Прием в СМГ след четвърти клас-ІІ част

  • 279 241
  • 1 657
  •   1
Отговори
# 1 650
  • София
  • Мнения: 449
Как СМГ получава резултатите от областният кръг на олимпиадата? Как процедират при съвпадение на имена?

# 1 651
  • Мнения: 6 926
Как СМГ получава резултатите от областният кръг на олимпиадата? Как процедират при съвпадение на имена?
Ясен, моля прочети регламента за прием в СМГ. Ясно си пише, че резултатите от София ги получават по служебен път. Ако детето е от провинцията му трябва служебна бележка.
Какво значи съвпадение на имената? В едно училище има двама четвъртокласника Иван Иванов Иванов (например) или има дете с два различни резултата (такъв случай има в 32 СУ)? В първия случай нямам идея как се разпознават децата, но ако имате втория случай, то трябва да сигнализирате РУО, за да оправи резултата.

# 1 652
  • Мнения: 47 993
То е ясно, че ги получават по служебен път, ама при тази неяснота аз пък как да съм сигурна, че са получили точно на моето дете точно точките  Thinking И как ще докажа, че устно в училище са ни казали еди какво си, а пък СМГ примерно получава друго  Thinking Ей такива нещица се замислих  Thinking
Дали пък да не искам някаква служебна бележка с резултата, за всеки случай... ама пък от кой да я искам  Thinking

# 1 653
  • Мнения: 6 926
То е ясно, че ги получават по служебен път, ама при тази неяснота аз пък как да съм сигурна, че са получили точно на моето дете точно точките  Thinking И как ще докажа, че устно в училище са ни казали еди какво си, а пък СМГ примерно получава друго  Thinking Ей такива нещица се замислих  Thinking
Дали пък да не искам някаква служебна бележка с резултата, за всеки случай... ама пък от кой да я искам  Thinking
Резултатите трябва да ги има обявени и на достъпно за родителите място. Така си пише в писмото на РУО.
Скрит текст:
Изх. № РУО1-1975/ 21.02.2017 г.

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ
НА ОСНОВНИТЕ И СРЕДНИ
СТОЛИЧНИ УЧИЛИЩА
 
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Уведомявам Ви, че на електронната поща на повереното Ви училище са изпратени протоколи с резултатите на явилите се ученици от IV, V и VI клас от Вашето училище от участието им в Областния кръг на олимпиадата по математика, проведен на 08.02.2017 г.
В тази връзка моля за Вашето съдействие за информиране на учениците и да създадете необходимата организация за запознаване с резултатите от проведената олимпиада, като поставите протоколите с резултатите на достъпно за учениците и родителите място.

ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД
Правите снимка и имате що годе черно на бяло резултата.
И аз се ядосвам на новите практики, но явно за сега ще е така.

# 1 654
  • София
  • Мнения: 449
То е ясно, че ги получават по служебен път, ама при тази неяснота аз пък как да съм сигурна, че са получили точно на моето дете точно точките  Thinking И как ще докажа, че устно в училище са ни казали еди какво си, а пък СМГ примерно получава друго  Thinking Ей такива нещица се замислих  Thinking
Дали пък да не искам някаква служебна бележка с резултата, за всеки случай... ама пък от кой да я искам  Thinking
Резултатите трябва да ги има обявени и на достъпно за родителите място. Така си пише в писмото на РУО.
Скрит текст:
Изх. № РУО1-1975/ 21.02.2017 г.

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ
НА ОСНОВНИТЕ И СРЕДНИ
СТОЛИЧНИ УЧИЛИЩА
 
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Уведомявам Ви, че на електронната поща на повереното Ви училище са изпратени протоколи с резултатите на явилите се ученици от IV, V и VI клас от Вашето училище от участието им в Областния кръг на олимпиадата по математика, проведен на 08.02.2017 г.
В тази връзка моля за Вашето съдействие за информиране на учениците и да създадете необходимата организация за запознаване с резултатите от проведената олимпиада, като поставите протоколите с резултатите на достъпно за учениците и родителите място.

ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД
Правите снимка и имате що годе черно на бяло резултата.
И аз се ядосвам на новите практики, но явно за сега ще е така.

Именно, децата се идентифицират само с имена, как да съм сигурен, че точно на моята Мария Иванова СМГ са получили резултатите?

# 1 655
  • Мнения: 6 926
То е ясно, че ги получават по служебен път, ама при тази неяснота аз пък как да съм сигурна, че са получили точно на моето дете точно точките  Thinking И как ще докажа, че устно в училище са ни казали еди какво си, а пък СМГ примерно получава друго  Thinking Ей такива нещица се замислих  Thinking
Дали пък да не искам някаква служебна бележка с резултата, за всеки случай... ама пък от кой да я искам  Thinking
Резултатите трябва да ги има обявени и на достъпно за родителите място. Така си пише в писмото на РУО.
Скрит текст:
Изх. № РУО1-1975/ 21.02.2017 г.

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ
НА ОСНОВНИТЕ И СРЕДНИ
СТОЛИЧНИ УЧИЛИЩА
 
УВАЖАЕМА ГОСПОЖО/ УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Уведомявам Ви, че на електронната поща на повереното Ви училище са изпратени протоколи с резултатите на явилите се ученици от IV, V и VI клас от Вашето училище от участието им в Областния кръг на олимпиадата по математика, проведен на 08.02.2017 г.
В тази връзка моля за Вашето съдействие за информиране на учениците и да създадете необходимата организация за запознаване с резултатите от проведената олимпиада, като поставите протоколите с резултатите на достъпно за учениците и родителите място.

ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО – СОФИЯ-ГРАД
Правите снимка и имате що годе черно на бяло резултата.
И аз се ядосвам на новите практики, но явно за сега ще е така.

Именно, децата се идентифицират само с имена, как да съм сигурен, че точно на моята Мария Иванова СМГ са получили резултатите?
Децата се идентифицират с 3 имена и училище (малко ме съмнява да има 2 деца с абсолютно еднакви 3 имена, пък и от едно училище). Преди самото ОМТ СМГ разпечатват списък с резултатите от НОМ и ЕК (може би само на тези с декларации  Twisted Evil). Проверявате и ако няма съвпадение - сигнализирате. Прави се проверка в РУО и това е.

# 1 656
# 1 657

Общи условия

Активация на акаунт