Рефинансиране на ипотечен кредит

  • 25 873
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 390
Вноската в абсолютна стойност няма никакво значение, защото е функция от изтеглената сума и периода, за който е получен заема.
Освен това, вноската може да е подлъгващо ниска, гледай съпътстващите разходи, както и разни такси за обслужване, за усвояване и пр. - те понякога товарят значително, а хората не им обръщат внимание.

Гледам всичко, гледаам! Sunglasses
Потребителски кредит
Сума 32 000 /17 х на ДСК, 8 х за стария потребителски, 6 х за кола и 1000 за разходи за освобождаване на ипотеката/
ГПР 10%
Вноска 390
Обща стойност 49 365
Лихва 8,1%
10 години


L'agent, за лева или за евра става въпрос?

# 31
  • София
  • Мнения: 38 614
Вноската в абсолютна стойност няма никакво значение, защото е функция от изтеглената сума и периода, за който е получен заема.
Освен това, вноската може да е подлъгващо ниска, гледай съпътстващите разходи, както и разни такси за обслужване, за усвояване и пр. - те понякога товарят значително, а хората не им обръщат внимание.

Гледам всичко, гледаам! Sunglasses
Потребителски кредит
Сума 32 000 /17 х на ДСК, 8 х за стария потребителски, 6 х за кола и 1000 за разходи за освобождаване на ипотеката/
ГПР 10%
Вноска 390
Обща стойност 49 365
Лихва 8,1%
10 години


L'agent, за лева или за евра става въпрос?

За лева, да. Само дето ДСК си взеха повече, а си купихме по-евтина кола.
Но добре че вече приключихме всичко - особено ипотеката.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 390
Благодаря за отговора.
На нас ни трябва по-голям кредит, ще проверя дали дават в такива размери и какви са условията им. Вашите преференциални ли са?
Ние не сме били техни клиенти досега.

П.П. Не виждам да предлагат лихва 8,1%?

Последна редакция: чт, 24 окт 2013, 12:43 от Vayana

# 33
  • София
  • Мнения: 38 614
Благодаря за отговора.
На нас ни трябва по-голям кредит, ще проверя дали дават в такива размери и какви са условията им. Вашите преференциални ли са?
Ние не сме били техни клиенти досега.

Не, не са преференциални. Офертата си я има на сайта на СиБанк.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 390
О, мислех, че говориш за потребителски кредит от ДСК... Сега ще погледна, благодаря!

# 35
  • София
  • Мнения: 38 614
О, мислех, че говориш за потребителски кредит от ДСК... Сега ще погледна, благодаря!

Не, ипотечния ни беше в ДСК. Рефинансирахме го с потребителски в СИБанк.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 390
Наистина са изгодни условията, но има ограничения до 35 000 лв. На нас ни трябват повече, за съжаление...

# 37
  • Мнения: 79
За 8% лихва е безсмислено да рефинансирате. В момента банките имат високи такси, само от тях ще се набутате по няколко хиляди. Правилно са писали тук, че рефинансирането на практика означава теглене на нов кредит, минавате по цялата процедура пак, все едно сега закупувате жилището. При все, че най-вероятно в сегашната си банка имате и наказателна лихва. И като се калкулират всички тези разходи, дори сметката е отрицателна.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 390
И това е вярно,трябва да се провери и точно да се пресметне. Но ние имаме още 60 000 лв. при почти същата  лихва, но за 25 г. и крайната сума за връщане плаши!!!
Наказателна лихва - имаш предвид такса за предсрочно погасяване ли? Ако да - нямаме такава.

# 39
  • Мнения: 79
И това е вярно,трябва да се провери и точно да се пресметне. Но ние имаме още 60 000 лв. при почти същата  лихва, но за 25 г. и крайната сума за връщане плаши!!!
Наказателна лихва - имаш предвид такса за предсрочно погасяване ли? Ако да - нямаме такава.

В другата тема обясняваме точно предсрочното погасяване. Някои вече сме се справили с този проблем  Hug

# 40
  • Мнения: 556

Някой знае как става това с ипотеката?
Само към банката ли е ангажимента или трябва да минавам през нотариус и т.н.?

На нас от банката ни издадоха съгласие за заличаване на ипотека, и с него при нотариуса. Докато не вземеш в ръце чисто удостоверение за тежести , чак не ти се вярва  Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 1 390
И това е вярно,трябва да се провери и точно да се пресметне. Но ние имаме още 60 000 лв. при почти същата  лихва, но за 25 г. и крайната сума за връщане плаши!!!
Наказателна лихва - имаш предвид такса за предсрочно погасяване ли? Ако да - нямаме такава.

В другата тема обясняваме точно предсрочното погасяване. Някои вече сме се справили с този проблем  Hug

Би ли казала коя е другата тема? Благодаря!

# 42
  • Мнения: 79
И това е вярно,трябва да се провери и точно да се пресметне. Но ние имаме още 60 000 лв. при почти същата  лихва, но за 25 г. и крайната сума за връщане плаши!!!
Наказателна лихва - имаш предвид такса за предсрочно погасяване ли? Ако да - нямаме такава.

В другата тема обясняваме точно предсрочното погасяване. Някои вече сме се справили с този проблем  Hug

Би ли казала коя е другата тема? Благодаря!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626756.msg26488177;topicseen#msg26488177

# 43
  • София
  • Мнения: 3 464
Изрових тази тема в търсене на отговори на тема  предоговаряне на ипотечен кредит.Отново в Пощенска банка....Имам оферта от друга банка сразлика влихвените проценти  над 2% .Кредита ни е  за 25г ,от които минаха 7.През тези години сме били коректни и без ден забавяне.Не мога дак ажа същото за банката,която променяше лихвените проценти без известие и сега изплащаме на 9.5 %,при първоначални 7,2.Честно казно не ми се занимава с рефинансиране ,а си мисля за предоговаряне.Или да намалят срока на кредита и да се запазят вноските или...и аз не знам какво...Бясна съм че искат да третират масово клиентите си смолба з преразглеждане  на кредит като неплатежоспособни едва ли не....Аз искам отношение за коректност,защото на фона на финансовата криза и множеството проблемни кредити си мисля че банката би трябвало да отчете моята коректност и да иска да ме задържи за клиент .Как да процедирам и подходя?Всеки съвет потемата ще ми е от помощ.Има ли някой минал през такава процедура?

# 44
  • София
  • Мнения: 38 614
Ами отиваш в банката, сядаш и говориш. Консултацията е безплатна. Може да ти дадат и примерен план на погасяване.

Общи условия

Активация на акаунт