Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и…..

  • 135 956
  • 746
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 3 771
Сега имам ли резервация или не? Направих я на 10.3. В същото време имам потвърждение на мейла, че всичко е ОК. Писах на хотела, но нямам отговор. 

Leila Според мен имаш резервация и напразно се притесняваш, щом имейла е ОК. Ако имаше някакъв проблем, те веднага щеше да ти пишат и дори да ти се обадят по телефона/ако си дала/.
Можеш да се обадиш на тези телефони, ако искаш да си по-спокойна.

Скрит текст:
(Bulgaria)
Връзка с клиенти
Местен телефон: 00800 119 4467
Отдел Хотели:
Support in English 00800 119 4468
Международен:
+44 20 3320 2666 (български)

Можеш да ползваш и формата да ги питаш:
Кой е хотела?

# 346
  • гр. София
  • Мнения: 4 775
Сега имам ли резервация или не? Направих я на 10.3. В същото време имам потвърждение на мейла, че всичко е ОК. Писах на хотела, но нямам отговор.  

Leila Според мен имаш резервация и напразно се притесняваш, щом имейла е ОК. Ако имаше някакъв проблем, те веднага щеше да ти пишат и дори да ти се обадят по телефона/ако си дала/.
Можеш да се обадиш на тези телефони, ако искаш да си по-спокойна.

Скрит текст:
(Bulgaria)
Връзка с клиенти
Местен телефон: 00800 119 4467
Отдел Хотели:
Support in English 00800 119 4468
Международен:
+44 20 3320 2666 (български)

Можеш да ползваш и формата да ги питаш:
Кой е хотела?

Bled, хотелът е в Гърция - къща за гости Papanikolaou, в Литохоро. Притеснявам се, защото за първи път правя по този начин резервация и не искам да има провал...А и нали дадох дебитна, а не кредитна карта...Да не би оттам да се получава някакво разминаване?  newsm78 Все си мисля, че пропускам нещо.....

# 347
  • Мнения: X
Лейла,въпреки,че на страницата на съответния хотел в Букинга да пише,че може да ти блокирът средства по картата,това не става винаги.Зависи от хотела.Това,че все още не са ти блокирали сума не означава,че нямаш резервация.Щом си получила потвърждение от Букинг,всичко е наред.На мен ми се е случвало месеци преди пристигане да резервирам(в Рим) и до самото пристигане не ни блокираха нищо.Дори не искаха да им платим по време на престоя,а едва на тръгване.За Прага пък бях направила една резервация,пак много месеци по-рано от датата на пристигане и то с опция за анулация, и ми блокираха парите веднага.После я анулирах тази резервация,защото си харесах друго местенце,но ми върнаха парите обратно в картата до два дни от анулацията.В Синая бяхме по-голяма тумба и имахме  настаняване  в два различни хотела -в единия не блокираха нищо,в другия-блокираха сумата един ден преди пристигане,там пък хората платиха в брой на рецепция и отблокираха сумата.Та възможни са всякакви варианти,ти си разпечатай потвърждението от Букинга и няма от какво толкова да се притесняваш.В краен случай можеш да пишеш на Бугинга,но знам какво ще ти отговорат-че при тях резервацията фигурира.Най ще си спокойна,ако се обадиш в Литохоро на рецепцията. Peace

# 348
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Bled, благодаря ти, успокои малко опасенията ми  Blush Истината е, че аз бях гледала миналата година" джиро ди италия" и колоездачите минаваха през Неапол, това което видях от града ми хареса още тогава и реших, че искам да го видя, но наистина се притеснявам от мръсотията и престъпноста, учудена съм, че в букинга, като чета коментарите към хотелите, само това срещам като отзиви.
Струва ли ти се невъзможно да се види Капри за един ден? Нощувките ни ще са в Неапол.
Абсолютно очарована се върнах от Италия миналата година, отново бях десет дни, но по на север всяко градче ме пленяваше с различна красота, не робувам на чужди мнения и впечатления, предпочитам да си ги създавам сама. Дори в Италия се чувствах малко като у дома в България, някакси по наш си манталитет усетих и ми беше добре. Венеция ми влезе под кожата определено, както и Флоренция, не случайно и двата града са обявени за уникални в света. Ще ви пусна един сайт в който редовно чета, когато искам да отида някъде, там градчетата са оценени със звездички, понякога просто поглеждам дали в региона има нещо с повече звездички и така откривам толкова малки и неизвестни градчета, които се оказват приказни. Сайта е за Европа.

http://www.eupedia.com/italy/highlights_italy.shtml

# 349
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, благодаря ти, успокои малко опасенията ми  Blush
Струва ли ти се невъзможно да се види Капри за един ден?

zornitsa Сайта ти е прекрасен, мнението също, само така.....Ползвам ги и аз, да видя все още невидяни красоти. Обърни внимание на това, ако има време......Cinque Terre
Точно сайта донякъде показва, какво е Италия, а не некомпетентни мнения и избиване на комплекси.
Може да се види Капри за ден, с малко повече бързане. Ако сте като нас, ние ходим много пеша, 10 км. ги нямаме за нищо. А той острова е толкова в двете посоки/по права линия/ и много по-тесен.......Не знам дали ще видите всичко, има прекрасни пътчета и пътеки, които заслужават внимание, а и могат да се минат само пеша....
Написах нощувките, защото каза, че може да се откажете от Наполи и за да е по-спокойно и релаксиращо.

# 350
  • Мнения: 468
Лейла, както са ти отговорили вече момичетата - няма от какво да се притесняваш. Щом имаш потвърждение за резервацията, значи всичко е наред. Ако имаше проблем те щяха да се свържат с теб. Веднъж резервирах в Гърция и бях сбъркала цифрите от кредитната карта. На другия ден ми писаха за проблема и поискаха отново данните.

zornitsa прекрасен сайт  Simple Smile

# 351
  • Мнения: X

zornitsa прекрасен сайт  Simple Smile
За който и аз благодаря,отметнах си го!  bouquet

# 352
  • гр. София
  • Мнения: 4 775
Лейла,въпреки,че на страницата на съответния хотел в Букинга да пише,че може да ти блокирът средства по картата,това не става винаги.Зависи от хотела.Това,че все още не са ти блокирали сума не означава,че нямаш резервация.Щом си получила потвърждение от Букинг,всичко е наред.На мен ми се е случвало месеци преди пристигане да резервирам(в Рим) и до самото пристигане не ни блокираха нищо.Дори не искаха да им платим по време на престоя,а едва на тръгване.За Прага пък бях направила една резервация,пак много месеци по-рано от датата на пристигане и то с опция за анулация, и ми блокираха парите веднага.После я анулирах тази резервация,защото си харесах друго местенце,но ми върнаха парите обратно в картата до два дни от анулацията.В Синая бяхме по-голяма тумба и имахме  настаняване  в два различни хотела -в единия не блокираха нищо,в другия-блокираха сумата един ден преди пристигане,там пък хората платиха в брой на рецепция и отблокираха сумата.Та възможни са всякакви варианти,ти си разпечатай потвърждението от Букинга и няма от какво толкова да се притесняваш.В краен случай можеш да пишеш на Бугинга,но знам какво ще ти отговорат-че при тях резервацията фигурира.Най ще си спокойна,ако се обадиш в Литохоро на рецепцията. Peace

Лейла, както са ти отговорили вече момичетата - няма от какво да се притесняваш. Щом имаш потвърждение за резервацията, значи всичко е наред. Ако имаше проблем те щяха да се свържат с теб. Веднъж резервирах в Гърция и бях сбъркала цифрите от кредитната карта. На другия ден ми писаха за проблема и поискаха отново данните.

zornitsa прекрасен сайт  Simple Smile

Благодаря много момичета!!!   bouquet Повече няма да го мисля!  Peace Още един път се извинявам за питанията ми не по темата  Peace

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Много моля помогнете ми... Praynig Писах на Bled, за да не спамя тук, но кутията й е препълнена. Става въпрос за резервацията ми на стая през Booking-а. Както писах по-горе, проблемът ми е, че не ми е дръпната или блокирана сума все още от картата ми. Сега имам ли резервация или не? Направих я на 10.3. В същото време имам потвърждение на мейла, че всичко е ОК. Писах на хотела, но нямам отговор.  Резервацията правих с дебитна карта V PAY, с която могат да се правят покупки он-лайн /или поне така пише/. Ходих и до банката, но там май не разбраха проблема ми. Дадоха ми да си извадя секретен код. Аз нямам, но и в Booking-а не са ми искали. Какво да правя? 
Повечето резервации в букинг се пащат на място вече. Резервирах 3 хотела за ходенето ни до Италия другия месец от там и от никъде не ми дръпнаха пари-всичко се плаща на място. Щом имаш потвърждение на мейла, значи всичко е ок-не се притеснявай. Преди не беше така-дърпаха парите от картата–специално за букинга, но сега вече е така. Преди това ти писах в друг пост че ще ти ги дръпнат, но не разбрах че си резервирала от букинг, така че всичко е ок.

# 354
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
За съжаление сайта е малко беден с описания за Италия, но пак има интересна информация.
Но за другите държави има доста информация.
Обаче факт е, че само Италия с е три града, оценени като уникални, тези с жълтите звездички.
Cinque Terre е в близост до Генуа, този регион за друг път си го оставям, живот и здраве.

# 355
  • Мнения: 468
rrp и сега също дърпат. Условията за всяка резервация са различни и трябва да се четат условията, при които се резервира. Дори напоследък забелязвам доста промоционални оферти, които са без опция за отмяна и цялата сума се плаща в деня на резервацията. Но да не спамим повече, има си тема за букинг  Simple Smile 

До нашето пътуване остава само месец и половина. Но вече не правя никакви планове и не чета, защото искам още много неща и се дразня, че времето не стига  Simple Smile

# 356
  • Пловдив
  • Мнения: 382
rrp и сега също дърпат. Условията за всяка резервация са различни и трябва да се четат условията, при които се резервира. Дори напоследък забелязвам доста промоционални оферти, които са без опция за отмяна и цялата сума се плаща в деня на резервацията. Но да не спамим повече, има си тема за букинг  Simple Smile 

До нашето пътуване остава само месец и половина. Но вече не правя никакви планове и не чета, защото искам още много неща и се дразня, че времето не стига  Simple Smile
И аз така-резервирах всичко-общо 10 нощувки, но после колкото повече чета се оказва, че няма да стигне времето за нищо и много се ядосвам, но.... друг път пак. Още не съм направила план за 3-те дни в Рим, та трябва да взема да се оглеждам повече, но все ми се струва че почти нищо няма да можем да видим-нещо не мога да отсея все още важните места, но има още време...

# 357
  • Мнения: 468
10 дни са супер. Естествено, че и месец няма да стигне. Италия е необятна. Но затова ще се връщаме пак и пак  Simple Smile
3 дни в Рим със стройна програма ще видите основните неща. Един ден за Ватикана, другите два за града - знаеш основните забележителности, да не ги изброявам. Мога да те посъветвам да поровиш в темата за Рим и да си набележиш препоръчани ресторанти. В центъра много от заведенията са туристически, обслужват се от пакистанци и храната и обслужването не са добри. Така на случаен принцип ядохме най-ужасната пица, която някога съм опитвала  Simple Smile

# 358
  • Пловдив
  • Мнения: 382
10 дни са супер. Естествено, че и месец няма да стигне. Италия е необятна. Но затова ще се връщаме пак и пак  Simple Smile
3 дни в Рим със стройна програма ще видите основните неща. Един ден за Ватикана, другите два за града - знаеш основните забележителности, да не ги изброявам. Мога да те посъветвам да поровиш в темата за Рим и да си набележиш препоръчани ресторанти. В центъра много от заведенията са туристически, обслужват се от пакистанци и храната и обслужването не са добри. Така на случаен принцип ядохме най-ужасната пица, която някога съм опитвала  Simple Smile
[/qu
Благодаря, от личен опит - на мен по принцип пиците в Италия не ми харесват, въпреки че аз съм голяма любителка на италианската кухня. Да- за 3 дни можем да видим основните неща, но още не съм ги отсяла. Чета и темата за Рим, купих си пътеводител на Нешънъл джиографик, но толкова много е писано, че вече се обърках и сега изчаквам да стане април и да започна вече по-сериозно, защото в един момент ми стана каша в главата  newsm78. Че ще се ходи пак е ясно, но поне да си уплътним оптимално престоя

# 359
  • Мнения: X

Cinque Terre е в близост до Генуа, този регион за друг път си го оставям, живот и здраве.
Зорница,не знам дали следиш блога на Мария,ако искаш виж публикацията й за Чинкуе Терре,много е сладкодумна и разказва много увлекателно:
http://colourmagicp.blogspot.com/2013/07/cinque-terre.html

Общи условия

Активация на акаунт