Стрии

  • 577
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте. Чудех се дали да пусна тема тук, но най-накрая се престраших.
На 12 години съм, доста дебела (70 кг на 154 см), но не ми е проблем.  Вследствие на това бързо надебеляване, обаче, което стана в рамките на една година, ми се появиха страховити стрии.  ooooh!
В момента имам от задната страна на коленете, на гърдите, както и дребни линийки отстрани на корема. Чичо Гугъл ми изсипа резултати основно за превенция (на мен откъде да ми хрумне, че тоя пубертет освен всичко друго ще ме направи като недодрано прасе на вид #Crazy) и процедури в салони на безбожни цени. В момента се мажа с Контрактубекс - ефект никакъв.
Ако можете да ми дадете някакъв съвет, ще съм ви много благодарна.   bouquet

# 1
  • Мнения: 18 989
В зависимост от желанието и финансовите възможности може да пробваш с различни продукти: на Lierac мисля, че имаха против стрии, марки като Мустела, Кокона и пр. също предлагат такива продукти (предназначени принципно за бременни), на Икаров имаше масло против стрии и мн. други продукти има. Може и да се мажеш 1-2 пъти седмично при къпане със зехтин, свинска или гъша мас. Намазваш се, хубаво е дори лек масаж да си направиш (в посока към сърцето се масажира принципно) и стоиш така известно време. После се измиваш с душ гел, сапун или каквото си ползваш. За по-лесно измиване можеш да си обтриеш намазаното с резенче лимон или вътрешния край на кората на вече изстискан за нещо друго лимон и после с душ гел.

# 2
  • София
  • Мнения: 901
Здравейте и от мен!
Знам, че премахването на стрии е може би невъзможно, но ми се иска да се опитам да предотвратя появата на нови (около колената и по паласките). Колебая се между маслото на Икаров (против стрии), новият крем на Дева http://static1.framar.bg/product/cream_strii.jpg

и това ако някой има наблюдения върху някой от тях, ще съм благодарна да споделите  Hug

Последна редакция: пт, 12 юли 2013, 10:50 от reproche

Общи условия

Активация на акаунт