомните животни /наясно съм какво и как се прави за тях/. И законите ни вече са на шест - имаме си и контролни органи. В случая това животно дори не е било бездомно. Както ги виждам аз нещата: кучето си е умряло още по време на влаченето, а нашият го е копнал след това, а някой е прикрил цялата тази работа, за да му спаси кожицата. Защо никой не разбра къде и от кого е било заведено кучето на ветеринар, или просто се симулира, че стопанина е решил да окаже помощ.
За съжаление в България много куца целият процес докато се стигне до съда, не е просто "съдиите са лоши - те ги пускат". Наскоро четох подробности за побоя над екипа на Бърза помощ - елементарно разследване с ОГРОМНИ пропуски, просто да се хванеш за главата...

Последна редакция: пн, 17 юни 2013, 17:26 от Туцка

# 77
  • Мнения: 30
Хич дори случаите на насилие из селата не са изключение. Напротив ежедневие са. Зная за поне десет застреляни домашни кучета, защото са удушили, разкъсали кокошка или просто са подгонили някоя. Женските котки барабар с новородените си "плуват" също така редовно в чували из близката река....

Ами това са един и същи тип хора,само че живеещи на различни места.Аз живея в район с дворове и всички кучета наоколо редовно са яли или ядат бой когато са смъкнали прането от простора,сгазили цветя или някакъв разсад,и ако мястото позволява уединение и не е толкова пренаселено,като нищо ще им теглят куршума.Накрая като им писне ги натирват на някоя улица.А пък женските котки "плуват" в кофите за боклук барабар с малките си.
Мисълта ми е,че няма значение къде живееш-на село или в София за това насилник ли си над животни или не.

Но да се отнасяш така към БГ мамите, а те да приветстват това отношение, е жалко и противно. Като чуя нормална държава, ми става ясно нивото на човека.
Не знам защо така сте се вторачили в това "бг-мама" newsm78Авторката може да е някоя обидена потребителка от тук,всякаква може да е.Важното в случая е,че заключението и относно бг-мамите не е правилно поради редица причини. Peace

# 78
  • Мнения: 21 588
Хич дори случаите на насилие из селата не са изключение. Напротив ежедневие са.

   Peace
   Абсолютно. Преди няколко години един пиян селяк, който ни е комшия уби коня си след като години наред го удряше в главата с каквото му е подръка, докато животното се строполи. Брат му по цял ден псува кучето и го рита, държи го гладно, а ние вечер му хвърляме хляб през оградата.
   Съседа през улицата е убиец, който с дърво уби едно момче, което работеше при него. У дома си е, поздравява ме любезно всеки път като се разминаваме.
 Става дума за различни хора, само манталитета и местообитанието им е едно.
 

Тоя тъпанар, Райчо, изпитвам желание аз да проявя насилие към него. Като чух за случая, предположих, че става въпрос за някой млад неандерталец. Като го видях по телевизията - чичка.

 Живеем сред орки, Мамасита е права.

# 79
  • София
  • Мнения: 679
Тоя тъпанар, Райчо, изпитвам желание аз да проявя насилие към него. Като чух за случая, предположих, че става въпрос за някой млад неандерталец. Като го видях по телевизията - чичка.


Е, то младият неадерталец се превръща в стар такъв Tired

Общи условия

Активация на акаунт