Как хората определят на кого приличат децата?

  • 5 880
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Винаги някой ще каже "Ау това дете е одрало кожата на баща си/майка си" Странното е, че понякога хората не могат да се "разберат" на кого прилича. Едните казват на бащата други пък на майката. На мен като ми кажат, че дъщеря ми ми е одрала кожата ми става приятно, но аз лично като я гледам виждам само нея, а не мен. Как пък им прилича не разбирам. Други казват на майка и, но там само по цвета на очите. Дори и да не прилича на мен, със сигурност пък няма общо с майка и. Дали не е илюзия. Аз понякога като реша и видя кола и собственика и, и ми заприличва на него(колата), а това вече е фантазия. Днес пък една майка в парка(това вече ме провокира да пусна темата) каза, че преди мислела, че дъщеря ми прилича на майка си, но сега като ни видяла заедно и разбрала, че не е така, а е одрала моята кожа. Друга жена потвърди. Е как така пък.

Ето ни заедно така и така за допълнение към темата.

http://media.snimka.bg/s1/2292/030828070.jpg?r=0

# 1
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Децата растат и се променят, в различни моменти приличат на единия, на другия родител или на някого от прародителите си Peace. Може и на никого да не приличат , не е фатално  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 11 571
Готина ти е щерката. Така като ви гледам, взела е веждите от теб.
Нали дъщерите приличали на татковците. Има още време да заприлича на теб.
Толкова ли го искаш? Ако заприлича на майка си?...

# 3
  • Мнения: 448
Не не, че го искам. Просто ми беше любопитно, защото постоянно има различия в мненията. За мен е все едно въпреки, че изпитвам гордост като го чуя. Аз като я погледна не виждам нищо освен нея самата. Любопитно ми е заради това, защото аз самия съм виждал деца одрали нечия кожа и може от страни и ние така да изглеждаме.

ПП Снимката е от преди 2 години, защото нямаме портретни снимки много. Не обичам да се снимам.

# 4
  • София
  • Мнения: 44 190
Децата взимат едни черти от  единия родител, други от другия, трети от баби дядовци...всеки вижда различно в лицата им... или в някои етапи едни черти са по-подчертани, друг път други...или с един родител виждат приликите с него, пък като е с другия приликите с другия....
Като ви гледам, вежди, нос, донякъде устата...твои са Simple Smile

# 5
  • Мнения: 11 571
При втори поглед- на теб прилича, без очите. Но до и след пубертета има време за промяна. Искаш или не, това е положението.

# 6
  • Мнения: 2 216
Децата взимат едни черти от  единия родител, други от другия, трети от баби дядовци...всеки вижда различно в лицата им... или в някои етапи едни черти са по-подчертани, друг път други...или с един родител виждат приликите с него, пък като е с другия приликите с другия....
Така е.
Според мен дъщеря ти не прилича на теб

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
От очите надолу си е точно на теб - и носа, и устните, и брадичката. Нагоре вероятно е на майка си.

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877

Нали дъщерите приличали на татковците.

Моята дъщеря прилича на мен, а аз приличам на майка ми. Явно при нас не важи това.

# 9
  • Мнения: 3 736
Наистина сякаш по-често момиченцата приличат на бащите си, а момченцата - на майките си, поне сред познатите ми деца и моето собствено. Но е факт и промяната с възрастта.

А относно разногласията, скоро имах спор с близка приятелка  Mr. Green за едно приятелско бебе, момче - аз бях категорично, че изцяло прилича на майка си, тя твърдеше, че прилича и на двамата си родители. Та има го и субективния фактор.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 611
На мен дъщеря ми ми е одрала кожата.
Само че тя е малко по-тъмна.
Обаче сина е един такъв русичък, на боя и на вид на никого не прилича.
И тия дни, един приятел на мъжо цяла вечер ни подкача за това.
А той е бездетен.
Как не си отворих устата, да му кажа като почне да прави той деца, тогава да ги обсъжда, не знам! #Cussing out
Още ме е яд!

# 11
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
И на мен ми изглежда, че от очите надолу разликата ви е само в годините и брадата Mr. Green Според мен всяко дете взема по нещо от родителите си и по това прилича на всеки от тях, но вече зависи от сензорния праг, ако мога така да се изразя, кой какво ще види. Нещо като перспективата и светлосенките. За мен, като човек не на изкуството, за мен една къща е с прави и успоредни линии и прави ъгли, докато за един художник, ще открие светлосенки на всевъзможни места, а ще я нарисува като трапец например, защото той така я вижда. Мисля, че е същото. Макар всеки да гледа едно и също, вижда различни неща или по- точно казано възприема различни неща от видяното, затова и различните представи на хората не винаги се припокриват.

# 12
  • Мнения: 2 011
Моя мъж има дъщеря от предишен брак. Когато ги видях заедно за първи път - тя просто беше негово абсолютно копие ( без някои дребни детайли). Да ама детето порасна , сега е на  7г и от 2-3 години започнаха да се проявяват чертите на майката. Последния път като я взимахме двете си бяха като две капки вода ... Ха сега  де .... !
 Имаме си и друга дъщеря - който я види казва, че е на баща си. Да ама не е точно така. Нейни цветни снимки ги направих чернобели и ги наредих редом с моите на моята  възраст... ( само дето си потъмних очите , че моите са светли) - Оказа се абсолютно трудна задача в разпознаването - Никой до сега не е познал кой кой е ...
   Значи в определени моменти преобладават чертите на единия , после на другия родител. Децата наистина се променят.
  Другия пример е синът ми . Винаги са казвали , че прилича на мен и много на моя брат. Брат ми като върви с него всички , които не ги познават ги определят като баща и син. Но аз виждам друго ... Той е копие на баща си само дето е в бял вариант тъй, като татко му е тъмен мъж ( черна коса, кафяви очи и по-тъмна кожа) Толкова много прилича на  него, че дори походката и манталитета е наследил ....
Да са ни живи и здрави децата , пък на кого ще приличат не е важно. Пожелавам им на всички да вземат най-доброто от родителите си!

# 13
  • Мнения: 12 672
Когато ме видят с дъщеря ми, казват , че много си приличаме. Когато я видят с баща си - също.

# 14
  • Мнения: 4 585
Когато едно дете прилича досущ на биологичния си баща, се намират поне педесе жени, които да гракнат, колко то е одрало кожата на юридическия. На това му се вика женска солидарност. При това юридическит си вирва носа дотолкова че качва снимки в нета да се фука. А за носа - трябва да излиза с чадър, ако завали дъжд да не го удави.

Общи условия

Активация на акаунт