СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 4

  • 118 851
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Момичета, добро утро, да си задам и аз моя въпрос, понеже ми предстои преглед чак на 15.04  Simple Smile
На 7.04 ЧХГ беше 141.80, това е два дни преди закъснение, как ви се струва?

Идеално е!

МДаааа Peace

# 691
  • Мнения: 3 045
По време на последния ми преглед гинекологът (не този, който ме изпращаше за изследване на ЧХГ 3 пъти, а друг), който ме преглежда непосредствено преди абразиото в болницата, ми каза, че изследването на ЧХГ било без особен смисъл, само съм си давала напразно парите, защото стойностите може да се покачвали нормално и бременността пак да не се развива добре. Аз доста се учудих на този коментар.  newsm78 Някоя от вас да е чувала подобен от гинеколог?

# 692
  • Мнения: 2 104
Еми аз колко пъти писах, че при идеални и идеално покачващи се стойности бях с кухо яйце. Но това пък не пречи втория път като се видя още от самото начало , че пада стойността да се размина без кюртаж. Както и с тази бременност бързах да пусна два теста и да започвам изследвания и терапия. така, че за едното е прав, но не е прав, че няма смисъл.

# 693
  • Мнения: 1 687
Helinor17, на мен няколко АГ-та са ми казвали, че ЧХГ е добре да бъде назначено от специалист. т.е. не сам да тичаш да го правиш, ами ако има някакво съмнение за нещо тогава, или при ин витро и т.н. ама сега по принзип си е на мода се правят изследвания Simple Smile

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Според мен гинеколозите много не разбират от ЧХГ или не се интересуват, те все пак разчитат на УЗ. Имала съм случай да се обадя на един доцент, шеф на гинекология в столична болница, който наскоро стана и професор да го питам дали ми е добре стойността и той започна да пелтечи, накрая каза, че нищо не разбира. Така или иначе, каквото и да показва ЧХГ, никой нищо не може да направи, затова и лекарите не се вълнуват от изследването.
Аз съм си го правила, за да съм спокойна. Имала съм и падащи стойности и ми е било ясно, че нещата не вървят, докато докторът ми нямаше как да ми каже какво ще стане, базирайки се само на видяното на УЗ.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 055
Здравейте имам един въпрос на 24,03,14 ми беше инсеминацията
на 14 ден след инсето ЧХГ 94,28
На 15,04,14 което е 21 ден ЧХГ 215,300  mU/ml
на 17,04,14 ЧХГ   329.400  mU/ml
Не се удвоява правилно какво може да значи това възможно ли е извънматучна бременност?
много ми е притеснено .Докторката каза да изчакаме и след празниците ще видим.

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 11:15 от kremonka

# 696
  • Мнения: 442
Здравейте имам един въпрос на 24,03,14 ми беше инсеминацията
на 14 ден след инсето ЧХГ 94,28
На 15,04,14 което е 21 ден ЧХГ 215,300  mU/ml
на 17,04,14 ЧХГ   329.400  mU/ml
Не се удвоява правилно какво може да значи това възможно ли е извънматучна бременност?
много ми е притеснено .Докторката каза да изчакаме и след празниците ще видим.

кремонка ,какво стана ? Ходи ли на доктор ?

# 697
  • София
  • Мнения: 1 055
Да ходих видя се плодно сакче  5,5мм в матката,но пак се притеснявам че е много объркващо.
Утре съм пак на лекар и дано се успокоя малко,че един месец незнам къде съм вече.

# 698
  • Мнения: 49
Здравейте момичета и аз да се запиша след инвито днес сам 7-и ден след трансфер и нали сам припряна и си направих кравен тест сас което май подраних ,стойности 0.1 какво да правя дайте савет има ли шанс от сега нататък да върви на горе,много е рано поне 9-и ден трябваше да изчакам но и 0.0 не е! Дайте завет.

# 699
  • Мнения: 2 358
Пусни си пак и на 9-ти ден, въпреки че и тогава ми се вижда рано. 0.1 си е небременен резултат, но още има някаква вероятност да започне да расте

# 700
  • Мнения: 2 483
Не пишеш на кой ден е бил трансферът, но по мое мнение и на 3-и, и на 5-и ден да е бил, с тази стойност вероятността да се е получило е минимална. Съжалявам да го кажа.
0.1 си е = 0

# 701
  • Мнения: 49
На 5-и ден на 2 сладолечета и аз си мисля че няма смисъл да се надявам трансфера ми беше 05.05.2014

# 702
  • Мнения: 832
аз имам следнот питане

закъснение имам 4 дни и днес имах ЧХГ 4684  - това е добре, нали? спред мен съм в 4 седмица, но нивата ми се струват доста високи.  записах час при гинеколог - тя каза чак другата седмица да отида, защотото сакче не можело да се види толкова рано и ме пита дали имаме близнаци в рода. аз не, но мъжа ми има - дядо му е близнак.

дали може да имаме наистина близнаци и означава ли, че като е от негова страна, значи ще са едноячни? newsm78

някой може ли да дъде съвет?

# 703
  • Мнения: 49
Оооо да сас такива стойности определено или близнаци или наповече седмици си! Честито.

# 704
  • Мнения: 2 358
Може и да са близнаци, може и да е едно, може да е била по-рано овулацията , само ехографа ще разкрие положението  Wink

Това с близнаците, особено от мъжка страна, не го разбирам много защо да оказва влияние за бъдещите поколения, но не може пък от всичко да разбирам  Joy

Общи условия

Активация на акаунт